Pan Včelka

Bee Movie

Pán včielka

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2007, 90 min

příjemné, milé, po květinách a medu voňavé, technicky parádní, nápadově pestré, biologicky vtipné, až jsem se několikrát fakt musel smát nahlas... a i přes mírnou dějovou ujetost stavím Bee Movie o třídu výše než Mravenčí polepšovnu... 70%(11.2.2008)

• Jinny

Roztomilá animace, směs povedených i nepovedených vtipů, zvířátka a poučení o tom, že máme jít za svými sny. Jeden z animáků, co vznikají jako na běžícím pásu.(21.12.2011)

Skrytá parodie na bezpočet filmů ;) Nejvíc mě dostala letka, jak vystřižená z Top Gunu :D(4.3.2008)

• - Jerry Seinfeld prozradil, že když obědval v domě Stevena Spielberga, nejprve zmínil nápad na tento film jako vtip, ale Spielbergovi se ta myšlenka velmi zalíbila. (HappySmile)

• - Když včela zabodne žihadlo do těla savců nebo ptáků, už ho nedokáže vytáhnout a umírá, do těla hmyzu ovšem bodá bez následků. (Siriuss)

• - Poté, co včelka Barry Benson promuje na vysoké škole, sedí na lodičce uprostřed bazénu s medem a rodiče mu řeknou, že nemá žádný život. Tato scéná má být poctou filmu Absolvent. (HappySmile)