Purpurové řeky

• Austrálie

• Kanada

Krimi / Mysteriózní / Thriller

Francie, 2000, 102 min

Rozpočet FRF 95miliónov($14miliónov)Tržby USA $594,966Tržby Celosvetovo $60,094,966║ Na Francúzov moc vydarený thriller čerpajúci ponurú atmosféru z kultového filmu Se7eN, k lepšej dokonalosti tomuto filmu chýba len lepšie doladenie na určitých miestach ako príbeh, prepojenie scén, záver dosť kolísa. /65%/(28.6.2005)

vypadalo to na velice slibnej a napínavej thriller, ale ten konec, to bylo "moc".. seděla jsem v kině jak opařená.. dělaji si ze mě prdel? je vůbec možné takhle zku*vit film? takže dvě třetiny filmu za pět* a konec je pro mě s*ačka roku!(24.10.2003)

Závěrečná pointa je tak nesmyslná a hloupá, že kazí dobrý dojem z předchozího děje. Ale jinak je to stejně lahůdkový thriller (ačkoliv vykrádá Seven).(16.6.2002)

Jakýsi hybrid mezi Sedm, Sběratelem Kostí a Jménem Růže a celé to má skvěle navozenou atmosféru. K tomu si přičtěme mého oblíbeného Jeana Rena a vycházející hvězdu Vincenta Cassela a máme skvělý thriller jako na dlani.(6.3.2005)

Perfektní francouzská kriminálka s Jeanem a výborným koncem :)(20.5.2009)

• - Mrtvola v márnici byla vyrobena z latexu. Předlohou ji byla trenérka fitness Nadia Farès. (HappySmile)

• - Na mŕtvom tele v márnici je vidieť tieň kamery. (shimik77)

• - Americká premiéra se konala téměř rok po francouzské. (gjjm)