poster

Capote

 • USA

  Capote

Drama / Krimi / Životopisný / Psychologický

USA, 2005, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lynn
  ****

  Tohle byl asi (ale jen zatím) životní výkon Philipa Seymoura Hoffmana, který akademici právem ocenili zlatým plešounkem. Opět zahráno tak, jako bychom se dívali na Capoteho samotného. Já jsem absolutně propadla Hoffmanově brilantně vypiplané dikci a gestikulaci. To byl prostě koncert! Hned druhý den jsem letěla do knihovny a na stalo už mi leží "In Cold Blood". A ta kniha je vážně geniální. Filmem jako by Bennett Miller vzdal knize hold. A je to nejen vkusnou režií, za zmínku stojí i krásně smutná kamera, a hlavně hudba - melancholické piano vytváří pozadí pro příběh dvou vrahů, které nelituji, ale dokážu díky Capotemu pochopit, že i jim se dá odpustit. Přestože (či snad právě protože) Capoteho toto odpuštění stálo mnoho bolesti.(1.4.2006)

 • cheyene
  *****

  Zpočátku jsem si nebyl zcela jistý, zda mne film osloví, ale po postupném sbližování Capoteho s vrahy rodiny Clutterových, mě snímek začal bavit. Rozplétání zločinu, tvorba knihy, rozsudek nad mordýři a tajemství ohledně vražedné noci jsou něčím, co diváka dokáže zaujmout i díky bezchybnému hereckému výkonu Phillipa S. Hoffmana. Ke konci má Capote poměrně grády, takže mám-li po delší době hodnotit nějaký film plným počtem hvězdiček, měl by to být právě tento počin.(29.5.2014)

 • larelay
  *****

  Plne bodove hodnotenie davam hlavne za herecke vykony a atmosferu filmu. Neocakavala som nic a dostala som vynikajuci fimovy zazitok.(27.10.2006)

 • Renton
  ****

  Scénář: Dan Futterman .. Docela mě naštval bídný počet kino kopii tohoto filmu, který mi pokazil to, vidět do předávání Oscar’s všechny nominované snímky z kategorie Nejlepší film/režie. To jen na okraj. ___ Philip Seymour Hoffman, skvělý to herec, který dostával šance většinou v malých, vedlejších rolích se zhostil této hlavní role na výtečnou a zanechává ohromující herecký dojem a zlatu sošku si letos odnesl zaslouženě. Truman Capote, ač velmi zvláštní postava se v jeho podání mění ve velmi zajímavý objekt, který je nosnou konstrukcí filmu. Výsledek sice není komplexní, mnoho rozporů o tomto spisovateli zůstane otevřených, ale i tato dávka je příjemně chutná. Scénář je výborně napsaný a dává vyniknout nejen ústřední postavě, ale i těm vedlejším. Film má atmosféru nejednoznačnosti co se týče hlavní postavy. Naštěstí po formální stránce lze těžko hledat chyby. Vše je umocněno mírným humorem, životními moudry a jemně dávkovanou, velmi krásnou hudbou. 75%.(28.3.2006)

 • Šakal
  ****

  Kdybych si před shlédnutím snímku nepřečetl jméno režiséra, téměř bych si vsadil na jméno... P. Sorrentino. Hodně podobný rukopis a to včetně pojetí hlavní role P.S. Hoffmanem, které je v dosti ohledech podobné projevu Toniho Servilla. Dva v dosti ohledech podobné lidské příběhy a přitom tak rozdílné osudy. Na jedné straně uznávaný spisovatel, co cítí příležitost napsat knihu, na kterou (a tím pádem i na něj) lidé jentak nezapomenou, na straně druhé, vrah (vězeň) čekající na odsouzení (vykonání trestu) mezi sebou vedou dlouhé dialogy, odkrývají svoje minulosti a dozvídají se o tom druhém (a zároveň sami o sobě) spoustu nových informací. Capote je stále více fascinován osobou jménem Parry Smith, až se jejich osobnosti téměř prolnou a vy si s postupujícím časem říkáte (kladete otázku), kdo z těch dvou je větší zrůda. Zda vrah Parry Smith, či Truman Capote čekající jako sup na Parryho smrt, aby mohl dokončit svou knihu, ale zároveň (tváří v tvář posledním společným okamžikům) si uvědomuje, že mu Parryho osud není zcela lhostejný a zároveň jako by si vše (před sebou samým) snažil ospravedlnit. Byť svědomí je mrška proradná, kterému člověk neporučí. Odpověď (úsudek) nechť si každý vysloví (udělá) sám. Menší výhrady bych měl (zejména mohlo být odkryto (nakouknuto) mnohem více z (do) komplikované osobnosti samotného Capota) a troufám si (zde) tvrdit, již v úvodu mnou zmiňovaný P. Sorrentino, by dokazál z tématu "vyždímat" víc, nicméně zároveň přiznávám, jedná se o debut jako řemen a rád si počkám na další Miller(ův) chystaný snímek Moneyball http://www.csfd.cz/film/255150-moneyball/videa/ . 88,8% p.s. knihu si sebou určitě přibalím na chystanou dovolenou.....(29.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace