Nechápu proč, ale dvojka se mi líbila mnohem, mnohem víc...(28.8.2006)

Nestárnoucí komedie, u které se stále skvěle bavím. Rád bych si taky někdy vyzkoušel koupel s tolika blbůstkami :D Líbí se mi zde rychlé tempo, které dodává tu správnou atmosféru a samozřejmě příběh.(14.7.2011)

Asi nejlepsi francouzska komedie 90. let, vykrik "Saracen!" na cerneho postaka se mi zaryl hluboko do pameti ;)(24.12.2003)

Pane nepijte to, změníte se v prdel jeptišky! Dělej vypij to ty! A proč? Chci vidět tu prdel! Další bombastická Francouzská bláznivá komedie, ve který se tentokrát dva rytíři ze středověku dostanou do naší doby a z toho pak vyplívá spousta absurdních situací. Ústřední duo Reno, Clavier to pak výborně táhnou a jejich hlášky jsou doslova smrtící. Samozřejmě k tomu přispívá i podařenej původní dabing. takže já se výborně bavil.85%(5.4.2015)

"Nepijte to, pane! Proměníte se v ropuchu, kozla, potkana nebo prdel jeptišky! - Možná máš pravdu. Na, napij se první. - Proč já? - Aspoň uvidím, jak se proměníš v tu prdel." (29.1.2014)

• - Približne v 66. minúte filmu, keď Godefroy (Jean Reno) a Jacquouille (Christian Clavier) pozerajú na zámok, v ktorom žili v 12. storočí, tak konštatujú, že sa odvtedy veľmi zmenil. Godefroy sa posťažoval slovami "Toto je snáď lup Vizogótov!" Zámok však sotva mohol mať niečo spoločné s Vizigótmi, keďže Godefroy prišiel z roku 1123 (ako sa hneď na začiatku filmu spomenulo, v ktorom roku sa dej odohráva), vtedy Vizigóti ako takí už boli minulosťou, posledné zmienky o nich pochádzajú z roku 721, keď zomrel posledný vizigótsky kráľ Ardo. (AxelWers)

• - V úvodní části odehrávající se roku 1123 jsou vesměs bojovníci, včetně Godfroye (Jean Reno), oděni do plátových zbrojí z mnohem pozdější doby (min. pol. 14. století). (Merenre)

• - Na výrobě filmu se podílel i český dirigent Mário Klemens a Český filmový symfonický orchestr. (jexik)