• LiVentura
  ***

  Povedená dlouholetá komediální dvojice v originálním příběhu...(7.7.2011)

 • POMO
  *****

  Samého ma to prekvapuje, ale pre mňa osobne je toto najzábavnejšia komédia, akú som kedy videl. Ešte pri ôsmom zhliadnutí mi od smiechu celých 100 minút tiekli slzy po tvári a bolelo ma brucho. Reno s Clavierom čoby zbrojnošskí burani v našej, hetickej dobe a všetky tie postavčky, ktoré stretávajú, sú proste božské. A ich vystrájanie, poňaté typicky francúzkym, rýchlym, bláznivým tempom a šialenými uhlami kamery ma načisto odzbrojuje. Rovnako koncipovaných je síce väčšina francúzskych komédií, ale NÁVŠTEVNÍCI mi prijdú úplne výnimočný, dokonalí. Vďaka tej úžanej hudbe, tomu krásnemu fantasy feelingu a určite aj vďaka celkovej myšlienke filmu, ktorá je vzhľadom k žánru až prekvapivo hutná. Pre mňa je tento film pokladom francúzskej komédie.(9.1.2003)

 • gouryella
  ***

  No nevím na komedii málo vtipné a ničím jiným tento film asi není - takže zklamání.(11.3.2003)

 • molotov
  *****

  Svěží francouzská komedie u ktéré jsem se chvílemi mále po... smíchy. Fakt skvělý nápad, škoda že ho stále rozmazávají v další dílech.(31.3.2004)

 • Pohrobek
  *****

  Asi nejbrutálnější humor vůbec. Humor, jemuž je absolutně jedno, že fekálností zcela dýše, rozebíraje nejžumpovatější vulgarity a používaje starou, osvědčenou hrubou sílu, jež naši bránici jednoduše nemůže nechat v klidu. A navíc - tohle je jasný, přehledný odkaz na moji nejmilovanější dobu, na období drsného, krutého, špinavého středověku, kdy páni nakládali se svými poskoky právem jako s hadry a nějaká neurozená holota se k nim nesměla přiblížit. A teď se něco takhle skvělého objeví v té době, v níž musím žít, a vyvolá kontrast z nejkrásnějších. Tihle dva hrdinové se adaptují náramně, když vidí černocha, neohlíží se na nějakoou rasovou rovnost a pádí vyhnat všechny pohanské saracény, jímž nestačila bitva u Poitiers, z Francie. Jen do toho! Nandejte to naší super civilizaci!(25.4.2005)

 • - Jean-Paul Muel byl v době natáčení filmu skutečně četníkem. (Cucina_Rc)

 • - Na konci filmu Godfroy (Jean Reno) změní směr kuše doleva, aby znovu netrefil otce (Patrick Burgel) své nevěsty Frénégondy (Valérie Lemercier), avšak během následujícího záběru otočí kuši doprava. (Cucina_Rc)

 • - Valérie Lemercier si za dvojroli Frénégonde de Pouille a Béatrice de Montmirail odnesla sošku Césara pro nejlepší herečku ve vedlejší roli. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace