Pan Včelka

Bee Movie

Pán Včielka

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2007, 90 min

Šel jsem na přednášku o Nepálu, nevlezl jsem se do místnosti, tak jsem skončil na Panu Včelkovi - jednoduché to moralitce o tom, že včely (respektive jejich "práce") jsou pro přírodu velice důležité. A kdybyste to nevěděli, tak včela když dá někomu žihadlo, tak hned neumře. Může jít na kapačku a místo žihadla si dát pidi-mečík na napichování jednohubek. Na jednu stranu se tedy film snaží děti poučit, na druhou stranu jim blbne hlavy. Pro dospělé je Pan Včelka poměrně nudný, nebýt několika vtípků mimo hlavní plán akce, asi bych se ani příliš nezasmál (narozdíl od filmů od Pixarů). Ale celkově bych film bral za ještě poměrně vkusnou zábavu.(22.2.2008)

Here Comes the Sun - Sheryl Crow... No tak to mi nesedlo, až se mi z toho zatly pěsti. Ale jinak solidní podívaná o slušné animaci (Ray Liotta a Sting rules) i fórech (konec už mě trochu nudil, ale Travolta zabral).(30.9.2011)

Během první půlky hodně zajímavé, jenže pak už se vše řídí podle známích standartních klišé. Škoda mohlo to být mnohem lepší. Ale jako večerní podívaná k televizi to není špatný.(14.3.2008)

Používat užitečná zvířatka a vrážet do nich lidské příběhy? Zde mi to nevadilo.(17.6.2010)

Průměrný animák s několika velmi povedenými fóry (Larry King, Sting...), jednou úžasnou scénou prvního "výletu" z úlu (fakt něco) a... A dál už s ničím extra. Nenadchne ani výtvarná stránka a kromě zjištění, že včely jsou vlastně piloti jako vystřižení z top gunu, tu chybí i pořádné nápady. Soudní zápletka mi přišla... Hmmm... Trapná. Čili, jak jsem řekl, průměr se vším všudy. Ani ten dabing se nám tentokrát moc nepovedl.(6.2.2011)