Povedená dlouholetá komediální dvojice v originálním příběhu...(7.7.2011)

Samého ma to prekvapuje, ale pre mňa osobne je toto najzábavnejšia komédia, akú som kedy videl. Ešte pri ôsmom zhliadnutí mi od smiechu celých 100 minút tiekli slzy po tvári a bolelo ma brucho. Reno s Clavierom čoby zbrojnošskí burani v našej, hetickej dobe a všetky tie postavčky, ktoré stretávajú, sú proste božské. A ich vystrájanie, poňaté typicky francúzkym, rýchlym, bláznivým tempom a šialenými uhlami kamery ma načisto odzbrojuje. Rovnako koncipovaných je síce väčšina francúzskych komédií, ale NÁVŠTEVNÍCI mi prijdú úplne výnimočný, dokonalí. Vďaka tej úžanej hudbe, tomu krásnemu fantasy feelingu a určite aj vďaka celkovej myšlienke filmu, ktorá je vzhľadom k žánru až prekvapivo hutná. Pre mňa je tento film pokladom francúzskej komédie.(9.1.2003)

No nevím na komedii málo vtipné a ničím jiným tento film asi není - takže zklamání.(11.3.2003)

Svěží francouzská komedie u ktéré jsem se chvílemi mále po... smíchy. Fakt skvělý nápad, škoda že ho stále rozmazávají v další dílech.(31.3.2004)

Asi nejbrutálnější humor vůbec. Humor, jemuž je absolutně jedno, že fekálností zcela dýše, rozebíraje nejžumpovatější vulgarity a používaje starou, osvědčenou hrubou sílu, jež naši bránici jednoduše nemůže nechat v klidu. A navíc - tohle je jasný, přehledný odkaz na moji nejmilovanější dobu, na období drsného, krutého, špinavého středověku, kdy páni nakládali se svými poskoky právem jako s hadry a nějaká neurozená holota se k nim nesměla přiblížit. A teď se něco takhle skvělého objeví v té době, v níž musím žít, a vyvolá kontrast z nejkrásnějších. Tihle dva hrdinové se adaptují náramně, když vidí černocha, neohlíží se na nějakoou rasovou rovnost a pádí vyhnat všechny pohanské saracény, jímž nestačila bitva u Poitiers, z Francie. Jen do toho! Nandejte to naší super civilizaci!(25.4.2005)

• - Jean-Paul Muel byl v době natáčení filmu skutečně četníkem. (Cucina_Rc)

• - Na konci filmu Godfroy (Jean Reno) změní směr kuše doleva, aby znovu netrefil otce (Patrick Burgel) své nevěsty Frénégondy (Valérie Lemercier), avšak během následujícího záběru otočí kuši doprava. (Cucina_Rc)

• - Valérie Lemercier si za dvojroli Frénégonde de Pouille a Béatrice de Montmirail odnesla sošku Césara pro nejlepší herečku ve vedlejší roli. (Terva)