Mladá absolventka právnické fakulty Emily Reedová dostane místo u velké právnické firmě jako asistentka vitální Claudie Lionesové. Odlétá s ní do Rio de Janeira, kde mají zachránit firmu provádějící rekonstrukci hotelového komplexu u moře. Tady se dívka za zvláštních okolností seznámí s podivínským milionářem Jamesem Whaleerem. Jejich vztah plný jiskřivého erotického napětí, prochází řadou proměn. Emily se do záhadného Whaleera zamiluje, stejně jako před lety její nadřízená Claudia. (oficiální text distributora)

kleopatra

Kouzlo 9 a půl týdne tady nefungovalo ani náhodou. Přes závan erotického dusna, kterého ale nebylo dost na udušení, a překrásnou hlavní hrdinku (pozdější Mickeyho manželku Carré Otis) film vyzněl přesně opačně - antiafrodiziakálně. ()

tron

„Človek sa musí občas stratiť, aby sa našiel.“ Toto light porno je také medové, že hláška ukradnutá z VYSLOBODENIA nebude to jediné, čo nemožným tvorcom odpustíte. Bude to aj fádny príbeh, naivne napísané postavy či pornografické hlášky („Chcem sa na vás pozerať. Nehanbite sa. Vy to chcete tiež. Však?“). ZMYSELNÁ ORCHIDEA je ako 9 A ½ TÝŽDŇA, akurát Mickey Rourke vymenil skvelú Kim Basingerovú za krásku bez talentu. Snímka sa preslávila tým, že to medzi ním a Carré Otisovou počas erotických scén údajne iskrilo natoľko, že sa fingovaný sex bežne menil na skutočný (v roku 1992 sa stali manželmi). Ak ste aj vy tieto legendy počuli, asi vás zaskočí, že atmosférická dusná snímka veľa sexu v skutočnosti nemá. Namiesto neho nudné tliachanie. Možno by som mal byť zhovievavejší, ale keď si spomeniem na kvalitné filmy, v ktorých okrem sexu išlo aj o scenár (ZÁKLADNÝ INŠTINKT, MILENEC, DVERE V PODLAHE), nedám 60%, nedám a nedám! ()

Shit

Hodně slabý, čekal jsem aspoň o trošku víc, ale nedočkal jsem se. Celý to je jedna velká nuda a to i když se tam objeví Mickey Rourke, kterej se tady překonává, ale bohužel překonává jen svoje nejhorší výkony, pořád se tváří jako teplouš a kecá nějaký blbosti a chová se jak úchylák. Jediný kvůli čemu se dá tenhle film skouknout je fakt že se v něm objevujou docela často kozy a někdy i nějaká ta erotická scéna (bohužel ne porno, to by to aspoň vytáhlo na 2*), ale jinak to moc za skouknutí nestojí ()

Gilmour93

Nesmyslná orchidej se snaží tvářit, že není o sexu, nýbrž o milování, ale přitom je hlavně o hovně.. Erotické dusno se sice chvílemi podobá tomu na osmém srazu lesbických abatyší ve Vatikánu a hezounek Mickey ještě nemá obličej jako podhuštěný meteorologický balón, nicméně ono tolik propírané anglické slovo "Nudity" má ve vztahu k tomuto snímku spíše základ v českém jazyce.. ()

Aluska88

A půl. Zajímavé. Tento film se, jako jeden z mnoha, přidal do mé poměrně obsáhlé "kolekce" snímků, jež zde mají sice podprůměrná hodnocení, ale na mě silně zapůsobily. Smyslná orchidej možná vyzní svým zpracováním veskrze průměrně, ale její celkové smyslné kouzlo mě zcela dostalo. To magické erotické dusno a napětí mezi Mickeym Rourkem a Carré Otis je fascinující. Ty jejich pohledy plné chtíče, touhy a strachu, a smyslně napjaté dialogy mě naprosto uchvátily a rozechvěly. Při jejich závěrečné milostné scéně (která je zároveň vrcholovým završením toho neúnosného napětí a jiskření mezi nimi po celý film) mě vskutku mrazilo po celém těle. Během filmu jsem si říkala, že jestli ti dva neskončí spolu, tak se vážně naštvu:) Mickey byl úchvatný, nádherný a perfektní. Zároveň jsem však nemohla spustit oči z božské Carré Otis. Úžasně mezi nimi fungovala chemie. Dlouho jsem při sledování romanticky až eroticky laděného filmu nezažila, aby na mě takto silně zapůsobila nějaká herecká dvojice. A zvláště ne u filmu s 44% hodnocením. Zvláštní. ()

Le_Chuck

Nudná dráma, na ktorej je erotická snáď iba jedna scéna a aj diváková fantázia dostane dosť zabrať, aby si to nejaké erotično dokázal človek predstaviť. Toto je patlanec ktorý si zo všetkého kúsok ukrojí, ale nič nepodá poriadne. A navyše poriadná nuda. ()

sud

Erotika a přítomnost krásné ženy ještě dobrý film nedělá. Kdyžtak porno, ale regulérní film nikoli. 30%. ()

castor

Exotické prostředí, nečekané dobrodružství, tajuplný Mickey Rourke – a svého času jistá pozornost (protože snímek připomínal 9 ½ týdne), která je však zcela nezasloužená. Dusno, chtíč, nahá Carré Otis, napětí.. nuda. ()

Boogeyman

V mém dětství šlo o zakázaný film. Rodiče si ho pouštěli po nocích a já je zoufale prosil, abych se mohl dívat také. Nikdy jsem je neudolal, ale z mých nájezdů do obýváku jsem několik scén přeci jen pochytil.a tak jsem si na Smyslnou orchidej uchoval vzpomínky jako na něco šokujícího, vulgárního a nevhodného. Včera jsem zjistil, že moje podvědomá ikona erotického filmu je vlastně docela impotentní. Za ta léta představ a skládání střípků mi v hlavě vykvetla fáma, že se jedná bezmála o porno a ono je tam míň erotiky než v bežné současné teenagerské komedii. Ono Rourkeovo charisma je nepopiratelné (ačkoli si myslím, že dnes by do své role zapadl ještě lépe) a hlavní hrdinka je krásná, ale ta vášeň a smyslnost se vytratila, spíš je to takový flirt rozmazleného fracka a upejpavé hysterky, kdy největší emoce vzbuzuje vedlejší postava J. Bissetové a uhrančivé lokace nedostavěného, rozpadajícího se hotelu. Naštěstí ta podivná, frustrující a skličující atmosféra neztratila na působivosti ani po těch zhruba 15ti letech! Ale i tak, Král je mrtev, ať žije Král (Základní instinkt). ()

Anderton

Zalman King sa pokúsil naviazať na úspech 9 a pol týždňa, respektíve na ňom parazitovať, čo pochopiteľne nemohlo dopadnúť príliš slávne. Výsledkom je nechcene smiešny Mickey Rourke, ktorého snaha byť extra cool a neodolateľný sa absolútne míňa účinku. Ženské v jeho okolí sú tak z neho neustále nadržané, sex s nimi by mal na plátne pôsobiť zmyselne a osudovo, čo možno ako tak fungovalo koncom 80tych rokov, dnes je už celkový feeling filmu značne zastaralý. Zmyselná orchidea je viac póza a kalkul ako film so zmysluplným scenárom. A zrejme asi aj film, ktorý načas trochu pridusil sľubnú kariéru inak charizmatickému Rourkeovi. ()

StevenW.

Příběh o touze a vášni,uhrančivý i když trochu citově vyprahlý Mickey Rourke a krásná Carré Otis která ho chce naučit co je to opravdová láska a cit.Erotické dusno v tomto filmu by se dalo krájet a je každému jasné že vše směřuje ke strhující,závěrečné,milostné scéně.Navíc k tomu všemu nádherná hudba jako třešnička na dortu.Tenhle film je pro mě srdeční záležitost.Poprvé jsem se na něj díval v roce 1996 se svojí přítelkyní a oba nás uchvátil.Je snadné uhádnout jak to vypadalo u nás doma po jeho skončení.:-)Tenhle film opravdu není žádné porno,ale jemná erotika.Když budete chtít vidět nějakou "tvrdou akci" koukněte se na nějaký film co natočil Rocco Siffredi nebo Robert Rosenberg ale né na tenhle film. ()

dopitak

Erotický thriller vysílaný na Nově v půlnočním čase. Narozdíl od kolegy Boogeymana si nemyslím, že by dnes (ani před třemi roky) Mickey Rourke ještě do role zapadl, ovšem tehdy to byl on, na kom stojí a padá atmosféra filmu. Scénář ani kamera nedovoluje dvojici Bisset / Otis projevit naplno ženskou touhu (absence jejich vzrušení je trestuhodná), takže nám zbývá jen německý pár v autě a Mickeyho mnohamluvné pohledy. Sentimenální vzpomínka na léta dospívání, film s nezajímavou zápletkou stavící jen na atmosféře a mrazivém erotickém dusnu (které ovšem zase rozbourává přehnaná snaha tvůrců "zkarnevalizovat" všechno, co se v Brazilíi kdy děje). ()

Marze

Rádoby atmosféra erotiky, kopulační scény mechanické a patetické. Pohledná Jacqueline Bisset , představitelka Emily Reedové film nezachrání. ()

Ivoshek

Tenhle film má jedinou kladnou stránku, a to je pani Karé Otisová, která je naprosto k nakousnutí. Zbytek filmu je tak nehorázná hovadina, že jsem se místy až styděl. Třešnička na dortu z odpadků je ale Miky Rourka - kdyby místo něj byl v hlavní roli nabotoxovanej šimpanz v kožený bundě, nemohl by být výrazně horší. Poslední poznámka - pokud čekáte, že se ve filmu objeví něco vzrušujícího, například Mikyho přirození, máte smůlu. ()

SOLOM.

I vzhledem k velmi nízkému hodnocení tohoto kousku, já tento film docela můžu. Carré Otis byla v mladá docela kočka a v tomto kousku byla jeho ozdobou. Příběh samotný byl sice do jisté míry recyklací jiných a úspěšnějších filmů, ale erotické jiskření nešlo přehlédnout a je jen škoda, co se později s této herečky stalo. Jacqueline Bisset tu dostala na můj vkus až žalostně málo prostoru, no a Mickey Rourke (sex symbol té doby než se z něj stalo doslova hotové chodící monstrum) si viditelně užíval své obsazování do podobných kousků. Ožužlal bradavky nejedné „samice“ té doby – no budiž mu to přáno. Horší když se teď podívá do zrcadla… ()

Bauer

Že prý: "From the people who brought you 9 1/2 weeks!". Nevím, ale Smyslná orchidej se nemůže vůbec rovnat filmu 9 a půl týdne. Já osobně ani netuším, proč dávám ty tři hvězdičky. Příběh mě nijak neoslovil. Jedna pasáž (konkrétně ta karnevalová, kde lidi tančili) trvala asi 4 minuty a mě to přišlo jak půl hodiny a moc jsem si přál, aby to konečně skončilo. Jedno se musí uznat, koukal jsem na to a nic mě nemohlo vyrušit, protože jsem do toho byl naprosto zvědavý, co se bude dít dál. Čekal jsem a čekání se nakonec moc nevyplatilo. Vše vyústilo v jednu velkou soulož mezi hlavními postavami. Jenže, který film tohle dokáže, aby měl hodinu a čtyřicet minut a já jsem ho nerušeně pozoroval? Moc jich není. Erotické scény a že jich moc teda nebylo, tak byli docela slabší. Opět porovnání s 9 a půl týdne, kde to mělo grády. Tady je to spíš nuda! Herecké obsazení mě až tak nesedlo. Carré Otis je krásná, talent má taky. Ale Mickey Rourke to byla katastrofa! Přepálený od slunce a s velkou vrstvou make-upu! HNUS! Jeho výkon mě taky neoslovil. Průměrný film, který určitě stojí za zhlédnutí. ()

stub

Neuvěřitelná pi*****a, které se bůhví proč přisuzují neexistující rozměry a obsahy. Tam, kde se u 9 a 1/2 týdne kvality zveličují, tady už je třeba si je pro obhajování filmu vysloveně vymýšlet. Úspěchy podobných snímků si umím vysvětlit jen sexuální frustrací diváků... ()

ConanVJ

Pro mě hodně nudnej filmek, který se pomalu vleče a ani konec mě moc nebavil. Prostředí filmu je sice pěkné, ale příběh a všechno ostatní mě vůbec nezaujalo. Za mě 20% :) ()

NinonL

Není to zase tak špatný film. Děj je sice prostinký a naivní, ale pokud jej pomineme, erotického dusna se ve filmu dočkáme docela dost. Ať už při jízdě autem s manželi, kteří si nemají co říct nebo v exotickém jihoamerickém klubu. Nebo i v okně pokoje, kam Emily odejde s náhodným hostem hotelu. Pokud hledáte právě tohle, film vás příliš nezklame. ()