Purpurové řeky

Purpurové rieky

Crimson Rivers, The

Krimi / Mysteriózní / Thriller

Francie, 2000, 102 min

První díl volné trilogie kriminálních thrillerů spojených se jménem Jeana Rena jako vyšetřovatele brutálních zločinů je ještě poměrně slušný film, byť už zde se nezapřou slabiny, které potopily následující dvě pokračování. Scénář je nedotažený a zjevně si příliš neláme hlavu s logikou ve prospěch prvoplánově efektních obrazů a šokujících odhalení, navíc se zjevně inspiroval zámořskými úspěšnými thrillery v čele se známým Sedm. Snaha přiblížit se Fincherovu režijnímu stylu je ostatně zřejmá z řady konkrétních scén. Výsledkem je nevyrovnaný film s rozpačitým koncem, kterému se nicméně nedá upřít řada divácky přitažlivých momentů a temná, byť kolísavá atmosféra. Celkový dojem: 60 %.(24.6.2006)

Režisér Kassovitz zdařile vykresluje temnou atmosféru, Reno s Casselem jsou natolik charismatičtí, že v pohodě utáhnou celý film. Ale že v některých dílčích momentech, respektive celých scénách, je to tak nehorázně vykradené SEVEN, je až trapné. A závěr je vykonstruovaný a plný klišé. Škoda, nebýt toho, šlo by o velice povedený thriller.(4.7.2002)

Reno bola stávka na istotu, pre Kassovitza s Casselom to bola vstupenka do Hollywoodu, pretože obaja odviedli na svojich postoch kus poctivej práce. Tajmoná a temná kriminálka má v sebe všetko, čo má mať, postupné odhaľovanie, znovuzauzlenie s vyvrcholením na jednotku. No a čo, keď sa to snaží niečomu podobať! Francúzi si to spravili po svojom a ja som mal dosť. 90%.(26.10.2007)

vypadalo to na velice slibnej a napínavej thriller, ale ten konec, to bylo "moc".. seděla jsem v kině jak opařená.. dělaji si ze mě prdel? je vůbec možné takhle zku*vit film? takže dvě třetiny filmu za pět* a konec je pro mě s*ačka roku!(24.10.2003)

Film jsem bohužel neviděl celý, byl jsem na něm v letňáků a začalo příšerně lejt. To co jsem viděl se mi ale líbilo. Brzy si to musím pujčit a dokoukat.(31.3.2004)