Výborne obsadený, ale inak po všetkých stránkach priemerný western. Pri svojej dĺžke neponúka nijako zvlášť zaujímavý príbeh, čo je hlavná príčina toho, že ho to v konečnom účtovaní zráža na priemernú úroveň a nezabráni tomu ani charizma H. Fondu. Záverečnému súboju medzi Quinom a Fondom som akosi nerozumel, ale asi nemusím byť príliš zmätený, pretože Fonda nechápal tiež. Na druhej strane o nič nejde. Nestojím o to, aby som sa o zmysluplnosti súboja vôbec bavil. Najväčší problém je, že všetky tri veľké herecké hviezdy sa akosi v tomto filme tlačia.Ten western jednoducho za veľa nestojí a rýchlo vyšumí z hlavy. Navyše od postavy R. Widmarka som čakal viac. Na jedno pozretie. 60%.(15.2.2014)

Henry Fonda se tentokrát ocitl někde na rozhraní mezi svým hrdinou z My Darling Clementine a zloduchem z Tenkrát na Západě. Dmytryk natočil velmi netypický a odvážný western, který nesází na razanci ani rychlé kolty a drsné chlapy, ale na zajímavý příběh a netuctové hrdiny. Postava Anthony Quinna a jeho vztah k Fondovi je asi to nejzvláštnější. Možná nejsou všichni dotaženi psychologicky, ale dramatické stránce díla nejednoznačnost hrdinů a nečitelnost scénáře dost prospívá.(12.9.2006)

Klasický western se zajímavým příběhem o nástupu a prosazování zákona do živelně vznikajících měst Divokého západu. Inteligentní scénář, spousta napětí a nečekaně ústících přestřelek, ale zejména skvělý charismatický Henry Fonda.(30.7.2011)

Hodně atypický western se skvělým obsazením, jenž je veliká škoda minout. Na svojí dobu pravděpodobně revoluční počin, který ovšem s přibývajícím věkem trošku ztrácí. Lehký palec nahoru. 70%(21.2.2013)

Koncem padesátých let byl western stále v zaběhlých kolejích. Na jedné straně stáli protřelí padouši, na druhé straně stoprocentní neohrožení kovbojové, hájící spravedlnost. V tomto snímku to zas až tak pravidlem není. Samozřejmě že zde najdeme tvrdé muže na straně zákona, protřelé zločince, přestřelky i krásné ženy. Ovšem najdeme zde navíc i rozpory mezi strážci zákona a holý fakt, že ne každý, kdo nosí hvězdu, nebo je soudcem, nemusí být stoprocentní. Edward Dmytryk rád vnášel do svých westernů nové prvky a myslím, že mu to často vycházelo. Herecké výkony jsou taktéž bezchybné. Richard Widmark zahrál zástupce šerifa Johnyho Gannona, který ač je bývalý psanec, snaží se v městečku potírat zákon. Problém mu dělá jeho bratr, který je stále zločincem. Henry Fonda v jedné ze svých typických rolí té doby nám představuje šerifa Claye Blaisdella, který se domáhá zákona i pomocí nepříliš zákonných prostředků. Přesto přezevšechno je to velice citlivý člověk, který hledá útěchu v dívčí společnosti. Anthony Quinn výtečně sehrál part Paula Morgana, Clayova parťáka, který však hledá příležitost jak ho zneškodnit. Závěrečná přestřelka také nekončí tak, jako ve většině westernů. "Warlock" je sice na jednu stranu klasickou kovbojkou, na druhou starnu však dává větší důraz na vypodobnění lidských charakterů, než na přestřelky a honičky.(17.7.2006)