Purpurové řeky

Purpurové rieky

Crimson Rivers, The

Krimi / Mysteriózní / Thriller

Francie, 2000, 102 min

Dost dobrá atmosféra a skvělý Jean Reno... Purpurové řeky ve mě zanechaly dost podivný pocit stísněnosti, to se cení. Jinak ovšem dojmy splynuly s jinými řekami...(31.1.2008)

Perfektní francouzská kriminálka s Jeanem a výborným koncem :)(20.5.2009)

První díl volné trilogie kriminálních thrillerů spojených se jménem Jeana Rena jako vyšetřovatele brutálních zločinů je ještě poměrně slušný film, byť už zde se nezapřou slabiny, které potopily následující dvě pokračování. Scénář je nedotažený a zjevně si příliš neláme hlavu s logikou ve prospěch prvoplánově efektních obrazů a šokujících odhalení, navíc se zjevně inspiroval zámořskými úspěšnými thrillery v čele se známým Sedm. Snaha přiblížit se Fincherovu režijnímu stylu je ostatně zřejmá z řady konkrétních scén. Výsledkem je nevyrovnaný film s rozpačitým koncem, kterému se nicméně nedá upřít řada divácky přitažlivých momentů a temná, byť kolísavá atmosféra. Celkový dojem: 60 %.(24.6.2006)

vypadalo to na velice slibnej a napínavej thriller, ale ten konec, to bylo "moc".. seděla jsem v kině jak opařená.. dělaji si ze mě prdel? je vůbec možné takhle zku*vit film? takže dvě třetiny filmu za pět* a konec je pro mě s*ačka roku!(24.10.2003)

Závěrečná pointa je tak nesmyslná a hloupá, že kazí dobrý dojem z předchozího děje. Ale jinak je to stejně lahůdkový thriller (ačkoliv vykrádá Seven).(16.6.2002)