• Česko

• Dánsko

Loutkový / Dobrodružný / Drama / Fantasy

Dánsko / Švédsko / Norsko / Velká Británie, 2004, 88 min

• CheGuevara

Poprvé jsem u snímku litoval, že se raději nedívám na jeho film o filmu. Strings jako výstava současného loutkářství by byla půvabná a dala by se odpustit i mizerná dramaturgie. Leč do plnohodnotného filmu tomu mnohé chybí. Je to vlastně hybrid mezi dokonalou loutkářskou exhibicí, která jde až na hranici svých možností, a úporné snahy napodobit klasické filmové techniky. A jak podotýká Rimmer, mutanty nemá nikdo rád.(23.2.2009)

Niečo dreveného je v štáte dánskom!... ;-) Nesmierne zaujímavý, pochmúrny, dospelý a veľmi originálny film. Výhrady niektorých užívateľov ohľadom "otrepanosti" príbehu nechápem. Keď má niečo klasickú dejovú kompozíciu, ešte to nemožno nazvať otrepaným. A Strings ako kombinácia shakespearovského intrigovania a klasickej hrdinskej fantasy majú niečo do seba. A možno aj niečo viac. Navyše ten svet, v ktorom si bábky uvedomujú svoju bábkovosť, je prosto úžasný. Pre mňa jeden z najzaujímavejších filmových zážitkov poslednej doby, hoci netvrdím, že ľahko stráviteľný.(21.5.2007)

Keď okrem Pána prsteňov a detského Harryho Pottera nemôze vzniknúť v týchto rokoch iné HRANÉ fantasy, tak vzniklo fantasy s bábkami. Originálne, hravé a plné nápadov. Technicky je to parádne vymakané a bábky sú nádherné! Veľké prekvapenie a spokojnosť.(5.8.2011)

Nádherné zpracování a důraz pro detail, jaký se hned tak nevidí, vážně. Od hradeb, smrti, přes zrození až po sex. Příběh je možná "klasický" (rozuměj tisíckrát viděný) - mimochodem, dost možná i Cameron tenhle film viděl - přesto si tento snímek zaslouží uznání.(2.5.2010)

Opravdu hezky vymyšleno. Do příběhu jsem se položil naplno a proto mi bylo líto, že se nerozvinul ještě šířeji.(10.4.2007)