Smyslná orchidej

Marc Grossman

Scénografie:

Carlos Conti
  • Anderton

Zalman King sa pokúsil naviazať na úspech 9 a pol týždňa, respektíve na ňom parazitovať, čo pochopiteľne nemohlo dopadnúť príliš slávne. Výsledkom je nechcene smiešny Mickey Rourke, ktorého snaha byť extra cool a neodolateľný sa absolútne míňa účinku. Ženské v jeho okolí sú tak z neho neustále nadržané, sex s nimi by mal na plátne pôsobiť zmyselne a osudovo, čo možno ako tak fungovalo koncom 80tych rokov, dnes je už celkový feeling filmu značne zastaralý. Zmyselná orchidea je viac póza a kalkul ako film so zmysluplným scenárom. A zrejme asi aj film, ktorý načas trochu pridusil sľubnú kariéru inak charizmatickému Rourkeovi.(5.2.2013)

A půl. Zajímavé. Tento film se, jako jeden z mnoha, přidal do mé poměrně obsáhlé "kolekce" snímků, jež zde mají sice podprůměrná hodnocení, ale na mě silně zapůsobily. Smyslná orchidej možná vyzní svým zpracováním veskrze průměrně, ale její celkové smyslné kouzlo mě zcela dostalo. To magické erotické dusno a napětí mezi Mickeym Rourkem a Carré Otis je fascinující. Ty jejich pohledy plné chtíče, touhy a strachu, a smyslně napjaté dialogy mě naprosto uchvátily a rozechvěly. Při jejich závěrečné milostné scéně (která je zároveň vrcholovým završením toho neúnosného napětí a jiskření mezi nimi po celý film) mě vskutku mrazilo po celém těle. Během filmu jsem si říkala, že jestli ti dva neskončí spolu, tak se vážně naštvu:) Mickey byl úchvatný, nádherný a perfektní. Zároveň jsem však nemohla spustit oči z božské Carré Otis. Úžasně mezi nimi fungovala chemie. Dlouho jsem při sledování romanticky až eroticky laděného filmu nezažila, aby na mě takto silně zapůsobila nějaká herecká dvojice. A zvláště ne u filmu s 44% hodnocením. Zvláštní.(1.9.2010)

• Ivoshek

Tenhle film má jedinou kladnou stránku, a to je pani Karé Otisová, která je naprosto k nakousnutí. Zbytek filmu je tak nehorázná hovadina, že jsem se místy až styděl. Třešnička na dortu z odpadků je ale Miky Rourka - kdyby místo něj byl v hlavní roli nabotoxovanej šimpanz v kožený bundě, nemohl by být výrazně horší. Poslední poznámka - pokud čekáte, že se ve filmu objeví něco vzrušujícího, například Mikyho přirození, máte smůlu.(1.9.2010)

Příběh o touze a vášni,uhrančivý i když trochu citově vyprahlý Mickey Rourke a krásná Carré Otis která ho chce naučit co je to opravdová láska a cit.Erotické dusno v tomto filmu by se dalo krájet a je každému jasné že vše směřuje ke strhující,závěrečné,milostné scéně.Navíc k tomu všemu nádherná hudba jako třešnička na dortu.Tenhle film je pro mě srdeční záležitost.Poprvé jsem se na něj díval v roce 1996 se svojí přítelkyní a oba nás uchvátil.Je snadné uhádnout jak to vypadalo u nás doma po jeho skončení.:-)Tenhle film opravdu není žádné porno,ale jemná erotika.Když budete chtít vidět nějakou "tvrdou akci" koukněte se na nějaký film co natočil Rocco Siffredi nebo Robert Rosenberg ale né na tenhle film.(5.3.2011)

• MissJ

Smyslná orchidej zavání na sto honů. Oproti ní je 9 1/2 týdne umělecké dílo, které aspoň dokáže navodit atmosféru. Je nemožné k tomu přistupovat seriózně. Absolutní trapas. Nejlíp z toho nakonec vychází Carré Otis, která vlastně žádný herecký výkon nepodává (působí tam naopak dost lhostejně, což byl asi jediný správný přístup k roli), ale na její (tehdy ještě) přirozenou krásu je radost pohledět. S Mickey Rourkem byli pěkný pár, nicméně do filmu se jim nepodařilo přenést ani náznaky smyslnosti. Pozoruhodně prázdný film. Finální scéna je jeden z nejvtipnějších momentů (samozřejmě myslím tu jízdu na motorce:).(13.7.2013)

• - Film se natáčel v Bahii, v Riu de Janeiru v Brazílii a v New Yorku. Staveniště hotelu byla ve skutečnosti kostra hotelu v Salvádoru, který nebyl nikdy dokončen. Zhroutil se o několik let později po několika desítkách let, kdy stál opuštěný. (rafix)

• - Mickey Rourke se během natáčení seznámil se svou budoucí ženou Carré Otis. Partnery se stali již během natáčení. (Kity162)

• - James Wheeler (Mickey Rourke) nosí hodinky značky Ebel 1911 Chronograph. (dyfur)