• Česko

(festivalový název)
  • Dánsko

Loutkový / Dobrodružný / Drama / Fantasy

Dánsko / Švédsko / Norsko / Velká Británie, 2004, 88 min

Skvěle propracovaný svět loutek, které si uvědomují své spojení s nebem. Z toho vyplývající řešení určitých scén (uzavírání města, vězení, porod) je vynikající a originální. Co se týče příběhu, inspiroval se film mnoha legendami Romeem a Julii počínaje a Matrixem konče, ale o to tu nejde, příběhy o cestě za pomstou a láskou jsou tady a vždy budou. Postavy mají každá co do sebe, nejúžasnější Halova sestra Jheena. Strings mě nadchly, rozhodně si je pustím znovu, najednou si člověk ani nestihne uvědomit vše - krásný svět loutek, jeho propracovanost, hudbu a dokonce i bitvu... You can. Set us free, Olo!(9.6.2007)

Nechápu tolik nízkých hodnocení. Strings je nádherná pohádka. Žádné animace jen čistá loutkařina. Všechny loutky jsou krásné a jejich svět je fakticky dobře vymyšlen až do posledního detailu. Usmrcením přetnutím struny počínaje a náhradními díly konče.(18.9.2006)

Keď okrem Pána prsteňov a detského Harryho Pottera nemôze vzniknúť v týchto rokoch iné HRANÉ fantasy, tak vzniklo fantasy s bábkami. Originálne, hravé a plné nápadov. Technicky je to parádne vymakané a bábky sú nádherné! Veľké prekvapenie a spokojnosť.(5.8.2011)

• mat.ilda

Ponurá nuda, o chvíli delší stopáž by byla na uřezání hlavové šňůry...:-((28.3.2009)

Podřízli ho. Úplně. Nenechali mu ani jednu niť..... Loutky se mstí, přicházejí o nitě, spojují nitě, zamotávají se do nich. Nic z toho není chyba vodičů, takovej je příběh. O zradě, lásce a nenávisti. A je výjimečnej jen díky různorodosti zpracování loutek i kulis. Pomsta není krvavá, ale loutková, stejně jako genocida. Hlava dubová, je prostě hlava dubová. Podruhé už bych to nedal. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem blázen do nití. 2.) Zajímá mě, jak loutkovej pták potěší loutkovou pannu. 3.) Nevím, která niť je u loutek nejdůležitější. 4.) Animáky a Spejbl s Hurvajsem jsou pro piškoty. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne(20.9.2010)