Zapomenuté výpravy (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2005, 40x23 min

Krásný dokument, je je škoda, že na ivysilani nejsou všechny díly. Cestování je nejkrásnější činnost :-)(4.1.2012)

• pOne

Tatra kolem světa - ***** (velká škoda, že nemohl být natočen na delší stopáži obsáhlejší dokument ... nebo třeba seriál, jak bylo zmíněno).(30.7.2011)

téma takřka vždy velmi zajímavé, ale někdy trochu zaostává zpracování (byť je to občas nedostatkem vhodných archivních záběrů a fotografií)(4.9.2012)

-Ti se mohli kdysi nazývat správně pravými dobrodruhy(18.7.2016)

Mě se tenhle dokument moc líbí, protože má: 1) skvělou znělku, 2) nás zavede na místa, kam už by se dnes ani nedalo cestovat. Cestovat je od slova cestovatel, v dnešní době už jsme jen cestující a to je ten podstatný rozdíl. V jednom díle tu dnešní europoslanec Štětina říká, že jejich výpravy patří už do prehistorie, že by se měly zařadit k těm ze začátku 20. století nebo dokonce z 19. století. a 3) délka 23 minut je tak úplně akorát.(5.8.2016)