poster

Quigley u protinožců

 • Austrálie

  Quigley Down Under

 • slovenský

  Quigley u protinožcov

Western / Akční / Dobrodružný / Drama / Romantický

Austrálie / USA, 1990, 119 min

Režie:

Simon Wincer

Scénář:

John Hill

Kamera:

David Eggby
 • RHK
  ****

  Neotřelý western z australského vnitrozemí zajímavý bojem o právo na život australských domorodců - Aboriginců. Až z Divokého západu najatý dálkový ostrostřelec Quigley přijíždí za nabídkou velkých peněz od australského rančera střílet psy dingo, místo psů je mu nařízeno střílet domorodce. To on odmítá a svému novému pánovi se postaví na odpor. Krutý trest přichází vzápětí a na pomstu je zaděláno... Na jedné straně rančer (výtečně slizký Alan Rickman) se svými muži a britské jízdní vojsko, na straně druhé Quigley, jeho dívka a Aboriginci (když už tam nežijou žádní indiáni)... Pěkná hudba bohužel místy silně připomíná variaci ústřední melodie Sedmi statečných. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=xebFl_liB1E(14.4.2009)

 • Crocuta
  ****

  Dobrý western z netradičního prostředí a s řadou zajímavých postav.(25.7.2007)

 • Aluska88
  ****

  Tento film mě přivedl na myšlenku, v níž figuruje Alan Rickman coby hvězda westernových filmů. Myslím, že po boku Johna Wayna a ostatních kalibrů by se vyjímal jako skutečný "King.":) Ale co, nakonec by on byl ta "hvězda." To John Wayne a ostatní by stáli po jeho boku:) S kloboukem a v kovbojské obuvi mu to velmi sluší. Navíc jsem se od Alana dozvěděla podstatnou informaci o muži jménem Colt:) Quigley je příjemným žánrovým zpestřením s notnou dávkou humoru. Scéna, kdy Tom Selleck prohodí Alana oknem, je k nezaplacení:)(4.2.2013)

 • T2
  ***

  Rozpočet $20miliónovTržby USA $21,413,105Tržby Celosvetovo $21,700,000/65%/(6.8.2005)

 • Marek1991
  **

  Bláznivý western z ktorého dýcha doba. Mne sa veľmi tiahol, tým pádom ma nudil a ani ma nezaujal, oceňujem prostredie, ale dej a postavy ani nie.(25.5.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace