Netradiční, spíše freudovsky temný, ale výborný western. Quinnův Tom Morgan má k Fondovu Clay Blaidsdelovi natolik otevřeně homosexuální vztah, jak jen si to mohli filmaři v 50. letech dovolit. Widmark je tradičně výborný. Taky v jeho postavě napraveného zloducha mohl uplatnit svůj herecký um. Sergio Leone znal tenhle film nazpaměť.(29.2.2008)

80%(19.4.2013)

Lynch je hroznej filuta. To by člověk nečekal, kde všude se dají vystopovat konekce k Modrému sametu, stopy vedou až sem, podobně jako existuje spojení mezi Shanem (a mnoha dalšími) s Taxikářem nebo mezi Yodzimbem a Wild at heart, člověk toho musí zkrátka hodně nakoukat a hodně zabrousit do historie, aby objevil ta cenná a normálně nevypátratelná spojení, takže další nitka odhalena, jen takovej drobnej detail, ale potěší to. Kdyby někdo přemýšlel mezi nad tím o čem píšu tak bych mu prostě řekl, že píšu o neviditelných spojeních probíhajícími napříč kinematografií, je to taky taková velká síť plná nečekaných překvapení, jaké sem objevil dnes ve Warlockovi, což je mimochodem parádní film, i když to podle hodnocení ani nevypadá. Po Shaneovi asi nejlepší, co jsem viděl. A A.Quinn se na konci blýsknul, právě on řekl něco (větu), kterou po letech Lynch použil v menší (ale dost podstatné) obměně. Lynch je opravdu lišák (a pilný divák starých hollywoodských filmů taky, ostatně byly to léta jeho mládí, a ta člověka poznamenají zcela zásadně na celý život ve všem, i ve vlastní tvorbě).(4.9.2011)

• - Gary Lockwood v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)