Den, kdy se zastavila Země

Day the Earth Stood Still, The

Deň, keď sa zastavila Zem

Sci-Fi / Drama / Thriller / Katastrofický

USA / Kanada, 2008, 104 min

Den, kdy se zastavila Země a bohužel i má pozornost, jelikož i přes solidně robotického Reevese a místy působivé pasáže s koulemi (ne těmi pánskými), se nedalo koukat na malého klučíka (opravdu musí opravdu v každém filmu hrát černoch, který navíc tak trochu postrádá talent na hraní? To už se Američané tak bojí nařčení z rasismu?), nevýrazná postava i protagonistka ministryně obrany (ó, jak emancipovaný film, že by inspirace současnou ministryní Condoleezzou? Nemyslím v chování, ale v tom, že vybrali zrovna ženu), nesmysly (takže teď vezmem vrtulník, čapnem vědkyni, aliena rozstřílíme, ale mladého občánka tam necháme uprostřed lesa?!) a profesor-vědec, který je tam asi jen do počtu. Ach, a ty ohrané repliky sesbírané ve všech možných i nemožných (scifi) filmech... Co ale pochválit můžu je robot-golem, který mi svou vizáží krapet připomněl cylona, kdyby dostal prostoru, mohla to být pecka:) A ještě bod plus za plukovníka alias T-Baga z Prison break, který tam všechny řádně zkomandoval. Do srovnání s originálem se pouštět nebudu (i když sem ho viděla), myslím, že v roce 1951se sázelo na diametrálně odlišné záležitosti než dnes. P.S. Pshimi, já bych to plátno netrhala, za těch 50 Kč si člověk aspoň sednul do tepla a střetnul se s jinou civilizací:) Filmanie 2008.(11.12.2008)

• EdaS

Den, kdy jsem málem poprvé v kině usnul. Přímočarost a působivý idealismus originálu se změnil ve vykastrovanou trikovou přehlídku, která nemá co nabídnout.(13.12.2008)

• Dragoni

Bohužel jsem čekal, mnoho od tak již slabého snímku, který by si dle děje možná našel své příznivce za vlády Kennedyho. 40 %(11.2.2009)

• AngelAngie

Původně jsem měla v plánu pustit si Saw V, protože jsem viděla předchozí díly a měla jsem náladu tak nějak pokračovat. Jenže .. můj přítel to již viděl a tak jsem se rozhodla pro tohle "dílo", na které se on těšil. Můj názor? Sakra, o co v tom filmu jde? Vždyť tam není vůbec nic! Příběh? Mělo se hrát nějak na city? Mělo to ve mě vzbudit dojem, že prostě mimozemská civilizace ač byla v mnoha filmech zobrazena jako ta špatná, je vlastně ta nejsrdceryvnější? Ale houby, tenhle film je tak mimo, že se bojím koukat na další rádoby pecky, protože jsem zhnusena! Jedinná scéna, která se mi líbila byla, když .......... prostě kamion v útoku létajících (můj osobní název) mouch, nic víc, nic míň. Hrozný, hrozný, hrozný. Možná se ještě dalo koukat na Jennifer, no dobře, ne možná, ale opravdu dalo, je tolik krásná, že mě udržela to dokoukat do konce, ale jinak je to ne zklamání, nemůžu být zklamána, protože jsem nic nečekala a koukla jen tak z nudy, ale spíše - zbytečnost největšího kalibru.(20.12.2008)

• Enšpígl

Jesli je lidstvo schopno stvořit něco takového, jako tenhle film, který vás donutí se za svou přítomnost v kinosále stydět, pak ano, pak si zaslouží záhubu. Naprosto zbytečná trapnost, dějové hloupá, citově neupřimná s jedním obličejovým výrazem Keanu Reevese na celý film. Chtěl bych zdůraznit, že nejblbější souvětí v dějinách kinematografie "Lidstvo je nenapravitelné, ale dá se napravit." jsem slyšel ve filmu tolikrát, že jestli ho přede mnou ještě někdy někdo řekne, vymlátím mu zuby z huby a narvu mu je do uší ! Multikino Palace Cinemas může děkovat Jennifer Connelly a dobře zvládnutým efektům, že jsem se ovládl a v průběhu promítání téhle ubohosti, neroztrhal plátno. P.S: Mertax máš pravdu, ale příště se radši střetnu s tebou než s jinou civilazací / i když ty si taky jiná civilizace :) / a za to pade tě pozvu na ohřátou vodu:). Jo a ještě máš pravdu s tím dítětem, odpornějšího haranta jsem na plátně snad ještě neviděl. Přivázat ho v Iráku na nejvyšší stožár a na hlavu mu přilepit americkou vlajku, mazánkovi ukňouranýmu.(12.12.2008)

• Jaden Smith