Legenda. Neskutečně vtipná legenda. Mravy středověku narážející na moderní překážky a nepochopení dokáží opravdu pobavit, stejně jako dnes už archaické (a o to humornější ) výrazivo:-). Prostě jedna z nejlepších francouzských komedií s nejlepšími herci.(27.6.2006)

Najmä po skúsenostiach s dvojkou (o americkom remaku nehovoriac) by mal byť človek k "jednotke" tolerantný a vyzdvihnúť hŕstku vydarených gagov a Jeana Rena.(31.12.2004)

Vynikající Jean Reno, který je nejlepším filmovým rytířem všech dob.(16.10.2005)

90% - Další ze zástupu skvělých francouzských komedií, která mě potěší pokaždé, když se na ni dívám...(10.5.2007)

Dnes už kultovní film. Vzhledem k příběhu (cestování časem je mé oblíbené téma) pro mne nejlepší francouzská komedie všech dob, předstihující i Četníka ze Saint Tropez. Reno a Clavier v té nejlepší formě. Herecký koncert, který nenudí ani po několikakerém shlédnutí, naopak s dobou zraje jako víno! Bravo Jean-Marie Poiré! Jedinečný snímek podtrhuje ideálně zvolená hudba Erica Leviho (Era). Film, u kterého bych chtěl být při natáčení...(1.8.2005)

• - Na výrobě filmu se podílel i český dirigent Mário Klemens a Český filmový symfonický orchestr. (jexik)

• - Jean-Paul Muel byl v době natáčení filmu skutečně četníkem. (Cucina_Rc)

• - Godefroy (Jean Reno) v jednom z rozhovorů pronese, že u něj v království nezůstal už ani jeden hektar volné přírody na lov. Hektar a obecně metrický systém byl zaveden až po Velké francouzské revoluci roku 1789, kdežto film se odehrává v 11. století. (Mr.Hudson)