Purpurové řeky

Purpurové rieky

Crimson Rivers, The

Krimi / Mysteriózní / Thriller

Francie, 2000, 102 min

Solidní serial killer thriller. Sympatické detektivní duo v podání dvou francouzských hereckých es, temná atmosféra čarovaná kamerou a hudbou a krásné alpské exteriéry. Scénář sice postupně ztrácí na inteligenci, ale i tak spokojenost.(6.10.2014)

Naprosto odzbrojující francouzský thriller se skvělým obsazením v čele s Jeanem Renem a Vincentem Casselem. První hodina je nadupaná hutnou atmosférou a skvělou akcí, ke konci už to nebylo tak dobré, ale musím dát pět hvězdiček, protože tenhle snímek mě opravdu dostal.(9.12.2007)

Závěrečná pointa je tak nesmyslná a hloupá, že kazí dobrý dojem z předchozího děje. Ale jinak je to stejně lahůdkový thriller (ačkoliv vykrádá Seven).(16.6.2002)

Románová prvotina Jeana Christopha Grangé nedopadla coby film vůbec špatně. Výborné obsazení, dobrá práce kamery, tísnivá atmosféra evokující v divákovi ty "nejlepší" dojmy z Fincherova Sedm, kterému se celkem vyrovnává i co do nechutnosti spáchaných zločinů (a těmi nemyslím jen ty vraždy). Nicméně jsou tu jisté vady na kráse...třeba Casselova "vandammeovská" vložka:) Btw konec je opravdu...weird...lepší slovo mě nenapadá. Právě kvůli němu nemůžu v žádném případě dát víc než 80% - a upřímně řečeno, uvažoval jsem, jestli nedat míň.(16.3.2003)

Odhadnutelný klišoidní kriminálka, která stojí na své atmosféře. Když vás nepohltí, nemáte šanci. Mě nepohltila. I když ani vyloženě nezklamala.(11.12.2009)

• - Americká premiéra se konala téměř rok po francouzské. (gjjm)

• - Natáčelo se převážně v Savojsku, exteriéry Guernonské univerzity v městečku Avrieux, horské scény přímo na Mont-Blancu. Pitevní scény byly natočeny v Ústavu soudního lékařství v Lyonu. (gjjm)

• - Vincent Cassel si zlomil nos při natáčení bitky se skinheady. (HappySmile)