Satan

Sheitan, Le

Satan

Thriller / Horor

Francie, 2006, 94 min

Dávám hodně slabé 3* za občasnou vtipnost, Cassela a vnady Roxane Masquidové.(3.4.2008)

Lízač kozích vemen, těhotenskejch pupků, očichávač onošenejch trenýrek, oděnej do vypelichanýho svetru s holinkama, se zažloutlým chrupem a lišáckým úsměvem prznitele malých dětí. Spolu s Náš den přijde nejzvrácenější role Vincenta Cassela. Tohle není žádná artová intelektualita ale syrovej zvrácenej popkornovej francouzskej slasher. V případě zhnusení se nad nudným šablonovitým konceptem amerických slasherů silně doporučuji sáhnout do poličky pro Satana. Zábavná hodinka a půl s klišoidním horrorem s netradičním francouzským zpracováním, hereckou dvojkou Cassel a Barthelemy a cool soundtrackem.(18.8.2014)

Za normálních okolnístí bych tomuhle snímku dala odpad, protože byl ohromně roztřepaný a šílený, opravdu šílený, to slovo se na něj hodí nejvíc, jenže jsem na něj byla asi výborně naladěna, protože mi tenhle bizardně natočený snímek vážně sedl.(30.8.2007)

Tak tohle mě neskutečně bavilo :) Podle hodnocení jsem čekal magořinu, což jsem taky dostal, ale nebylo to nudné ani se to nebralo vůbec vážně. Kamera, hudba super, Cassel se pěkně vyřádil a u scény na sedačce jsem měl dokonce dejá vu z nedávné pařby :D. Tyhle podivné filmy mám mnohem radši než tuctové americké horory, kde se jenom čeká na to, až někdo vybafne zpoza rohu.(13.2.2011)

• Phobia

Vincek Cassel zřejmě neodolal možnosti zahrát si nejen odpudivého burana, ale také jeho extrémně odpudivou těhotnou ženu. On se možná při natáčení dobře bavil, ale já jsem při sledování "Satana" vyloženě trpěla, skoro bych se radši dívala na poslanecké interpelace. Parta francouzských fracků v multikulturně korektním složení (bílý kokot, černý kokot, žlutý kokot, bílá pizda, indická pizda a pes) při výletu na venkov podnikla drtivý útok na mé nervy a já si celou dobu úpěnlivě přála, aby už, kurvadrát, ten vidlák Pepík ušoustal otravnou juvenilní verbež k smrti nebo je zprovodil z obrazovky libovolným nehezkým způsobem, hlavně co nejdřív! Když konečně v závěru vypuklo očekávané násilí, nepochopila jsem co se děje, proč se to děje, komu se vlastně co stalo a jestli to mělo nějakou pointu...? Televizi jsem vypínala abnormálně nasraná a znechucená. Jestli tohle byly emoce, které "Satan" zamýšlel vyvolat, pak by si zasloužil plnou palbu hvězdiček, nicméně já dám jednu poblinkanou za hnusný psychopatický živel v podání Cassela (ovšem na rovinu, Vincku, spíše než herectví to bylo pitvoření). A u takové 3,14čoviny jak na potvoru neusnu:-( 20%(9.5.2013)