Výborne obsadený, ale inak po všetkých stránkach priemerný western. Pri svojej dĺžke neponúka nijako zvlášť zaujímavý príbeh, čo je hlavná príčina toho, že ho to v konečnom účtovaní zráža na priemernú úroveň a nezabráni tomu ani charizma H. Fondu. Záverečnému súboju medzi Quinom a Fondom som akosi nerozumel, ale asi nemusím byť príliš zmätený, pretože Fonda nechápal tiež. Na druhej strane o nič nejde. Nestojím o to, aby som sa o zmysluplnosti súboja vôbec bavil. Najväčší problém je, že všetky tri veľké herecké hviezdy sa akosi v tomto filme tlačia.Ten western jednoducho za veľa nestojí a rýchlo vyšumí z hlavy. Navyše od postavy R. Widmarka som čakal viac. Na jedno pozretie. 60%.(15.2.2014)

Hodně atypický western se skvělým obsazením, jenž je veliká škoda minout. Na svojí dobu pravděpodobně revoluční počin, který ovšem s přibývajícím věkem trošku ztrácí. Lehký palec nahoru. 70%(21.2.2013)

Svižný western s Henry Fondou v roli strážce zákona, který chce vyčistit město od bordelu. 80%(13.12.2012)

• - Gary Lockwood v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

• Henry Fonda