Purpurové řeky

Purpurové rieky

Crimson Rivers, The

Krimi / Mysteriózní / Thriller

Francie, 2000, 102 min

Odhadnutelný klišoidní kriminálka, která stojí na své atmosféře. Když vás nepohltí, nemáte šanci. Mě nepohltila. I když ani vyloženě nezklamala.(11.12.2009)

Francúzsky klon SE7EN (niektoré scény sú vykradnuté záber po zábere), ponorený do slušnej atmosféry, no zavŕšený smiešnym finále. Škoda.(9.4.2005)

Ach ty konce, ach ty konce, ach ty konce.... Aneb Kassovitzův atmosférický boj s větrnými mlýny. V tomto případě se zjevují v podobě scénáře.(6.3.2005)

Krásně napínavý film, se zajímavou atmosférou i hudbou. Krimnálka v krásných francouzsých Alpách mě nezklamala.(12.7.2006)

Na tento film jsem se těšil. Slyšel jsem o něm jen to dobré, jako že to je hodně zamotaný film, nebo že je to pěkně strašidelné a podobně. No, můžu říct jen tohle: Zamotaný mi nijak zvlášť nepřišel, atmosféra tam sice byla, ale že bych se bál, tak to ne, ale hlavně, tam nefungovalo spojení hudba-kamera! Možná SPOILER! Když najdou pověšenou třetí oběť a vyběhne pak vrah z koutu, tak A: mohla z této scény být efektivní "lekačka", za B: když vyběhnul vrah, tak hudba neuměla pořádně vytěžit z té atmosféry. Takže to vypadalo, že sleduju nějaký hodně béčkový film. Konec možná SPOILERU :-) Takže dávám slušné 4, ale musím podotknout, že nebýt jako vždy vynikajícího Jeana Rena, tak by to byly slabší 3.(7.3.2009)

• - Na mŕtvom tele v márnici je vidieť tieň kamery. (shimik77)

• - Vincent Cassel, který ve filmu hraje jednoho ze dvou hlavních detektivů Maxe Kerkeriana, a Jean-Pierre Cassel, který hraje Dr. Bernarda Chernezéa, se sice ve snímku setkají pouze jednou, ve skutečnosti jsou v příbuzenském vztahu syn a otec. (Sekyra)

• - Režisér Mathieu Kassovitz hraje zabijáka s kapucí, který střílí na Jeana Rena. (HappySmile)