Purpurové řeky

Purpurové rieky

Crimson Rivers, The

Krimi / Mysteriózní / Thriller

Francie, 2000, 102 min

Oproti filmu má kniha temnější a drsnější atmosféru, ale zhustit knihu do filmu...však víte. Ale povedlo se. A ten konec je úplně jasnej. Jenom si vezměte, jak to dopadlo v knize. To by nebyl moc efektní a pro oko diváka lahodící záběr...(14.11.2002)

Na tento film jsem se těšil. Slyšel jsem o něm jen to dobré, jako že to je hodně zamotaný film, nebo že je to pěkně strašidelné a podobně. No, můžu říct jen tohle: Zamotaný mi nijak zvlášť nepřišel, atmosféra tam sice byla, ale že bych se bál, tak to ne, ale hlavně, tam nefungovalo spojení hudba-kamera! Možná SPOILER! Když najdou pověšenou třetí oběť a vyběhne pak vrah z koutu, tak A: mohla z této scény být efektivní "lekačka", za B: když vyběhnul vrah, tak hudba neuměla pořádně vytěžit z té atmosféry. Takže to vypadalo, že sleduju nějaký hodně béčkový film. Konec možná SPOILERU :-) Takže dávám slušné 4, ale musím podotknout, že nebýt jako vždy vynikajícího Jeana Rena, tak by to byly slabší 3.(7.3.2009)

Tři čtvrtiny filmu v podstatě jenom sledujeme jak někdo někam jde (jede) a následně se s někým baví. A když se sem tam blýskne na nadějnější scénu (noční sprint), obvykle ji režisér předčasně ukončí nebo nechá uvrhnout do zapomnění dalším děsivým odhalením. Vyústění všech těchto odhalení raději ani nebudu komentovat (IMHO LOL). 65% Zajímavé komentáře: Punisher10, cross, Death, Cimr(20.5.2005)

Odhadnutelný klišoidní kriminálka, která stojí na své atmosféře. Když vás nepohltí, nemáte šanci. Mě nepohltila. I když ani vyloženě nezklamala.(11.12.2009)

Film me celou dobu nedokazal poradne zaujmout - a o konci radsi nebudu mluvit - to si snad tvurci delaji srandu.(4.8.2002)