poster

Purpurové řeky

 • Francie

  Rivières pourpres, Les

 • slovenský

  Purpurové rieky

 • anglický

  Crimson Rivers, The

Krimi / Mysteriózní / Thriller

Francie, 2000, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ****

  „Žiadal som tím.“ – „JA som tím.“ Francúzska atmosférická, drzá a brutálna odpoveď na úspešné americké serial killer (MLČANIE JAHNIAT, SEDEM, ZBERATEĽ BOZKOV atď.) podľa Grangeho románu, ktorý som zatiaľ nečítal. Hoci snímke k dokonalosti niečo chýba a kombinácia psychologického horského hororu a akčnej kriminálky sem-tam štípe v očiach (pritom akčné vsuvky sú adrenalínové a hororová atmosféra hustá, len sa to k sebe príliš nehodí), stále je výsledkom herecky vyladená snímka (buddy pár v zložení zadumaný Reno mrštný Cassel funguje na jednotku) s mimoriadnou výpravou, živelnou réžiou (režírujúci herec Kassovitz) a inteligentne hitlerovsky kontroverzným scenárom o elitnej rase. Uzimený elektrizujúci hororový triler, ako stvorený pre unavený letný večer. Užite si tento netradičný lov (a neporovnávajte s trápnou dvojkou a neoficiálnou trojkou, RÍŠOU VLKOV). Kino Považan 2001(4.1.2009)

 • Aluska88
  ****

  Ponurá francouzská kriminálka o sadistickém, inteligentním sériovém vrahovi, v níž se sejdou tak těžké kalibry jako je Jean Reno a Vincent Cassel jednoduše nemůže dopadnout jinak, než výborně. A zvláště, když se ještě jedná o má nejoblíbenější francouzská herecká esa:) Pierre toho moc nenamluví. Max zato mluví rád a hodně. Pierre je zasloužilý komisař čestné povahy s letitými zkušenostmi. Max je místní, obyčejný polda v jakémsi zapadákově, kde se stejně vůbec nic neděje. Občas si rád hraje na machra a má rád výzvy. Když se tito dva odlišní poldové setkají a začnou pracovat na společném případu, má se divák na co těšit. O slovní přestřelky a vybroušené dialogy není nouze. Stejně jako se čím dál více začne případ zamotávat a vycházejí najevo děsivé skutečnosti. Napínavý, atmosférický film, který se hrdě může rovnat s těmi nejvymakanějšími americkými kriminálkami. A možná je i převyšuje. Především o ten evropský "feeling."(26.9.2007)

 • gudaulin
  ***

  První díl volné trilogie kriminálních thrillerů spojených se jménem Jeana Rena jako vyšetřovatele brutálních zločinů je ještě poměrně slušný film, byť už zde se nezapřou slabiny, které potopily následující dvě pokračování. Scénář je nedotažený a zjevně si příliš neláme hlavu s logikou ve prospěch prvoplánově efektních obrazů a šokujících odhalení, navíc se zjevně inspiroval zámořskými úspěšnými thrillery v čele se známým Sedm. Snaha přiblížit se Fincherovu režijnímu stylu je ostatně zřejmá z řady konkrétních scén. Výsledkem je nevyrovnaný film s rozpačitým koncem, kterému se nicméně nedá upřít řada divácky přitažlivých momentů a temná, byť kolísavá atmosféra. Celkový dojem: 60 %.(24.6.2006)

 • POMO
  ***

  Francúzsky klon SE7EN (niektoré scény sú vykradnuté záber po zábere), ponorený do slušnej atmosféry, no zavŕšený smiešnym finále. Škoda.(9.4.2005)

 • EdaS
  ****

  Závěrečná pointa je tak nesmyslná a hloupá, že kazí dobrý dojem z předchozího děje. Ale jinak je to stejně lahůdkový thriller (ačkoliv vykrádá Seven).(16.6.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace