Pan Včelka

Pán včielka

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2007, 90 min

• Gemini

Včelí Film.... co je to víc? Příklad "okurkověsezónního" animáku, jakým se velká studia během roku jen tak nějak udržují ve formě? Nebo doklad všeobecné inflace animovaných filmů, kdy už se považuje za dostatečné sehnat zvučná jména, aby poskytla své zvučné hlasy "a to máte snad fuk čemu, hlavně že to sype, no né?" Obojí je pravda, ale zdaleka nejvíc se jedná o urážku práce všech scénáristů, kteří se kdy snažili dát svým příběhům nějakou vnitřní logiku. A o urážce inteligence diváka se nezmiňuju jen proto, že jde o pohádku primárně pro děti. I když... fóry o Stingovi, Rayu Liottovi, Larry Kingovi, a vlastně celá část se soudem pro nejmladší diváky být nemůžou. Jenže pro rodiče to taky nebude, protože něco tak idiotského, afektovaného a absurdního (bez už naznačené souvislosti s nějakou logikou) by neuspělo ani na afterparty Českých Lvů kolem třetí ráno. Ano, jsou tu i izolované povedené vtipy, ale když si ve čtyřicáté minutě říkáte, že už by to mohlo skončit, a ono se vám při závěrečných titulcích - jejichž podkres je jen tak BTW sprostá vykrádačka ani ne tak známějšího bráchy Harryho, jako Trevora Rabina a jeho Remember The Titans - zdá, že místo hoďky a půl uběhly hodiny nejmíň dvě, tak je něco opravdu špatně. Ale sakra, v animovaném filmu, kde se nasype pyl na strom zašlý kvůli vysouzené lenoře včel, a on okamžitě obrazí zelení a veselými barvičkami, není špatně jenom "něco". A na závěr se sluší říct, že ani ta animace není žádná první liga. Takže výsledek je takový, že tady vlastně nefunguje vůbec nic. 30%, maximálně... a už nikdy, nikdy víc.(6.2.2011)

Příjemné a svěží potěšení ze zámoří. Pan Včelka původně vypadal jako další americký výplach dětských hloupých mozečků, ale opak se stal pravdou. Systémy fungování i "povahy" včel v mnohém skvěle zachycen a předveden zábavným způsobem pro velké i menší bez rozdílů. Kromě roztomilé a současně pěkné aminace je tu hlavně velmi dobrý humor a slušný příběh, který přináší nejeden vtipný moment bez recyklování trapných klišé (těch tu je opravdu tak akorát). Filmu neubírá ani český dabing, v kterém jsem ho viděl, který potěšil svou upřímností a dobře zvolenými hlasy. O krávě nebo komárovy na konci snad ani mluvit nebudu...(3.9.2009)

Mám hrozně rád Jerryho Seinfelda a za Pana včelku smekám klobouk. Dokázal odtáhnout tuhle černožlutou vykrádačku Mravence Z na stravitelný průměr. A nebylo to nic lehkého. Po slibném rozjezdu nás čeká přerod hlavního hrdiny do Perryho Masona s žihadlem a veškerá hravost je náhle pryč, tlačená mimo záběr moralitkami pro nejmladší. Dreamworks byli celkem progresivní, když obsadili ukecaného komika s velkým K, ale všechno ostatní jede v obvyklých kolejích vyšeptaných animáků. Zatracená škoda. (v dabingu slavnostně ubito Petrem Rychlým)(11.12.2007)

Rozpočet $150miliónovTržby USA $126,631,277Tržby Celosvetovo $287,594,577║ a len verím že ten slušný rozpočet sa aj vráti ▐ Tržby za predaj DVD v USA $75,619,765 //počet predaných kusov 4,722,312║ Nečakané sa stalo skutočnosťou Dreamworks týmto projektom zatienili a aj pekne preleteli za bzukotu včielky tohto ročný "hit" Shrek 3, možno v grafike to nie je na dnešnú dobu nič preborné, zas dojem to určite nepokazí ale za obsahovú stránku ma to chytilo za srdce. V skratke ide tam o život včielky spätí s kolobehom prírody a k tomu vsadení do života človeka a jeho neúprosných praktík ako si čo vydobyť... možno moje hodnotenie je dosť vysoké ale neskutočne my to pripomenulo časy keď televíznym obrazovkám vládla Včielka Maja a popri tom nehorázne mám rad aj včelí med a život bez tohto sladkého potešenia si už ani neviem predstaviť, nuž nepomôžem si ale nebiť perfektného Ratatouille tak je to rozprávka roka zaručene, aj keď tohto ročná konkurencia nemala dohromady čo ponúknuť. A samozrejme že nechýbajú ani komické momentky určite ste ešte nevideli ako sa fackuje človek s včielkou alebo dokonca ako húf včiel nadnáša lietadlo aby s ním pristala na letisku na peknej kvetinke utvorenej včielkami... /videl v kine 2x: 90%/(18.12.2007)

Nemůžu si pomoct, ale výtvarná stránka mě příliš nenadchla, dokonce mi srážela dojem z celého filmu, který jinak povznesly vtípky a krásné scény, viz. první setkání s člověkem a pod..(19.10.2008)

rozpočet : $150 million tržby celosvetovo : $287,076,833(17.4.2008)

Podívat se pod drobnohledem na včelí život, nahlédnout do systému a poznat jejich svět je v tomto animáku nadmíru zábavné. Vědět, že si chodí ,,vycákat“ žihadlo zase nadmíru poučné. Filmový znalce potěší účast Ray Liotty či Stinga a někdo zjištění, že právě Liottův nový film půjde ke dnu, oslaví čerstvým medem. První hodinka je výborná, zbytek ,,jen“ velmi dobrý. Ale možná jsem ovlivněn dětmi. Nebo žihadlem….(26.4.2008)

Velice pestré. Technicky parádní, na systematice a funkci žlutočernoprdelníků v úle se tvůrci vyřádili, kamerové oblety či průlety musí strhnout a vůbec v celém filmu je spousta drobných dobrých nápadů. Animačně poutavé, za to příběh vesměs pajdá o hůlce kdesi v pozadí. Dříve než stačíme trochu probrat vztah Barryho a Vanessy, začneme cestovat po soudech plných moralizujících řečí, lokace se střídají frekvencí mávajících včelích křídel, v jednu chvíli jsme v květinářství a náhle sedíme v porouchaném letadle. Takové přesuny dělají s filmem pěknou neplechu a tříští ho na šestiúhelníkové kousíčky. Jinak fórky jsou usměvavé, fungují nenuceně a povětšinou vtipně. A na rozdíl od imfa si nemyslím, že tomu Petr Rychlý nějak ublížil. 70% 150 miliónů dolarů(rozpočet)/287 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(16.12.2007)

• Jossie

Ze začátku to ještě šlo i přes tu opravdu ošklivou animaci, ale ke konci to nudilo k smrti a ty hrozné morality a výchovné momenty na mě byly trochu moc.(31.3.2008)

žluto-černá, žluto-černá... jo černo-žlutá! Nečakal som nič extra podľa tu prítomných komentárov, ale mňa včielka dosť prekvapila. Najprv som myslel, že český dabing to celé zabije, ale aj tu som bol priemne prekvapený, s prekladom metafor a iných povedal by som dosť záludných dvojzmyslov. Niekomu táto óda na žltú farbu nesekla, ale celkovo film vôbec nenudí aj keď je animácia trochu menšej kvality ako Pixaru. Paródie na Larryho Kinga, Stinga či iných ma riadne pobavili zapichol to omráčený Macko Pu. Tiež je tu veľa vecí prehnaných a nelogických, ale čo to veď aj John Travolta vie lietať :)(25.10.2008)

Mezi 3D animáky spíš B-movie:)(26.11.2007)

Príjemné prekvapenie. Skrz naskrz priemerný dej prešpikovaný jemným moralizovaním ale aj aj hromadou bláznivých nápadov a inteligentného nevieravého humoru, čo v konkurencii súčasných animákov povyšuje Pána Včielku na nezabudnuteľný zážitok, ktorému nijak neškodí ani neobyčajne obyčajná animácia, či český dabing. Nielen Pixar to s animákmi vie.(5.7.2008)

Animace bohužel nic moc, jinak ale pěkný příběh ze života včelek. Humor také nijak zvlášť vyšperkovaný, ale byl tak nějak lehký a svěží. Takže to nazvu "takovou mírně nadprůměrnou oddechovkou". Je to něco mezi 3 a 4. Dávám 3, protože konkurence je veliká.(6.2.2011)

Seinfeldův humor vám v některých chvílích může přijít otravný, ve většině případů je však skutečně vtipný a ke svéráznému příběhu se hodí. Škoda, že se Pan Včelka neubránil povinnému morálnímu poselství a film se více nezaměřil na život včel (viz. Mravenec Z), mohl pak být mnohem lepší.(8.12.2007)

Další nuda by Dreamworks, ve které se sice Seinfeld snaží seč může, ale cenzura "pro malé diváky" jeho pokusy o ostrovtip sráží do umolousaného průměru, kdy je půlka vtipů úsměvná, druhá zoufale trapná a na geniální bránicolechtač už holt nezbývá místo. Příběhově jde jen o další klišé plné poučení a ani ta animace není bůhví co. 5/10. P.S.: Beware - Renée Zellweger dokáže být otravná i jako animovaná postavička.(6.12.2007)

Velice příjemné včelí píchnutí. Well, there's Bee Columbus, Bee Ghandi, even Bee-Jesus.(21.5.2008)

Klasický animovaný príbeh s veľmi pekným vizuálom. To je jediné, čo ma po dvoch týždňoch od zhliadnutia napadlo napísať k tomuto filmu. A ešte - milé. 60%.(11.10.2013)

No já nevím, ale zase půjdu proti proudu. Mě se tahle černožlutá podívaná hodně líbila, byly tam dobré hlášky a spousta narážek. Solidní zábava nejen pro děti.. Já ale neumím létat s letadlem. -John Travolta umí létat ne? - Jo, proč? - Tak to nemůže být zas tak těžký.(15.6.2008)

• Skejpr

Dreamworksácká dravost je ta tam, zbývá jen nekonzistentní taškařice, která je i na poměry animovaného filmu poměrně dost přestřelená. Po výtvarné stránce navíc nic moc a místy je to vyloženě nepřehledné....(25.12.2007)

jedna hvězdička za pěkné poselství, které ukazuje důležitost včel pro lidi a Barryho tenisky.. :-)) a zbylé tři hvězdy za neotřelý, někdy originální způsob, jak ukázat dětem fungující úl a taky boj včel o rovnoprávnost. Docela dobře jsem se bavil, nebylo to až tak blbé, jak jsem čekal a viděl jsem to v originále. Průměrné 4(26.4.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16