poster

Klub odložených

 • anglický

  Club of the Laid Off, The

Animovaný / Krátkometrážní

Československo, 1989, 24 min

Režie:

Jiří Barta

Kamera:

Ivan Vít

Hudba:

Petr Skoumal

Střih:

Jan Sládek
(další profese)
 • sator
  ***

  Bárta chtěl točit Golema ale ten údajně nebyl dostatečně připraven a tak vzniklo tohle dílko...(3.1.2012)

 • honzic
  ****

  Krásné animace a alegorie. Hodnocení: 75 %(12.8.2014)

 • lubospoti
  ****

  Velmi zdařilá alegorie. A ve srovnání třeba se Švankmajerovými filmy mnohem srozumitelnější i pro širší publikum.(23.11.2013)

 • Pethack
  *****

  Příběh tohoto okouzlujícího snímku se jistojistě odehrává v důsledku protnutí filmové kamery s průběhem funkce pravděpodobnosti jednoho domu v nějakém Trýznivém městě. Postavy (resp. jejich figurínové inkarnace) se zpočátku chovají jako na Místě osamění, aby byly vzápětí necitlivě vtaženy do generačního přeskoku. Trochu se to semele, namíchá, a staré děje jdou opět nezměněny dál, nyní ovšem už Podobojí. Všechno je zde staré, rozpadající se, poetiku a dynamiku zde rámuje destrukce časem, která ale nemůže zvítězit nad nesmrtelností duše, stejně jako každém pořádném zombie hororu. Zvlášť působivé je to v případě harfistky, jejíž harfy struny potrhané vytváří melodie zmarem požehnané....(14.4.2010)

 • igi B.
  ****

  Podobenství >ze života< - a uvědomte si lidičky ku vší té symbolice trošku i ten rok vzniku! . . . A nebuďte loutky!! - - - - - (Poprvé viděno kdysi na nějakém klubovém promítání těsně kol konce dob loutkových, hodnocení po repete 3.6.2011 na >odloženém prostoru< v rámci cyklu M.Č.A.F. 73., komentář zde jako čtvrtý - 3.6.2011)(3.6.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace