Sky Fighters: Akce v oblacích

Sky Fighters: Akcia v oblakoch

Akcia v oblakoch

Dobrodružný / Akční

Francie, 2005, 97 min

Francouzi se opět ukázali, aspoň teda pro mě, v dobrém světle. Tento film byl takříkajíc šálek mého čaje. Kvalitně zpracované letecké scény, které musely stát spousty peněz, se mi každopádně líbily. Ikdyž ten námět nebyl nijak strhující, postačilo to věci a splnilo účel.(5.7.2007)

• moviesfan

Původně jsem se těšil až uvidím v akci nějaký ty stíhačky. Jenže to jsem netušil jak děj bude nudný a nezáživný. Hodnocení: 40%(3.12.2007)

• kOCOUR

Scenáristicky překombinovaná hloupost, v níž je všechno, co by asi v podobných filmech mělo být - rychlá letadla a jejich piloti, nakopávající fyziku i logku mezi půlky, svůdné pilotky dráždící jejich kniply a řízné kytary, které tomu mají dodat šmrnc. Bohužel je to poslepováno zcela bez stylu a i na letecký film je to překvapivě nudné a hloupé. Ve Francii možná jasají, že mají svůj Top Gun, ale mám za to, že zbytek světa zůstane sedět na zadku bez sebemnšího údivu.(26.6.2006)

• maverick10

Pred shlednutim tohoto snimku jsem slysel takove zvesti, ze Gerard Pires, tvrdil ze jeho snimek je lepsi nez Top Gun :-ooo. Tak to ani zdaleka. Vetsina myslenek tohoto filmu byla nedotazena. Reziser mel v hlave spoustu veci, ktere nedotahl do konce. TopGun mel perfektni soundtrack. Jedine co me potesilo byl vyber hlavni postavy filmu: Benoît Magimel. Ten se pro roli stihaciho pilota hodil. Zato jeho partnera bych typoval spise na technika. No a posledni vytka (spise subjektivni nazor) U me to vyhrala F-14 nez Mirage2000.(26.8.2006)

• honajz

Film podle komiksu Tanguy et Laverdure Alberta Uderza (od něho znáte spíš Asterixe), jakási prostoduchá variace na Top Gun.Prostoduchá až tak, že mozek musíte nechat někde daleko za dveřmi, abyste tohle vůbec dokoukali.(16.3.2012)

• - Režisér Gérard Pires je držitelem licencí na pilotování čehokoli od helikoptéry až po dopravní letoun. (Mahalik)

• - Snímek vznikal ve spolupráci s Francouzskými vzdušnými silami, proto dostal režisér povolení využít několik vynikajících pilotů. Mohli dokonce překročit bezpečnostní pravidla, díky čemuž vznikly vskutku neobvyklé záběry. Například běžné je, že letadla se k sobě ve vzduchu nepřiblíží víc jak na několik desítek metrů, ale piloti ve filmu tuto vzdálenost občas snížili i na jeden metr. (imro)

• - Oba dva herci Magimel a Cornillac před natáčením prošli rychlo kurzem pravých stíhacích pilotů. (lesumir)