Ředitel společnosti obviněný z podvodu, mentálně retardovaný chlapec, který snědl svou šestiměsíční sestru, transsexuál a postarší intelektuál, jenž zavraždil manželku - tito lidé tvoří osazenstvo vězeňské cely. Když se jednoho dne uvolní kámen ze stěny, objeví přítomní skrýš s deníkem bývalého vězně Danverse, který zde pobýval na začátku minulého století. Deník obsahuje magické formule, s jejichž pomocí se vězňové údajně mohou dostat na svobodu - a takovou příležitost si přece nesmějí nechat ujít! (oficiální text distributora)

TO

Je tohle tak hodně dobrý film, že má hodnocení 81%? Ne!, možná je to celkem solidní film, na kulturní úrovni, která hromadě hororů úplně chybí, možná dokáže zaujmout a připoutat k obrazovce. Ale k čemu tohle všechno, když z toho stejnak nakonec vypadla standardní kravina s obyčejným hloupým koncem. Pár zajímavých momentů nezachrání absenci něčeho, kvůli čemu bych tento film mohl mít rád. Přirovnat by se možná dal ke Kostce , ale je horší. Já dávám 45% ()

eraserhead666

To bylo jak rána mezi oči. Francouzské horory mám poměrně rád, ale tohle jsem opravdu nečekal. Hodně hustá psychologická masírka, tajemná kniha a čtyři dost vymazlené a vyšperkované postavy, každá lepší než druhá. Transsexuál opravdu hustej, dement sice trošku průměrnej, ale stačí zmínka o tom, že sežral svou půlroční sestru a běhá mráz po zádech, ředitel společnosti zpočátku jako jediný reálný a nad věcí týpek, ale nejvíc mě zaujal ten starej chlápek, ten jeho ksicht byl dost děsivej. Pouze tohle všechno stačilo francouzům k tomu, aby natočili atmosférou nabitý, místy i strašidelný horor u něhož nevíte, neprokouknete a napjatě očekáváte, co se bude dít v další minutě. Parádní záležitost. ()

BMAJTZ

Zajímavá divně zpracovaná premisa která v kontextu s působištěm moc nefunguje. Nicméně abych nebyl příliš kritický z části mi to připomínalo Hellraisera i když pasáže jako gay sex a různých filosofických promluv během filmu mi přišly hodně divné. Jednoznačně se jedná o film který by se prakticky od začátku dal považovat za jedno velké WTF. ()

LIVINGDEAD

Film mne docela zaujal. Transsexuál tomu dodal humor. Ponurá vězeňská cela, čtyři spolubydlící - retardovaný pošuk, který si nachává uřezávat prsty jen proto, aby se dostal na marodku. Transsexuál, který si hraje na jeho mamku a dokonce ho i kojí svými silikonovými prsy, postarší intelektuál, který se nechává transsexuálem obdělávat zezadu. Člověk by řekl, že to spíše bude naopak.... No a jeden vcelku normální chlápek a do toho nadpřirozené úkazy a smrt. To lámání kostí tomu retardovanému pošuku bylo skvělé (pozn. autora). ()

TomikZlesa

Turbo mužatka, dementní blb a rádoby inteligent a nově příchozí normoš. V žádném případě se nejedná o horor ale jen o fantasy, za to luxusní. Vlastně ani ostatní děj který se víceméně netýka záhadné knihy, ale jen věznů samotných není špatný. Absolutní závěr je celkem vydařený a ze židle mě bohužel nezvedl. ()

• Snímek získal na filmovém festivalu Gérardmer v roce 2003 společně s filmem The Gathering (2002) Zvláštní cenu poroty. (Terva)
  • Kameraman tohoto snímku Jean-Marc Bouzou vyhrál v roce 2003 na filmovém festivalu Avignon cenu Prix Vision za nejlepší kameru. (Terva)
  • Před samým natáčením producenta napadlo, že knihy jsou již zastaralé a přemýšlel o náhradě magického deníku za e-book. (Musak)