poster

Poslední skotský král

 • Velká Británie

  Last King of Scotland, The

 • Slovensko

  Posledný škótsky kráľ

Drama / Životopisný

Velká Británie, 2006, 117 min

Režie:

Kevin Macdonald

Předloha:

Giles Foden (kniha)

Hudba:

Alex Heffes
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AngelAngie
  ****

  Forest a James spolu v jednom filmu? A dopadlo to výborně!(28.5.2008)

 • Superpero
  ****

  Napínavá a rozhodně nenudící exkurze do Ugandy. Věděl jsem, že tam Forest Whitaker září, ale stejně mě dokázal překvapit svou hereckou energií. Hlavní hrdina není žádný superklaďas ani aktivista, prostě jen týpek co si chce užívat a proto jsem ho měl rád. James McAvoy má potenciál aby "z něj jednou něco bylo." Hrála tam moc pěkná hudba, jako ostatně v každém filmu z Afriky. A i když vývoj příběhu nepřekvapí asi nikoho je to furt dobře zvládnutý film.(19.3.2008)

 • Xmilden
  ****

  Příběh o skutečném krutovládci, který jak podotkne doktor Garrigan byl vlastně takové přerostlé dítě. Idi Amin vládl v rozmezí let 1971 až 1979 a za tu dobu nechal zabít 300 tisíc lidí. Ve filmu se dlouho nezdá že byl opravdu takovým diktátorem, vše se začně vyjasňovat ve druhé polovině a to ještě velmi nenápadně. Myslím že metody Amina byly mnohem mnohem horší a film se jich dotýká jen velice nerad a pozvolna. Forest Whitaker se převtělil do své postavy vskutku přesvědčivě. Místy z něj opravdu mrazí a vytváří kolem sebe onen pověstný neklid šílenců.(2.7.2009)

 • Davies182
  ***

  Čekal jsem rochu více, nicméně trio hlavních protagonistů v čele s McAvoyem podalo vskutnu bravurní herecké výkony. Velmi mile mne překvapila Gillian Anderson - škoda, že se více nevěnuje hraní ve větších (rozuměj komerčnějších) filmech. U snímku jsem se rád poučil, děj mi ale občas připadal trochu roztahaný.(5.5.2009)

 • hippyman
  *****

  fenomenální herecké výkony hlavních protagonistů, uvěřitelný příběh, syrová kamera, prostě jo, tohle mi fakt sedlo. vícero slov dodám, až se mi jich bude dostávat... 90%(13.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace