Opravdu zdařilá komedie pohrávající si s cestováním časem. Určitě se mrkněte, co se stane, když se středověcí týpci dostanou do naší doby. 75%(31.12.2007)

Mám slabosť pre filmy, ktoré sú vybudované na myšlienke cestovania v čase. Preto ma „Návštevníci“ z minulosti ihneď zaujali a navyše výborne pobavili. Skvelá francúzska komédia o dvoch mužoch, čo sa posunuli v čase o takmer tisíc rokov. Dvaja stredovekí zurvalci sa razom ocitnú v našej súčastnosti. Christian Clavier ako pokorný, oddaný zbrojnoš Jacquouille a Jean Reno ako jeho pán, hrdý, udatný rytier Godefroy. Ich hulvátske spôsoby, osobná hygiena a vznešená mluva robia túto fantasy komédiu nezabudnuteľnou. ****(1.4.2011)

Svěží francouzská komedie u ktéré jsem se chvílemi mále po... smíchy. Fakt skvělý nápad, škoda že ho stále rozmazávají v další dílech.(31.3.2004)

Takhle by měl vypadat recept dobré komedie podle poctivé francouzské kuchařky. Z provařeného námětu cesty do novověku filmaři vytěžili nadmaximum a naservírovali nám drtivě humorné scény a gagy a to vše v podání neodolatelného dua Reno/Clavier. Připočteme-li nesmírně vydařený český dabing a překlad, jde o jednu z nejlepších komedií (z "časů oněch"). A pro mě vůbec nejoblíbenější, protože zábavnější jsem neobjevil, pakliže vy ano, kontaktujte mě ;-) Jen jsem nepochopil analogii ke skutečné historické postavě rytíře Godfruy z Boujonu, který za křižáckých válek jako první dobyl Jeruzalém.(25.4.2006)

Dnes už kultovní film. Vzhledem k příběhu (cestování časem je mé oblíbené téma) pro mne nejlepší francouzská komedie všech dob, předstihující i Četníka ze Saint Tropez. Reno a Clavier v té nejlepší formě. Herecký koncert, který nenudí ani po několikakerém shlédnutí, naopak s dobou zraje jako víno! Bravo Jean-Marie Poiré! Jedinečný snímek podtrhuje ideálně zvolená hudba Erica Leviho (Era). Film, u kterého bych chtěl být při natáčení...(1.8.2005)

• - Jean-Paul Muel byl v době natáčení filmu skutečně četníkem. (Cucina_Rc)

• - Na konci filmu Godfroy (Jean Reno) změní směr kuše doleva, aby znovu netrefil otce (Patrick Burgel) své nevěsty Frénégondy (Valérie Lemercier), avšak během následujícího záběru otočí kuši doprava. (Cucina_Rc)

• - Na počátku filmu mluví anglický král a jeho milá - dcera Ludvíka VI., řečenéhoTlustý, anglicky. Ve filmu jsou francouzké titulky. Jedná se o rok 1122. Není to však možné. Roku 1066 dobyl Anglii Vilém I. Dobyvatel a usedl na trůn. Anglii vládla francouzká šlechta, úředním jazykem byla francouština a latina. Francouština neměla v tomto období pevnou, jednotnou formu. Byly např. velké rozdíly mezi Normadií a Provensálskem. Ve fimu zmiňovaný Jindřich I. Anglický byl synem Viléma I. Dobyvatele. (skipi)