Den, kdy se zastavila Země

The Day the Earth Stood Still

Sci-Fi / Drama / Thriller / Katastrofický

USA / Kanada, 2008, 104 min

• choze

Poma to možná neurazilo, ale mě ano. Vdova s malým, extrémně otravným černouškem přesvědčují mimozemšťana, aby nezničil neekologicky se chovající lidstvo? Tohle NIKDY nemohlo vyjít. Nefunguje to ani jako katastrofický popcorn, ani jako inteligentní sci-fi a už vůbec ne jako oboje dohromady. Všechno (a všechny! - Reevese jako hackujícího mesiáše zachraňujícího lidstvo před roboty, Connelly jako svobodnou matku i Smithe Jr. jako haranta s jen jedním rodičem) jsme to už někde viděli a mnohem lépe. Esencí ubohosti celého veskrze zbytečného filmu je pak trapně citově vydírající scéna na hřbitově.(14.12.2008)

• charlosina

Nové zpracování Dnu, kdy se zastavila Země je přesně tím typem filmu, kdy máte před sebou relativně vydařené efekty, jinak NIC. Hlavní myšlenka se utopila v mělkém podání, a tak z morálního poselství o tom, že bychom si měli vážit "naší" planety, vyplyne jen poselství o tom, že bychom měli uvážit, zda-li se mají točit remaky, které (kromě vyspělejší technologie) nemají co nabídnout.(18.7.2009)

Jak již podotkl Cival... remake je uctivou předělávkou původní Wiseovy klasiky, přičemž je stejně naivní, slušně zahraný a myšlenkově bohatý jako originál. Do puntíku citované scény z "padesátéhoprvního" potěšily, akční scény neměly chybu a až na závěr, který je z ranku "honem, ať je to za námi", jsem tomu mohl vyčíst máloco. Tedy nepočítám-li otravného Jadena Smithe, jemuž bych nejraději utrhl hlavu a kopnul ji GORTovi přímo do laserové průrvy. 7/10(12.12.2008)

Už vidím to nadšené švitoření nad "lidskou myšlenkou!" - nedal jsem za to body Kingdom of Heaven a ani v případě Dne, kdy se zastavila Země to tvůrce nezachrání od soudu. Nesmyslná kombinace předlohy, Dne nezávislosti a tatínkovského přístupu Stevena Spielberga, která funguje v rámci fragmentů, nepostrádá nápad a působivé scény, ale po celou dobu mi přišlo, že se koukám na několik filmů současně. Reeves tradičně vynikající...(8.12.2008)

• Dragoni

Bohužel jsem čekal, mnoho od tak již slabého snímku, který by si dle děje možná našel své příznivce za vlády Kennedyho. 40 %(11.2.2009)

• - Během natáčení se neplýtvalo papírem ani elektřinou. Využívaly se pouze recyklované materiály a produkce jezdila výhradně na bionaftu. (Dines)

• - Jennifer Connelly byla první režisérovou volbou pro roli Helen Bensonové. (3DD!3)

• - Most, pod kterým se hlavní hrdinové ke konci schovají, je ten samý most použitý ve filmu Monstrum (2008). (HellFire)