Antropofág (festivalový název)

Itálie, 1980, 90 min

Joe D'Amato

George Eastman

Joe D'Amato

Pro uživatele, kteří neviděli ultramorbidní kus "Prázdniny s kanibalem Dufkem" je to naprostá povinnost. Řecká kuchyně má rozhodně netušená zákoutí.(22.11.2010)

• Flipnic

Jedná se spíše o klasický horror navozující pocity napětí, strachu a ve finále beznaděje. D´Amato nevzásí tolik na gore scény, ale těch pár co tady uvidíte stojí opravdu za to...S jednou scénou D´Amato ve své době vyloženě asi překročil pomyslné hranice ("zabití" těhotné ženy). Film v podstatě obsahuje již klasická klišé vyvražďovaček 80. a 90. let. Parta mladých lidí se ocitne na záhadně opuštěném řeckém ostrově, kde jsou jen samé ohlodané mrtvoly. Časem začne znatelně cítit přítomnost někoho, s kým si není dobré zahrávat - George Eastman v roli šíleného kanibala. Od půlky se rozjede klasická "honička na hrdiny" a film vezme překvapivě rychlý a snadný konec... Klasika "vhs doby 80. let" v komunistické ČR. Každopádně spíše nudný film s otřesnými hereckými výkony. O rok mladší bratříček "Absurd/Rosso Sangue" byl naprosto jiné kafe ...(9.12.2007)

Vynikající výletní horror po Italsku (nebojte se o Troškově filmu není řeč) s šíleným kanibalem (úžasný Eastman) a několik chutných gore scén které povyšují tento snímek na další perlu Taliánské kinematografie. (uncutt version).(15.6.2008)

I mě tento atmosférou nabitý horor zaujal zvláště pokud se dívate na necenzurovanou verzi,kde si nechutností užijete dost. Kanibal je opravdu děsivý a nahání strach,zvláště jsou strašidelné scény v noci za bouřky. Joe natočil asi jeden ze svých nejlepších hororů než se pak vrhnul na pornohorory. Tentokrát Joe vsadil na napětí a strach a udělal dobře,samozřejmě,že nechybí zmiňované scény.(23.3.2007)

Poctivý italský horrorový kousek, s brutální hudbou (Marcello Giombini), napínavou atmosférou a pro mě další příjemné zastavení na Festivalu Otrlého diváka 2009.(15.2.2009)

• - Film je zakázán v Německu, Norsku a do roku 2002 i ve Velké Británii. (gjjm)

• - Film byl ve Velké Británii roku 1984 umístěn na seznam tzv. "videonasties" filmů, tedy filmů zakázaných promítat a produkovat z důvodu zobrazování násilí, brutality, nahoty, sexu apod. Hlavně kvůli scéně, kde kanibal konzumuje embryo. (Chatterer)

• - Plod, který v závěru kanibal konzumuje, je ve skutečnosti králík stáhlý z kůže. (Chatterer)