poster

Unaveni sluncem 2: Odpor

 • Rusko

  Utomljonnyje solncem 2: Predstojanije

 • Rusko

  Utomlyonnye solntsem 2: Predstoyanie

  (Rusko)
 • Rusko

  Утомлённые солнцем 2: Предстояние

  (Rusko)
 • anglický

  Burnt by the Sun 2

  (neoficiální název)
 • český

  Unaveni sluncem 2: Exodus

  (festivalový název)
 • anglický

  Burnt by the Sun 2: Intercession

  (neoficiální název)

Drama / Válečný

Rusko / Německo / Francie, 2010, 132 min

 • Houdini

  Zlatá Palma - výběr(12.7.2010)

 • Skejpr
  **

  Ohromné tvůrčí selhání, o to smutnější, že si k němu musel Michalkov zvolit zrovna téma, které v důsledku degraduje jeho skvostný snímek Unaveni sluncem z roku 1994. Je to ale trochu složitější, protože Michalkov pořád ještě umí, a dovede pracovat s absurditama, vygradovat scénu a v neposlední řadě pořád dobře hraje. Málo kdy ale těchto svých schopností využije... :(( A neumí se krotit... Unaveni slunem 2: Odpor je film bez koncepce, bez ladu a skladu. Skutečně dobrá (ba přímo výtečná) je vlastně pouze úvodní scéna a pak pasáž v zákopech, někdy po hodině a půl filmu. Ostatní je neohrabané, patetické, herecky velmi nevyvážené a především vlastně absolutně zbytečné. Michalkov používá filmařské postupy, aniž by je pořádně použil, odskoky k záběrům z prvního filmu začnou otravovat a když se potom v náznaku na pokračování pasuje div ne do Freddyho Krugera, je definitivně jasné, že tohle je malér. Rozplizlé odporné smradlavé lejno na pomníku velkého filmaře.(11.11.2010)

 • gogo76
  ****

  Unavení slnkom je výborný a navyše oscarový film. Prečo Michalkov silou mocou chcel nadviazať na už ukončený príbeh mi je záhadou, ale nevadí. Tešil som sa tak či tak. Kľudne to mohol byť úplne iný film, stačilo zameniť mená a nevracať sa k ukončenému príbehu. Príbeh je dosť obšírny a nesúrodý, skáčeme medzi rokmi 1941 a 1943 a výsledok vyzerá dosť roztrúsene, čo je dosť logické, keďže ešte má jeden diel nasledovať. Film obsahuje pár scén, ktoré navodzujú väzbu na prvý diel, a veľa toho ešte povedať treba a tak i film nečakane končí a chcelo by to mať záverečný film po ruke. Nepochybujem, že ako trilógia to bude celistvejšie, ale ešte si počkáme. Film sám o sebe určite má kvalitu, niektoré scény sami o sebe sú vynikajúce ako napr. dievča a vodná mína, Stalin a klavír, prestrelka v hmle či umierajúci vojak, ktorý by rád videl prsia ošetrovateľky. Nechápem hodnotenia odpad!, tomu vážne nerozumiem. Rozumiem nechuti sledovať ruský patriocizmus, ale takto odpísať inak profesionálne zvládnutý film, tomu nie. Úvodná scéna s tortou a Stalinom mi veľmi nesedela, ale potom bol film s každou pribúdajúcou minútou zaujímavejší a v závere by som bral tretí diel ihneď a bez prestávky. Zatiaľ hodnotím štyrmi diskami, ale hodnotenie sa môže po záverečnom diely zmeniť o jednu hviezdu hore alebo dole. Komu sedia ruské filmy, nemôže byť sklamaný. Uvidíme. 80%.(10.7.2011)

 • bassator
  ****

  45th KVIFF 2010 - OPEN EYES - Otevřené oči (Utomljonnyje solncem 2: Predstojanije / BURNT BY THE SUN 2: EXODUS / Unaveni sluncem 2: Exodus) - Zatím nemám porovnání s prvním dílem, ale nechápu hodnocení odpady a podobně. Nebo by pak musel být první díl něco zcela vyjímečného... - 5. 6. 2011 - 75%(20.8.2011)

 • hirnlego
  ***

  Nikita je pořád Michalkov, ale tady už z té hrany přehnané sentimentality, na které ve svých snímcích čas od času (odvážně ale úspěšně) balancuje, spadnul. A nejednou. Všechny ty patetické zpomalovačky a rádoby dramatické záběry, podtrhnuté občas trochu (dost?) nevhodnou hudbou, dělají z minimálně čtyřhvězdičkového (ani na chvíli nenudí a vážně "to" tam ještě trošku je, ale..) filmu hodně rozpačitou podívanou. 152minutová verze navíc působí dojmem hrubého náčrtu, který se Michalkov chystá ještě přeskládat, opracovat a obrousit o všechny ty rušivé prvky, kterých tam dal tolik jen proto, aby si vyzkoušel, v jaké scéně budou ok a v jaké už budou působit přehnaně (a že by se zapotil, chlapec). Těžko uvěřit, že je s tím výsledkem vážně spokojený - jako "srdcař" a starej narcis to byl vždycky, co si budem povídat, ale tohle už je minimálně na vytahání za knír, ty ty ty! .................. (2. řada Velkýho s osobní účastí NM, Vary)(10.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace