Pan Včelka

Bee Movie

Pán Včielka

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2007, 90 min

Animace bohužel nic moc, jinak ale pěkný příběh ze života včelek. Humor také nijak zvlášť vyšperkovaný, ale byl tak nějak lehký a svěží. Takže to nazvu "takovou mírně nadprůměrnou oddechovkou". Je to něco mezi 3 a 4. Dávám 3, protože konkurence je veliká.(6.2.2011)

Podívat se pod drobnohledem na včelí život, nahlédnout do systému a poznat jejich svět je v tomto animáku nadmíru zábavné. Vědět, že si chodí ,,vycákat“ žihadlo zase nadmíru poučné. Filmový znalce potěší účast Ray Liotty či Stinga a někdo zjištění, že právě Liottův nový film půjde ke dnu, oslaví čerstvým medem. První hodinka je výborná, zbytek ,,jen“ velmi dobrý. Ale možná jsem ovlivněn dětmi. Nebo žihadlem….(26.4.2008)

• HellFire

Poněkud natáhlá poučka pro děti o významu včel. Snad si teď děti nebudou myslet, že včely nabírají pyl do pistolí.(21.7.2009)

Další nuda by Dreamworks, ve které se sice Seinfeld snaží seč může, ale cenzura "pro malé diváky" jeho pokusy o ostrovtip sráží do umolousaného průměru, kdy je půlka vtipů úsměvná, druhá zoufale trapná a na geniální bránicolechtač už holt nezbývá místo. Příběhově jde jen o další klišé plné poučení a ani ta animace není bůhví co. 5/10. P.S.: Beware - Renée Zellweger dokáže být otravná i jako animovaná postavička.(6.12.2007)

Používat užitečná zvířatka a vrážet do nich lidské příběhy? Zde mi to nevadilo.(17.6.2010)

• - Jerry Seinfeld prozradil, že když obědval v domě Stevena Spielberga, nejprve zmínil nápad na tento film jako vtip, ale Spielbergovi se ta myšlenka velmi zalíbila. (HappySmile)

• - Zatímco v běžném animáku se vyskytuje v průměru kolem třiceti mluvených rolí, v Panu Včelkovi jich napočítáte pětasedmdesát. (Siriuss)

• - Poté, co včelka Barry Benson promuje na vysoké škole, sedí na lodičce uprostřed bazénu s medem a rodiče mu řeknou, že nemá žádný život. Tato scéná má být poctou filmu Absolvent. (HappySmile)