poster

Strings

 • Česko

  Loutky

  (festivalový název)
 • Dánsko

  Strings

 • Slovensko

  Strings

Loutkový / Dobrodružný / Drama / Fantasy

Dánsko / Švédsko / Norsko / Velká Británie, 2004, 88 min

 • Mahalik
  ****

  Pro mě nejsou Strings jen ódou na marionety. Pro mě jsou hlavně dílem neskutečně originálním, překračujícím veškeré dosavadní možnosti, co se týče loutkového divadla i filmu (Špejbl a Hurvínek sucks!). Klarlund si s tím neskutečně vyhrál a pro člověka, který má v oblibě fantasy a jiný serepetičky (mezi něž se hrdě počítám) je to naprostá slast, které se máloco vyrovná. A co na tom, že děj je tenoulinkej jako pavučina, ta originalita prostě predčí vše. P.S. Jan Přeučil má u mě neuvěřitelný respekt....(17.10.2008)

 • Douglas
  ****

  Strings bohužel patří mezi filmy, ve kterých se střetává genialita s imbecilitou, a tak je obtížné zaujmout nějaký jasný postoj. Skandinávsko-britská koprodukce přichází s vynikajícím nápadem. Co kdyby existoval svět loutek, ve kterém jsou vodící provázky nedílnou součástí jejich existence? Výsledek tvoří bizarní vesmír, stanovující úplně nová pravidla žití (i bytí) a pro každého lidského diváka fascinující. __ Loutky můžete bodat kamkoliv, ale pokud jim nepřetnete jeden z provázků, jen se vám dřevěnými ústy vysmějí. A protože postavy ve filmu nejsou nijak mírumilovné, běžně si jdou po provázcích (mečem, ohněm… co je po ruce), uvězňují se v žalářích s mřížovanými stropy a všemožně jinak demonstrují, jak bohatá je lidská fantazie, pokud jde o využití něčí "dispozice" k jeho nepohodlí. __ Co do výtvarného ztvárnění jsou Strings bezpochyby famózní a loutky neustále procházejí působivými, brilantně nasvícenými prostředími. O to více naštve ukázkově dementní a překombinovaný příběh, který tvoří něco mezi Shakespearovými hrami (Hamlet; Romeo a Julie), Pánem prstenů, Matrixem a klasickou mytologií. Vypráví o zlém strýci, vyvoleném synovci (hrdina) a národě nepřátel, se kterým se hrdinův zemřelý otec chtěl konečně smířit… a o lásce. __ Teď si vyberte, zda se nechat odradit předvídatelnou a křečovitě vyprávěnou story, nebo si zajít na jeden z nejoriginálněji pojatých animovaných filmů mnoha posledních let.(31.8.2010)

 • BadoXXII
  ****

  Keď okrem Pána prsteňov a detského Harryho Pottera nemôze vzniknúť v týchto rokoch iné HRANÉ fantasy, tak vzniklo fantasy s bábkami. Originálne, hravé a plné nápadov. Technicky je to parádne vymakané a bábky sú nádherné! Veľké prekvapenie a spokojnosť.(5.8.2011)

 • HoneyBunny
  ***

  Originální nápad - nitky (strings) symbolizující život, který proudí do postav-loutek - nakonec filmu i podsekává nohy. Scény, kde se masí dva dřevění panáčci, zkrátka nemůžete brát vážně.(8.8.2008)

 • Fr
  ***

  Podřízli ho. Úplně. Nenechali mu ani jednu niť..... Loutky se mstí, přicházejí o nitě, spojují nitě, zamotávají se do nich. Nic z toho není chyba vodičů, takovej je příběh. O zradě, lásce a nenávisti. A je výjimečnej jen díky různorodosti zpracování loutek i kulis. Pomsta není krvavá, ale loutková, stejně jako genocida. Hlava dubová, je prostě hlava dubová. Podruhé už bych to nedal. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem blázen do nití. 2.) Zajímá mě, jak loutkovej pták potěší loutkovou pannu. 3.) Nevím, která niť je u loutek nejdůležitější. 4.) Animáky a Spejbl s Hurvajsem jsou pro piškoty. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne(20.9.2010)

 • - Anders Rønnow Klarlund chtěl vytvořit film o terorismu a reakci USA na události z 11. září. Nakonec se však rozhodl odvyprávět příběh jako pohádku, čímž získal snímek svou konečnou podobu. (Ajka1)

 • - Čeští animátoři odmítli pracovat na filmu poté, co jim bylo sděleno, kolik by museli vyrobit loutek. (Ajka1)

 • - Snímek je označován za světově první „zcela jednotný loutkový celovečerní film“. (Ajka1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace