Capote

Capote

Drama / Krimi / Životopisný / Psychologický

USA, 2005, 113 min

Oscar 1 : Herec HR - Philip Seymour Hoffman + 4 nominace: Nejlepší film, Režie, Herečka VR - Catherine Keener, Scénář - A . . . . .. . . . Zlatý Medvěd - výběr(4.2.2006)

Zo zaciatku mi dej utekal dost pomaly a monotonne, nechybalo vela a takmer som zaspal. Z tohto pohladu by som dal filmu 60%, ale nedovoli mi na 60-ke zostat uz len vdaka hereckemu koncertu Philipa Seymoura Hoffmana. Oscara si urcite zasluzil.(27.4.2007)

Zajímavě pojatý crossover dramatu a čirého životopisného přepisu s pár velmi silnými momenty a spoustou malých pravd o životě. Jen pořád nevím, jestli je Hoffman génius či jen parodie na Hoffmana. Jeho obligátní loserský projev tentokrát překročil jakousi hranici, kde se tohle dá nějak rozumně změřit.(22.2.2006)

Upřímně, dlouho jsem nechápal, o co tvůrcům šlo. Když jsem to poznal, přišlo mi, že zůstali tak napůl cesty. I Hoffmanův projev se mi zdál "divný." Prostě je to film, který by chtěl dotáhnout ve všech směrech. Jinak z něj po letech zbude jen "historka o nějaké vraždě, knize a popravě." 70%.(30.10.2006)

• Hakha

Je fajn sledovat dobře hrajícího Hoffmana... ale co je to platné, když mě film připadal neskutečně roztahaný, nudný a bez štávy. Pro mě zbytečná záležitost, mé hodnocení 2 hvězdičky...(25.1.2007)