Quigley u protinožců

Austrálie / USA, 1990, 119 min

Simon Wincer

John Hill

David Eggby

Rozpočet $20miliónovTržby USA $21,413,105Tržby Celosvetovo $21,700,000/65%/(6.8.2005)

Western z Austrálie, co je westernovější než americký. Když se přidá trochu humoru, kterého je tam dostatečně, přidá hrdina s dobrou puškou a muškou, tak tu máme výborný film. Přiznám se asi jeden z mých nejoblíbenějších westernů.(9.10.2010)

Tento film mě přivedl na myšlenku, v níž figuruje Alan Rickman coby hvězda westernových filmů. Myslím, že po boku Johna Wayna a ostatních kalibrů by se vyjímal jako skutečný "King.":) Ale co, nakonec by on byl ta "hvězda." To John Wayne a ostatní by stáli po jeho boku:) S kloboukem a v kovbojské obuvi mu to velmi sluší. Navíc jsem se od Alana dozvěděla podstatnou informaci o muži jménem Colt:) Quigley je příjemným žánrovým zpestřením s notnou dávkou humoru. Scéna, kdy Tom Selleck prohodí Alana oknem, je k nezaplacení:)(4.2.2013)

Spolu so Silveradom najlepší western 80. rokov. Niekto môže namietať, že je plný klišé, ja to nazvem žánrovou čistotou, ktorá mi je v tomto prípade nesmierne sympatická.(6.4.2008)

Neotřelý western z australského vnitrozemí zajímavý bojem o právo na život australských domorodců - Aboriginců. Až z Divokého západu najatý dálkový ostrostřelec Quigley přijíždí za nabídkou velkých peněz od australského rančera střílet psy dingo, místo psů je mu nařízeno střílet domorodce. To on odmítá a svému novému pánovi se postaví na odpor. Krutý trest přichází vzápětí a na pomstu je zaděláno... Na jedné straně rančer (výtečně slizký Alan Rickman) se svými muži a britské jízdní vojsko, na straně druhé Quigley, jeho dívka a Aboriginci (když už tam nežijou žádní indiáni)... Pěkná hudba bohužel místy silně připomíná variaci ústřední melodie Sedmi statečných. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=xebFl_liB1E(14.4.2009)