poster

Quigley u protinožců

 • Austrálie

  Quigley Down Under

 • slovenský

  Quigley u protinožcov

Western / Akční / Dobrodružný / Drama / Romantický

Austrálie / USA, 1990, 119 min

Režie:

Simon Wincer

Scénář:

John Hill

Kamera:

David Eggby
 • Chrustyn
  ***

  Jiný druh westernu než jsou ty americké nebo italské spagetti. Tom Selleck je fajn, ale ve filmu se toho na celé dvě hodiny příliš nestane.(15.9.2013)

 • D.Moore
  *****

  Úžasný western se vším všudy, dokonce bych řekl, že jeden z nejlepších, jež vznikly mimo tu takzvanou zlatou éru tohoto žánru. Tom Selleck jako stoprocentní sympaťák vládne sharpskou, která krásně hřmí, Alan Rickman jako slizký záporák dokáže absolutní opovržení zahrát snad i mrknutím, výtečné akční scény, bombastická Poledourisova hudba a atraktivní australské prostředí s Aboriginci místo indiánů, kravami místo koní a psi dingo místo vlků. Stopáže se nebojte.(17.1.2016)

 • Dzin01
  *****

  Trochu netradiční "australský" western. Píši trochu netradiční, ale sám o sobě je až dost tradiční. Je tu kladný hrdina, kráska v nebezpečí, odporný padouch s bandou poskoků a nebozí domorodci, potřebující zachránit. Jenže vše je vždy o trochu jinak a všemu tomu vévodí střelecké souboje, kdy Quigley (Tom Selleck) střílí na vzdálenosti, na které obyčejní lidé stěží vidí jsou prostě úchvatné. A Alan Rickman je opět třešínkou na dortu skvělé žánrovky. Prostě takhle vypadá film, kdy nefalšovaného westmana pošlete do Austrálie k místním hošanům, kteří si hrají na kovboje.(23.12.2012)

 • Marek1991
  **

  Bláznivý western z ktorého dýcha doba. Mne sa veľmi tiahol, tým pádom ma nudil a ani ma nezaujal, oceňujem prostredie, ale dej a postavy ani nie.(25.5.2012)

 • Aluska88
  ****

  Tento film mě přivedl na myšlenku, v níž figuruje Alan Rickman coby hvězda westernových filmů. Myslím, že po boku Johna Wayna a ostatních kalibrů by se vyjímal jako skutečný "King.":) Ale co, nakonec by on byl ta "hvězda." To John Wayne a ostatní by stáli po jeho boku:) S kloboukem a v kovbojské obuvi mu to velmi sluší. Navíc jsem se od Alana dozvěděla podstatnou informaci o muži jménem Colt:) Quigley je příjemným žánrovým zpestřením s notnou dávkou humoru. Scéna, kdy Tom Selleck prohodí Alana oknem, je k nezaplacení:)(4.2.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace