Satan

Satan

Thriller / Horor

Francie, 2006, 94 min

• topr harley

No nevím. Mám z toho celkem rozporuplné pocity. Film mě skoro vůbec nebavil, ale ani si nemyslí, že by to byl vyložený průser a odpad. Cassel hrál skvěle a vesničané taky nebyli špatní. Mělo to takové zvráceně úchylný nádech, jenže to bylo strašně nedotažené. Jak nesympatické postavy, tak nedotažený dej.(31.10.2014)

Není to moc horor, není to vůbec thriller a už vůbec ne komedie... je to prostě bizarní úchylárna ! Tím pádem nemá moc smysl hodnit klasické filmové parametry. Ale má to šťávu a je to ze života. Francouzský venkov po tomhle pro jistotu vyškrtávám z míst, která bych rád navštívil. A Vincent Cassel – co dodat, v tom chlapovi to prostě vždycky bylo ... jako v koze :-) Tento film je jako obraz u kterého člověk nechápe, co to ku..va malíř vlastně chtěl namalovat, jestli hořící plesnivou rostlinu na oltáři, spartakiádní sklatbu pro učňovskou mládež „páření nekompatibilních zvířat“ nebo..., ale hned po návratu z galerie člověk ví, že se na něj bude muset jít znovu podívat. Živočišný, ďábelský a uhrančivý Joseph obklopený samými „miloušskými typešky“ vesnických buranů... určitě si je zase někdy vychutnám. A je to vzácný případ filmu, kde mi je úplně fuk, že se všechny oběti chovají jako nesympatičtí kreténi. Dodatek, až po čase: po zhlédnutí filmu Pastýřova panenka (2010) oceňuji jako třešničku na dortu fakt, že Josephova dcera Eve je ve skutečnosti Sennentuntschi ze švýcarských Alp! Mě ta kočička připadala hned od začátku divně podezřelá. Tak už vím proč :-)(21.1.2013)

Tak tohle mě neskutečně bavilo :) Podle hodnocení jsem čekal magořinu, což jsem taky dostal, ale nebylo to nudné ani se to nebralo vůbec vážně. Kamera, hudba super, Cassel se pěkně vyřádil a u scény na sedačce jsem měl dokonce dejá vu z nedávné pařby :D. Tyhle podivné filmy mám mnohem radši než tuctové americké horory, kde se jenom čeká na to, až někdo vybafne zpoza rohu.(13.2.2011)

• Hadža

Celou dobu v teto uchylarne cekate az se konecne neco zacne dit,neverite vlastnim ocim,kde ty herce vyhrabli,pak prijde ujeta posledni petiminutovka a je chvalabohu konec!!!(1.6.2008)

Nie práve konvenčný vianočný film pre vybranú divácku obec. Klasická hororová schéma a lá Texas Chain Saw, pojatá ale ako recesistická, nízkorozpočtová komediálná ujetosť. Znepokojenie a znechutenie sú prítomné v menšej miere než v obdobných hororoch, film nejde brať príliš vážne. Retardovanosť redneckov ale osloví, a Vincent Cassel sa vo svojom excentrickom sympaťákovi vyblázňuje grandiózne.(17.2.2015)