poster

Zapomenuté výpravy (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2005, 40x23 min

 • radomiil
  ****

  -Ti se mohli kdysi nazývat správně pravými dobrodruhy(18.7.2016)

 • Seattleman
  ****

  Tento dokumentárny seriál by som mal rád kompletný na DVD. Skoro z každého záberu čiší, že ide o dokumentárny cyklus, ktorý nevyšiel ČT príliš draho. Ďalším mínusom je krátka stopáž. Čo je to 23 minút. Niekedy by bola aj hodina málo :)(6.4.2014)

 • subic
  ****

  Mě se tenhle dokument moc líbí, protože má: 1) skvělou znělku, 2) nás zavede na místa, kam už by se dnes ani nedalo cestovat. Cestovat je od slova cestovatel, v dnešní době už jsme jen cestující a to je ten podstatný rozdíl. V jednom díle tu dnešní europoslanec Štětina říká, že jejich výpravy patří už do prehistorie, že by se měly zařadit k těm ze začátku 20. století nebo dokonce z 19. století. a 3) délka 23 minut je tak úplně akorát.(5.8.2016)

 • sator
  *****

  * Navíc za odvahu těch, bez kterých by dokumenty nevznikly.. Dvanáct koní: na Aljašku za bolšanů naprosto úžasné s prehistorickými Tatrami smekám a nemám slov...(kniha: Nesmrtelných 12 HP) Pátí bratři4*, Díly mohli být klidně delší...S Matyldou po Indu 4*,Expedice Cotopaxi 3*,(18.9.2014)

 • Tom_Lachtan
  ****

  téma takřka vždy velmi zajímavé, ale někdy trochu zaostává zpracování (byť je to občas nedostatkem vhodných archivních záběrů a fotografií)(4.9.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace