poster

Klub odložených

 • anglický

  Club of the Laid Off, The

Animovaný / Krátkometrážní

Československo, 1989, 24 min

Režie:

Jiří Barta

Kamera:

Ivan Vít

Hudba:

Petr Skoumal

Střih:

Jan Sládek
(další profese)
 • easaque
  ****

  surealistické podobenství... Kdo má rád tuto kombinaci, tak bude spokojený. [ PŘÍBĚH: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 2 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](7.11.2012)

 • sator
  ***

  Bárta chtěl točit Golema ale ten údajně nebyl dostatečně připraven a tak vzniklo tohle dílko...(3.1.2012)

 • LadyEsik
  ****

  Tento snímek se mi líbil půl napůl. Samotná práce se scénou a kamerou mě fascinovala, stejně tak režie. Stále dokola a dokola, koloběh bytí. Naděje, že si pro odložené figuríny někdo přijde. Smutné. Jako domovy pro staré, postižené. Hudebnice očekávající stále nějakou změnu, která nepřichází. Nakonec však změna nastane. Tuto část jsem však moc nepochopila a vůbec se mi nelíbila. Do půlky skvělé, potom už ne. Pro mě.(1.1.2013)

 • Pethack
  *****

  Příběh tohoto okouzlujícího snímku se jistojistě odehrává v důsledku protnutí filmové kamery s průběhem funkce pravděpodobnosti jednoho domu v nějakém Trýznivém městě. Postavy (resp. jejich figurínové inkarnace) se zpočátku chovají jako na Místě osamění, aby byly vzápětí necitlivě vtaženy do generačního přeskoku. Trochu se to semele, namíchá, a staré děje jdou opět nezměněny dál, nyní ovšem už Podobojí. Všechno je zde staré, rozpadající se, poetiku a dynamiku zde rámuje destrukce časem, která ale nemůže zvítězit nad nesmrtelností duše, stejně jako každém pořádném zombie hororu. Zvlášť působivé je to v případě harfistky, jejíž harfy struny potrhané vytváří melodie zmarem požehnané....(14.4.2010)

 • igi B.
  ****

  Podobenství >ze života< - a uvědomte si lidičky ku vší té symbolice trošku i ten rok vzniku! . . . A nebuďte loutky!! - - - - - (Poprvé viděno kdysi na nějakém klubovém promítání těsně kol konce dob loutkových, hodnocení po repete 3.6.2011 na >odloženém prostoru< v rámci cyklu M.Č.A.F. 73., komentář zde jako čtvrtý - 3.6.2011)(3.6.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace