Capote

Capote

Drama / Krimi / Životopisný / Psychologický

USA, 2005, 113 min

• LIVINGDEAD

Mohl to být dobrý příběh,ale........ta buzna.... Mám kamarády, kteří jsou gay, jsou to milí, sympatičtí kluci, to co ale zahrál herec Philip Seymour Hoffman, byla hnusná, nesympatická uječená buzna. Nevím jestli to bylo tím českým dabingem, ale opravdu se to nedalo poslouchat. Připadalo mi to komické, spíše tedy komedie a mělo to být drama. Ke všemu jsem neviděl nikde tolik ošklivých lidí, jako ve filmu Capote!!!!! FUJ(12.1.2008)

Film, jehož klidné tempo a minimalistický způsob vyprávění nemusí sednout každému. Ale mě naprosto dostal. Působivý, rozvážně vyprávěný příběh s neskutečně silnými momenty a naprosto brilantním představitelem hlavní role. Vše ještě povyšuje biografičnost snímku a závěrečný doslov.(24.9.2006)

• Hakha

Je fajn sledovat dobře hrajícího Hoffmana... ale co je to platné, když mě film připadal neskutečně roztahaný, nudný a bez štávy. Pro mě zbytečná záležitost, mé hodnocení 2 hvězdičky...(25.1.2007)

Vynikající film s úchvatným Hoffmanem.(13.12.2006)

Millerovo životo-drama neumí na rozdíl od pozdějšího Moneyballu úplně strhnout, ale bohatě to vynahrzuje vrstevnatým portrétem podtrženým jedním z nejlepších výkonů, co jsem viděl, a několika dechberoucími momenty. Ano, vraždy Clutterů a poprava jsou... ehm... perfektní.(16.2.2014)

• - Philip Seymour Hoffman zhubnul kvůli této roli 18 kg. (Baffer)

• - I Sandra Bullock přemýšlela o roli Harper Lee. Tuto postavu už totiž ztvárnila v jiném Capoteho filmu Infamous (2006). (Baffer)

• - Film měl premiéru 30.září 2005, což bylo v den narozenin Trumena Capote. (Baffer)