poster

Strings

 • Česko

  Loutky

  (festivalový název)
 • Dánsko

  Strings

 • Slovensko

  Strings

Loutkový / Dobrodružný / Drama / Fantasy

Dánsko / Švédsko / Norsko / Velká Británie, 2004, 88 min

 • SarumanKo
  ****

  Fascinujúca vec. A ak divák pristúpi na pravidlá tvorcov, tak ponúkne úžasný zážitok. Príbeh je síce prostučký archetypálny fantasy remix, čo je ale udivujúce, filmu to vôbec neškodí, scenár hrá v Strings totiž len druhé husle. Hlavnou výhrou filmu je samotná forma - nádherná, originálne a do posledného detailu prepracovaná a mrazivo atmosférická. Svet, kde si bábky uvedomujú, že zostanú navždy len bábkami, že žijú len vďaka nitkám, ktorými niekto hýbe, ale zároveň prežívajú svoje vlastné drámy, je skutočne uhrančivý a tak zvláštny, že ho nemôžem nazvať inak než geniálnym. (80%)(21.3.2010)

 • Terva
  *****

  Symbolické zabití loutky hned na začátku, bylo velice mrazivé. A dodalo to filmu nádherný spád a ponurost.(23.3.2009)

 • -bad-mad-wolf-
  ***

  Na jednu stranu plné nápadů a moc hezkých obrázků. Na druhou stranu příběhově blboučké snad i z dětského pohledu a lehce zmatené, co se týká postav. Nápaditost se dotkla především využití vodících strun loutek, kterým je tu vše podřízeno. Přeřezání hlavové struny je sebevražda, cílem v souboji je přetnout struny soupeři. Přetnutí strun, vedoucích ke končetinám, se rovná zmrzačení. A jsou tu i další věci, vznikem dítěte počínaje a "jednostruňáky", jakousi loutkovou obdobou malomocných, konče. S tím dějem si ale tvůrci pohrát víc mohli. Takových slaboučkých 7/10.(15.6.2008)

 • sharky
  *****

  neviděl jsem mnoho dánských filmů, ale asi s tím brzo něco udělám, jestli jsou ty další jen z poloviny tak dobré, tak za to stojí. Strings neboli Nitky jsou nádherná pohádka s dokonale vymyšlenou loutkovou mythologií, úchvatnou vizuální stránkou a parádním 5.1 mixem. Trey a Parker se ještě mají co učit, protplétání nitek v tomhle filmu, bylo o dost nepší než jejich Kamasútra:)(20.6.2008)

 • gogo76
  ****

  Dosť netradične spracovaný bábkový príbeh. Nič podobné som doteraz nevidel, hoci má niečo málo spoločné s Burtonovou Mŕtvou nevestou. Veľmi dobre tvorcovia vyriešili smrť, kde v podstate jednoducho, ale i originálne stačí pretnúť bábke ovládacie nite. To je najväčší rozdiel medzi bábkovými filmami , ktoré som videl doteraz a týmto, ktorý sa ovládacie nite nesnažil schovať, ale použil ich neoddeliteľnú súčasť príbehu. Dobrá atmosféra i hudba. 70%.(16.6.2011)

 • - Čeští animátoři odmítli pracovat na filmu poté, co jim bylo sděleno, kolik by museli vyrobit loutek. (Ajka1)

 • - Snímek je označován za světově první „zcela jednotný loutkový celovečerní film“. (Ajka1)

 • - Anders Rønnow Klarlund chtěl vytvořit film o terorismu a reakci USA na události z 11. září. Nakonec se však rozhodl odvyprávět příběh jako pohádku, čímž získal snímek svou konečnou podobu. (Ajka1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace