poster

Klub odložených

  • EN název

    The Club of the Laid Off

Animovaný

Československo, 1989, 24 min

Režie:

Jiří Barta

Hudba:

Petr Skoumal

Komentáře uživatelů k filmu (6)

  • Karlos80
    ****

    V Praze na Smíchově přesněji řečeno v Plzeňské ulici, jsem viděl v jednom velice starém a zchátralém činžovním domě, něco neuvěřitelného ! A sice dožívat svoje poslední dny existence staré nepotřebné a poškozené figuríny. Že si dělám srandu? Nebo že to není možné? Ne kdepak, v tomto krátkém filmečku od mistra Jiřího Bárty je to všechno pěkně černé na bílém. S hudbou Petra Skoumala a se samostatnou režisérovou trochu zvláštní a neobvyklou animací objektů v reálném prostředí, se jedná o skutečně nezvykle kouzelný filmeček..Po hraném hororovém Posledním lupu a po jednom nejoriginálnějším animé z osmdesátých let velmi originálním a mistrovském Zaniklým světem rukavic, se jedná teprve o třetí snímek který jsem od tohoto autora celý a pořádně viděl, a opět můžu říci že výborný a opět nezklamal.(13.3.2007)

  • Flipper
    ****

    Určite nezvyčajné dielo, ktoré by som tématicky rozdelil na 3 časti (tak ako to urobil týpek, ktorý to hodil na youtube) Prvý časť hovorí o starom dome a obživlých figurínach, ktoré v nom žijú ako normálny ľudia. Ukázaný je kolobeh ich bežného života. Potom však v druej časti donesú sťahováci nové figuríny, ktoré v noci svojimi dlhými večierkami rušia pôvodných obyvateľov. V tretej časti je s toho bitka až sa pomeria a žijú svoj život ďalej. Figuríny sú úplne ako normálny ľudia keď pijú, fajčia, jedia súložia atď. Koniec je však asi najlepší keď starý pán objaví televízor, v ktorom pri prvotnom šumení sa objaví pointa :) part 1/3 http://www.youtube.com/watch?v=8IZFcm1ZFjY(26.9.2008)

  • igi B.
    ****

    Podobenství >ze života< - a uvědomte si lidičky ku vší té symbolice trošku i ten rok vzniku! . . . A nebuďte loutky!! - - - - - (Poprvé viděno kdysi na nějakém klubovém promítání těsně kol konce dob loutkových, hodnocení po repete 3.6.2011 na >odloženém prostoru< v rámci cyklu M.Č.A.F. 73., komentář zde jako čtvrtý - 3.6.2011)(3.6.2011)

  • Pethack
    *****

    Příběh tohoto okouzlujícího snímku se jistojistě odehrává v důsledku protnutí filmové kamery s průběhem funkce pravděpodobnosti jednoho domu v nějakém Trýznivém městě. Postavy (resp. jejich figurínové inkarnace) se zpočátku chovají jako na Místě osamění, aby byly vzápětí necitlivě vtaženy do generačního přeskoku. Trochu se to semele, namíchá, a staré děje jdou opět nezměněny dál, nyní ovšem už Podobojí. Všechno je zde staré, rozpadající se, poetiku a dynamiku zde rámuje destrukce časem, která ale nemůže zvítězit nad nesmrtelností duše, stejně jako každém pořádném zombie hororu. Zvlášť působivé je to v případě harfistky, jejíž harfy struny potrhané vytváří melodie zmarem požehnané....(14.4.2010)

  • zdeny99
    ***

    Zajímavý nápad, jak přiblížit střet generací byla realizována absolutně dokonale. Nejen co se týče po naprosto dokonalé animaci a výborném ozvučení, tak i dějově, kdy život starých figurín, které chodí s konvičkou pro mléko je nahrazen novými, a ty se oddávají sexu, poslouchají hlasitou hudbu, kouří a pijí alkohol. Nižší hodnocení dávám jen proto, že nemám rád tyhle loutkové filmy.(4.6.2011)

  • sator
    ***

    Bárta chtěl točit Golema ale ten údajně nebyl dostatečně připraven a tak vzniklo tohle dílko...(3.1.2012)