80%(19.4.2013)

Rozpočet $2,4miliónaTržby USA $3,706,000Tržby Celosvetovo $3,706,000▐ dobré obsadenie, strhujúce prestrelky a dejovo slušne vystavaní western /70%/(21.10.2016)

8/10 Whoa! Takove podivne charaktery, kde snad neni temer zadna "kladna" postava, bych teda v klasickem westernu necekal... Samy kwrdak - jaksi pro neamericana tezko pochopitelny souboj marshalla a sherifa, kteri by meli stat na stejne strane zakona, ale neni tomu tak.(4.11.2009)

Henry Fonda se tentokrát ocitl někde na rozhraní mezi svým hrdinou z My Darling Clementine a zloduchem z Tenkrát na Západě. Dmytryk natočil velmi netypický a odvážný western, který nesází na razanci ani rychlé kolty a drsné chlapy, ale na zajímavý příběh a netuctové hrdiny. Postava Anthony Quinna a jeho vztah k Fondovi je asi to nejzvláštnější. Možná nejsou všichni dotaženi psychologicky, ale dramatické stránce díla nejednoznačnost hrdinů a nečitelnost scénáře dost prospívá.(12.9.2006)

Hodně atypický western se skvělým obsazením, jenž je veliká škoda minout. Na svojí dobu pravděpodobně revoluční počin, který ovšem s přibývajícím věkem trošku ztrácí. Lehký palec nahoru. 70%(21.2.2013)

• - Gary Lockwood v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)