Satan

Satan

Thriller / Horor

Francie, 2006, 94 min

• Phobia

Vincek Cassel zřejmě neodolal možnosti zahrát si nejen odpudivého burana, ale také jeho extrémně odpudivou těhotnou ženu. On se možná při natáčení dobře bavil, ale já jsem při sledování "Satana" vyloženě trpěla, skoro bych se radši dívala na poslanecké interpelace. Parta francouzských fracků v multikulturně korektním složení (bílý kokot, černý kokot, žlutý kokot, bílá pizda, indická pizda a pes) při výletu na venkov podnikla drtivý útok na mé nervy a já si celou dobu úpěnlivě přála, aby už, kurvadrát, ten vidlák Pepík ušoustal otravnou juvenilní verbež k smrti nebo je zprovodil z obrazovky libovolným nehezkým způsobem, hlavně co nejdřív! Když konečně v závěru vypuklo očekávané násilí, nepochopila jsem co se děje, proč se to děje, komu se vlastně co stalo a jestli to mělo nějakou pointu...? Televizi jsem vypínala abnormálně nasraná a znechucená. Jestli tohle byly emoce, které "Satan" zamýšlel vyvolat, pak by si zasloužil plnou palbu hvězdiček, nicméně já dám jednu poblinkanou za hnusný psychopatický živel v podání Cassela (ovšem na rovinu, Vincku, spíše než herectví to bylo pitvoření). A u takové 3,14čoviny jak na potvoru neusnu:-( 20%(9.5.2013)

Hutná dávka perverze bez hlavy a paty s nechutným vidláckým obsazením v čele s geniálně odporným Casselem, jehož ksicht ještě nějakou dobu nedostanu z hlavy. Nedává to smysl, což vytváří až skoro paranoidní feel, který hrozně vyjebává s divákem a nenabízí žádnou odpověď. Na mě to fungovalo. Navíc to díky krátké stopáži nemá skoro žádná hluchá místa. 3.5*(20.10.2014)

Dávám 3* za krásnou těhotnou sestru. Atmosféra byla dobrá, námět taky, ale nějak mi tam chyběly brutální vraždy. Film bych spíše řadil mezi TV drama než thriller.(21.6.2008)

Ak som pred časom nemal gule na to, aby som dal 5* na Srpski film, tak v tomto prípade ich mať budem. Pretože niečo ako Sheitan sa len tak nevidí. Ten film vás pohltí, vypľuje, bude do vás kopať, štekliť, začnete sa smiať, plakať, potom vás pohltí, vypľuje, atď. Je to film, ktorý by ste radi pustili svojej obľúbenej hororovej postave alebo slávnemu sériovému vrahovi, na odlákanie pozornosti, aby vás nechal žiť aspoň o tú hodinu a pol dlhšie. Film, o ktorom sa vám nebude snívať v noci po pozretí, ale až na druhý deň. To sa váš mozog začne zmierovať s tým, že nič také zvrátené v blízkom čase nebude musieť absorbovať znovu. Ja som teda pohoršený nebol, naopak, celý film som sa náramne bavil. Ale nebol som ani úplne triezvy. A to isté pri sledovaní odporúčam urobiť aj vám.(2.2.2015)

Dávám hodně slabé 3* za občasnou vtipnost, Cassela a vnady Roxane Masquidové.(3.4.2008)