poster

Satan

 • Francie

  Sheitan, Le

 • anglický

  Satan

Thriller / Horor

Francie, 2006, 94 min

 • HoneyBunny
  odpad!

  Proti bandě hlavních hrdinů ze Satana jsou i američtí teenagři z vyvražďovaček ohromní sympaťáci. Jejich francouzské protějšky jsou hloupé, nadržené, vulgární - zkrátka si hodně přejete, aby zmizeli z obrazovky (ideálně s pomocí krvavé smri), což ale bohužel není tím, že by to tak tvůrci chtěli. Střih scén mnohdy nedává smysl, o herectví se tu nedá mluvit (proč, Vincente, proč???). Tohle rozhodně není jeden z těch filmů, co jsou tak hloupé a špatné, až jsou zábavné. Je jen špatný a otravný a budete si přát, abyste těch devadesát minut života investovali do něčeho jiného a zábavnějšího (však víte, čištění záchodů nebo koupel vašeho psa, co se právě vyválel ve splaškách).(25.8.2012)

 • Campbell
  ***

  Šílená patlanina která postrádá hlavu i patu. Nicméně je to tak šíleně natočené a nikdy bych nevěřil že Cassel zahraje takovouhle postavu tak dobře. Je ale škoda že film je tak pomalý, jistě plno šílených záběrů tu je a člověk nedokýe předpovídat co se bude dít, ale je tu bohuže dost hluchých míst které mě moc nebavily, stejně jako mě nebavil příběh. Do ted nevím o co přesně šlo. Postavy byly nesympatické a každé jsem přál smrt. Film je to hodně zvláštní, není špatný ale ani za moc nestojí spíše jsem čekal na finální masakr kterej celkem ušel. Průměr.(23.12.2012)

 • J*A*S*M
  **

  Podobné filmy mám docela v oblibě (a většinou je mi jedno, že nejsou originální), ale tohlo mi prostě vyloženě nesedlo. Vidláci jsou sice bezva, ale když je psychopatický odporný šílenec skoro nejsympatičtější postavou celého filmu, je něco špatně. Opravdu, strašnější výběr hlavních (kladných) hrdinů si snad ani nelze představit (dokud se neobjevil Vincent Cassel tak jsem dost vážně uvažoval o tom, jestli film radši nevypnu). Navíc většinu času je to dost nuda a ani závěrečná jatka (jatečka) nejsou nijak výrazně zajímavá. K šílenství mě kromě postav přiváděl rovněž hudební doprovod - něco takového když obyčejně slyším, tak utíkám do dáli. Jednoznačně zklamání a jeden z nejhorších buranských filmů, co jsem zatím viděl.(22.7.2008)

 • Tommassi3
  ****

  ( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Co je to za bordel ??" - "To je jen sen !!" A nebo není ?? ;) Přiznám se, že jsem Satana režiséra Kima Chapirona docenil a zároveň plně pochopil až při druhé projekci, přičemž si rozhodně nemyslím, že by šlo o zrovna extra výjimečný hororový kousek, nicméně díky několika důležitým aspektům, tedyvlastně díky jednomu zcela fatálnímu, kterým není nikdo jiný než Vincent Cassel, se této definici alespoň hodně silně přibližuje !! Příběh v celkovém kontextu působí opravdu velmi zmateně, dlouho si jeden není příliš jistý, co si má myslet, navíc to skvostné finální rozuzlení naprosto rozmetá převážnou většinu divákova předchozího pohledu na film !! Máme tu partičku dost nesympatických hrdinů, kteří se po menší kalbě společně vydávají na venkovskou usedlost rodičů Eve, jedné z dívek, kde se atmosféra velmi rychle dík místním buranům mění v dost fyzicky nepříjemnou a znepokojivou, vše je navíc ještě posíleno osobou Josepha v podání bezkonkurenčního Vincenta Cassela, který podává coby démonický vidlák jeden z nejpozoruhodnějších hereckých výkonů svojí kariéry, zde si naplno uvědomíte, jaký je Cassel vlastně skvělý herec a dokonalý chameleon, rozdíl mezi jeho postavou charismatického elegána v Dannyho parťácích 3 a tou, kterou předvádí zde, snad ani nemůže být markantnější !! Zásadní potíž cítím ve skutečnosti, jak moc působí všichni mládežníci coby postavy hlavních kladných hrdinů nesympaticky, a tak si divák sympatie může vytvořit paradoxně pouze ke Casselovu padouchovi, navíc ani to očekávané vyvražďování se vlastně příliš nekoná, což Satanovi dost podráží nohy.. Nicméně nejen dík absenci vražd nelze Le Sheitan logicky zařadit ani mezi Hixploitation, jde spíš o neskutečně bizarní mix hororových subžánrů s podtextem spalujícího erotického dusna a jasnou ryze francouzskou filmovou krví v žilách, podobných nezařaditelných záležitostí opravdu mnoho neuvidíte čemuž silně napomáhá i podivný psychedelický soundtrack Nguyen Lê !! Připočteme-li i velmi dobrou kameru Alexe Lamarquea, známého zejména neméně bizarním pokračováním Purpurových řek, a fakt, že těhotnou Marii si zahrál, teď se držte, rovněž Vincent Cassel, alespoň tedy ten obličej je jeho, pak nám jako výsledek jednoduchých diváckých počtů vychází jeden z nejosobitějších a nejšílenějších žánrových počinů posledních let, který by si fanoušek hororu i Vincenta Cassela rozhodně neměl nechat ujít !!(8.5.2013)

 • FrodoF
  ***

  Dávám hodně slabé 3* za občasnou vtipnost, Cassela a vnady Roxane Masquidové.(3.4.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace