poster

Návštěvníci 2: V chodbách času

 • Česko

  Návštěvníci 2

 • Francie

  Visiteurs 2: Les Couloirs du temps, Les

 • Slovensko

  Návštevníci 2

Komedie / Rodinný / Sci-Fi / Fantasy

Francie, 1998, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  ***

  Podstatně slabší než první díl... Klasicky z prstu vycucnutá zápletka, repetice dobrých vtipů předchozího dílu a de facto vše při starém, jen trochu pubertálnější a křečovitější. Navzdory všem negativům se ale i u druhé výpravy napříč časem bavím docela dobře, zejména díky excelentnímu Clavierovi a jeho čtyřroli. Vydařil se i konec filmu a je pro mne nepochopitelné, proč třetí díl netěžil z načrtnuté zápletky. Takže poměrně zábavná sílenost, pro kterou se vyplatí zapnout skříňku na trubadúry, jakože se Prosper Močůvkář jmenuju.(7.4.2004)

 • johnys
  *****

  Plynulé pokračování příběhu kultovní "jedničky", plně srovnatelné, dokonce bych řekl, že v jistých chvílích i vtipnější. Vyšetřování celé causy fr. policiií dalo příběhu další dimezi. Upozorňuji na bravurní ovládání koně v rychlých akčních scénách Jeana Rena. Je jeden z mála světových herců, který si mohl dovolit většinu těchto akcí natáčet sám bez dvojníka z týmu specialistů.(1.8.2005)

 • Baxt
  ****

  Jednička ode mě dostala neoddiskutovatelných 100% za přesnou trefu do nejabsurdnějšího humoru na planetě. Dvojka, kde hlavní hrdinové výstižně bloudí v "chodbách času" pokračuje na vteřinu přesně tam, kde příběh minule skončil - v tom nejlepším. Ze začátku vtipně navazuje na s úspěchem odzkoušenou formulku a baví stejně jako v případě jedničky. Říct v tomto momentě, že jde o sprosté kopírování, je nemyslitelné. To je jako vyčítat Jamesi Bondovi, že už po tolika akcích neskončí se svou prací a neodejde do důchodu, přičemž by celý film byl o bloumání po Londýnských památkách. Na Návštěvníky lze navázat jedině Návštěvníky a tato práce je plněna se stejnou energií, jak tomu bylo napoprvé. Praští do očí nová představitelka Beatrice, ale jinak je vše při starém. Takže Clavier a Reno jsou prostě geniální a vtipy trhají bránici. Tím (bohužel) ale Návštěvníci 2: V chodbách času nekončí, v druhé půlce se začne naléhavěji řešit krádež klenotů a ta dějová kulisa, která jenom připravovala půdu pro fóry, je najednou v čele a to neznamená nic dobrého. Scénárista se zamotal, půl hodiny přešlapuje na místě, aby stejně nakonec předvídatelně poslal hrdiny do ještě většího průseru. Poslední desetiminutovka je nefalšované utrpení. Že ten komediální kolos před koncem tvůrci nezachránili, to jim neodpustím. Následující dodatek si dovolím napsat zvýrazněně, neboť se určitě značně promítlo na zdejším hodnocením: Návštěvníci 2: V chodbách času mají dva české dabingy. Ten první, rulézní a vysílaný na ČT, je stejný jako v případě jedničky - kašle na archaismy a dabéři do filmu vložili duši. Ten druhý, vysílaný na TV NOVA, je špatný. Dabérů je málo a celkově vyloženě zabíjejí 50% vtipů. Jak tak koukám na vaše citáty z filmu, netřeba komentovat, jakou "verzi" jste viděli.(15.5.2008)

 • IQ Tiqe
  ***

  Oproti jedničce ubylo humoru a je to až moc crazy. # pozn.: Pokud dabingm tak nebrat verzi s Trávníčkem, ale tu z ČT.(5.2.2012)

 • InJo
  **

  Obstojně natočené, ale hodně málo vtipné, místy dokonce trochu trapné, většinou však jen nevtipné a hlavně moc dlouhé.(8.10.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace