poster

Capote

 • USA

  Capote

Drama / Krimi / Životopisný / Psychologický

USA, 2005, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jossie
  ****

  Úžasný herecký koncert Philipa Seymoura Hoffmana, který si Oscara víc než zasloužil. A samotný příběh Capotova životního díla, po kterém už žádnou knihu nedokončil, je natočen velmi dobře a zanechal ve mně velmi hluboký dojem. Především vyprávění průběhu samotné vraždy je velice silná scéna, dlouhá doba čekání na konečný rozsudek, Capotovo postupné chátrání a propadání alkoholizmu, všechno je působivě a dobře zpracováno.(25.3.2006)

 • Gilmour93
  ***

  Vedle Brooksova majstrštyku Chladnokrevně působí Millerovo dílo poněkud chladnokrevně a z Trumana Capoteho, průkopníka literárního žánru „true crime“, dělá svým nekomplexním prolnutím dramatu s biografií a tuctovostí zvící lánů Kansasu jen jakéhosi epického dělníka bulváru, jehož egoismus zastíní vše ostatní.. Hoffman dostal roli na tělo a jeho nadstandardní výkon v rolích excentrických, citově rozervaných podivínů už beru jako samozřejmost. Více zájmu však u mě vzbudila trojice C.Cooper, C.Keener a C.Collins jr., což bylo dáno i tím, že se jejich herecky nevděčné postavy potýkaly se skutečnými problémy..(14.5.2014)

 • Enšpígl
  ***

  Jsem rád, když mě film ve svém způsobu vyprávění ponechá právo na vlastní názor na hrdiny filmu. Mám však trošku pocit, že způsob vyprávění nebyl asi nejlepší. Ovšem herecký výkon Philipa Seymoua Hoffmana to vůbec nesráží, ten byl výborný.(4.4.2007)

 • Tosim
  ****

  Upřímně, dlouho jsem nechápal, o co tvůrcům šlo. Když jsem to poznal, přišlo mi, že zůstali tak napůl cesty. I Hoffmanův projev se mi zdál "divný." Prostě je to film, který by chtěl dotáhnout ve všech směrech. Jinak z něj po letech zbude jen "historka o nějaké vraždě, knize a popravě." 70%.(30.10.2006)

 • castor
  ***

  Retro atmosféře náramně sluší obsazení Philipa Seymoura Hoffmana i mé oblíbené Catherine Keener, tempu a dynamičnosti ale na druhou stranu poměrně neprospívá režisér Bennett Miller. Stejně jako u jeho následujícího sportovního dramatu Moneyball kupí řadu scén bez šťávy, je chladný a v některých scénách až zbytečně nepřístupný. A stejně jako snímek s Bradem Pittem je i Capote silný v detailech, má jedno velké herecké eso v rukávu (nikoliv však oscarové eso!!!), ale ve výsledku není nikterak výjimečným nebo objevným snímkem.(7.5.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace