Zapomenuté výpravy (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2005, 40x23 min

Mě se tenhle dokument moc líbí, protože má: 1) skvělou znělku, 2) nás zavede na místa, kam už by se dnes ani nedalo cestovat. Cestovat je od slova cestovatel, v dnešní době už jsme jen cestující a to je ten podstatný rozdíl. V jednom díle tu dnešní europoslanec Štětina říká, že jejich výpravy patří už do prehistorie, že by se měly zařadit k těm ze začátku 20. století nebo dokonce z 19. století. a 3) délka 23 minut je tak úplně akorát.(5.8.2016)

Expedice Virunga - 85% "Ačkoliv si člověk sáhl na dno sil, nakonec není nikdy nic problém." Plavba voru Kantuta - 90% Sami na voru uprostřed Tichého oceánu. To už chce pořádný kus odvahy. Lambarene - 80%(15.12.2016)

-Ti se mohli kdysi nazývat správně pravými dobrodruhy(18.7.2016)

Krásný dokument, je je škoda, že na ivysilani nejsou všechny díly. Cestování je nejkrásnější činnost :-)(4.1.2012)

Tento dokumentárny seriál by som mal rád kompletný na DVD. Skoro z každého záberu čiší, že ide o dokumentárny cyklus, ktorý nevyšiel ČT príliš draho. Ďalším mínusom je krátka stopáž. Čo je to 23 minút. Niekedy by bola aj hodina málo :)(6.4.2014)