Seznam jednotlivých epizod:  1. Šlápoty
36. Pustinami východních Sajan
37. Cotopaxi
38. Expedice Makalu
39. Za lidojedy a dál
40. Indus-Harámoš 1970 (oficiální text distributora)

Dragoni

Ojedinělý pohled do "zapomenutých" výprav a zajímavých expedic Čechů i Slováků, jak u nás, tak i v zahraničí, které oživují obnovené archivní záběry i výpovědí svědků či historiků. ()

Tom_Lachtan

téma takřka vždy velmi zajímavé, ale někdy trochu zaostává zpracování (byť je to občas nedostatkem vhodných archivních záběrů a fotografií) ()

Slartibarkfast

Expedice Virunga - 85% "Ačkoliv si člověk sáhl na dno sil, nakonec není nikdy nic problém." Plavba voru Kantuta - 90% Sami na voru uprostřed Tichého oceánu. To už chce pořádný kus odvahy. Lambarene - 80% ()

sator

Viděno komplet... 1. Šlápoty 4*  2. Prskolety 4* 3. Sám proti oceánům 4* Za kmenem Rembaranka 5* Let do Tokia 3* 6. Lambarene 4* 7. Tatra kolem světa 4*  8. Annapurna 1969 4* 9. Expedice Korál 3* 10. Expedice Dudh-Kosi 3*, 11. Vražednou stěnou Eigeru 4*. 12. "Šťastné" František 4*, 13. Dvanáct koní na Aljašku 5*. 14. Cesta do Amry 2*, 15. Bez dokladů přes Kavkaz 2*, 16. Útesy smrti Yassi Ada 4*. 17. Poprvé v kolébce hokeje 4*. 18. Plavba voru Kantuta 4*, 19. Sochařem v Africe 3*. 20. Expedice Sakura 3*, 21. Pátí bratři 4*. 22. Expedice Kuba 1*. 23. Expedice Virunga 3* 24. Vítkovice kolem světa 4*. 25. Se šéfem kolem světa 3*, 26. Kolona s tajemným posláním 4*, 27. Do dunajské delty 2* 28. Na Elgon s Richardem Štorchem 4* 29. Do Grónska na zapřenou 4*, 30. Po Indu s Matyldou 3*, 31. Expedice 50 - Follow me 4*, 32. Císařův přítel 3*, 33. Poslední pouť vltavských vorů 3* 34. Apurimac Amazonas 3* 35. Rytíř na cestách 3* 36. Pustinami východních Sajan 4* 37. Cotopaxi 4* 38. Expedice Makalu 4* 39. Za lidojedy a dál 2* 40. Indus-Harámoš 4* ()

Decker

Perfektni dokementarni cyklus o uzasnych vykonech zapomenutych ceskych dobrodruhu, horolezcu, vodaku a vsech tech, kteri se nebali vstoupit jako prvni na neprozkoumanou pudu. ()

subic

Mě se tenhle dokument moc líbí, protože: 1) má skvělou znělku, 2) nás zavede na místa, kam už by se dnes ani nedalo cestovat. Cestovat je od slova cestovatel, v dnešní době už jsme jen cestující a to je ten podstatný rozdíl. V jednom díle tu dnešní europoslanec Štětina říká, že jejich výpravy patří už do prehistorie, že by se měly zařadit k těm ze začátku 20. století nebo dokonce z 19. století. a 3) délka 23 minut je tak úplně akorát. Některé díly jako třeba s Matyldou po Indu jsou vážně úžasné. ()

pOne

Tatra kolem světa - ***** (velká škoda, že nemohl být natočen na delší stopáži obsáhlejší dokument ... nebo třeba seriál, jak bylo zmíněno). ()