poster

Strings

 • Česko

  Loutky

  (festivalový název)
 • Dánsko

  Strings

 • Slovensko

  Strings

Loutkový / Dobrodružný / Drama / Fantasy

Dánsko / Švédsko / Norsko / Velká Británie, 2004, 88 min

 • gogo76
  ****

  Dosť netradične spracovaný bábkový príbeh. Nič podobné som doteraz nevidel, hoci má niečo málo spoločné s Burtonovou Mŕtvou nevestou. Veľmi dobre tvorcovia vyriešili smrť, kde v podstate jednoducho, ale i originálne stačí pretnúť bábke ovládacie nite. To je najväčší rozdiel medzi bábkovými filmami , ktoré som videl doteraz a týmto, ktorý sa ovládacie nite nesnažil schovať, ale použil ich neoddeliteľnú súčasť príbehu. Dobrá atmosféra i hudba. 70%.(16.6.2011)

 • Reiniš
  ****

  Celý film stojí na geniální myšlence, že loutky si jsou svých ,,nitek" vědomy a přeseknutí lanka vedoucího od hlavy znamená jistou smrt. Divák se dočká všeho, co má správná fantazy mít: bojové scény, temné intriky, mystika, shakespearovská love story nebo až lehce kýčovité kulisy na vás čekají v jednom z nejoriginálnějších snímků posledních let.(10.4.2010)

 • PinokKio
  ****

  Strings mě jako dřevěného panáčka zajímal ze dvou důvodů .. tím prvním je logicky zvědavost, jak loutky sexují (vzhledem k tomu že nemám ..ehm, tedy nemají žádný drátek k pindíku) a pak bych taky rád věděl, jak si hrajou na schovku. Takže děkuji za 52. minutu, kde si dvě loutky vrznou (i když žádná sláva, čekal jsem větší orgie a přinejmenším gordický uzel nad upoceným dřevem) a díky drátkům ve finále si mohu odpovědět i na otázku číslo dvě : )(18.12.2013)

 • klerik
  ****

  Úžasná vec, ktorá ťaží hlavne z nápadu zaradiť nite bábok priamo do príbehu. K scenáru by sa našlo pár výhrad, ale ná výpravnú bábkovú fantasy je to slušné. A to, že film je dojemný a plný citov je fakt neuveriteľné...(20.7.2008)

 • Kryton
  ***

  Vizuálně zajímavá severská pohádka s loutkama. Loutky samy vnímají své provazy jako spojení s nečím nahore a jsou pro ně životně duležité jako pro lidi žíly. Za tím vším vizuálnem se však ztrácí děj. Každopádně určitě doporučuji se podívat na trochu jiné loutky než od Trnky.(22.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace