poster

O Terezce a paní Madam (TV film)

Pohádka

Československo, 1976, 45 min

 • hippyman
  ***

  vcelku příjemné retro se skvělým obsazením a roztomile předpotopními televizními "triky"... neškodné. 60%(27.11.2012)

 • Tommassi3
  **

  "Hrom do bubnu !! Co jsem komu udělal ?!" Stěží si vůbec vzpomenu, kdy naposled filmový dialog dokonaleji vystihoval lépe mé pocity z právě dokoukaného kousku než zde, když s touhle neskutečně nevyrovnanou obludností mám vlastně stejnou potíž jako s další studiovou pohádkou režisérky Koutné, totiž s Princeznou na klíček, která pochází rovněž z pera spisovatele a scénáristy Josefa Hanzlíka, který na straně jedné sice bodoval scénáři k atmosférickým peckám jako Deváté srdce Juraje Herze či Poklad hraběte Chamaré Zdeňka Trošky, aby však opakovaně a především zcela fatálně selhával u prvoplánovitě bizarních rádoby veselých příběhů pro děti, které snad pohádkami ani nelze nazvat, když je však třeba poznamenat, že na výsledných dojmech z těchto pohádkových estrádiček nese stejný díl viny jako Hanzlík - Ne, teď rozhodně nemyslím Jaromíra, který spolu s rozkošně živelnou Libuškou Šafránkovou jediný obstál se ctí !! - i Libuše Koutná, která prostě komediální záležitosti točit neumí, byť si tedy Terezka a paní Madam soudě dle zdejšího hodnocení své diváky najde !! Osobně se však nedokážu smířit s naprosto odpudivými ochotnicky nehereckými výkony našich legend od Jiřího Hrzána až po Jaroslava Moučku, ti se totiž pitvoří jako o život, předvádí gagy tak infantilní, až si mám chuť nasadit pleny, přičemž té vší hrůze vévodí paní herečka Iva Janžurová, veškeré soudnosti prostá, jako upištěná vůbecnefrancouzká zlatokopka paní Madam.. O nesmírně zbytečných a učebnicově nehezkých, nepovedených tricích raději ani nemluvím !! Ne, ne a ještě jednou ne !! Nedodělané necelistvé příběhy pana Hanzlíka jednoduše nejsou pro mě, jeho humor nechápu, a když ten se navíc pod rukama Koutné, která se zas a znovu ne a ne držet svého kopyta a laskavých pohádek, mění ve výjimečně trapné poloestrádní cosi, co mě na televizní obrazovce dokonale irituje, a tak jsem jen nesmírně vděčný tvůrcům, že se tentokrát alespoň vyvarovali otravných písniček, o to je Princezna na klíček ještě bolestivě otravnější, které by dokázali poničit renomé i Vadimu Petrovovi !!(28.9.2014)

 • honajz
  ****

  Vynikající a vtipná pohádka od Huga z emerické cestovní kanceláře.(30.9.2010)

 • otík
  ****

  Správně potřeštěná pohádka ze starých dobrých dob, kdy se točili pohádky pro děti i dospělé na úrovni. Janžurka je teda až moc ujetá, ale plejáda známých herců i v těch nejmenších roličkách s celkově báječnou náladou a veselou hudbou je zárukou zábavy a kvality.(28.11.2012)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Hrom do bubnu, já bych paní Madam za to, co předvedla parapletem na kulečníkovém stole .... poslala vykládat passiáns někam pod stůl. Princezny Libušky Šafránkové vždycky byly krásné, půvabné, roztomilé a tak nějak samozřejmě princeznovsky dokonalé. Ziskuchtiví rádcové jako komicky záporné postavy jsou tak roztomilí, že bych je brala doma. Nevím tedy, k čemu by mi byli a do jakého kouta bych je postavila. Zato pro Tonka bych uplatnění našla. Dříví naštípat, vodu přinést ... jo já vlastně bydlím v paneláku. Tak ho zas nechám té princezně.(23.8.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace