Smyslná orchidej

Marc Grossman

Kostýmy:

Marlene Stewart
  • stub

Neuvěřitelná pi*****a, které se bůhví proč přisuzují neexistující rozměry a obsahy. Tam, kde se u 9 a 1/2 týdne kvality zveličují, tady už je třeba si je pro obhajování filmu vysloveně vymýšlet. Úspěchy podobných snímků si umím vysvětlit jen sexuální frustrací diváků(16.3.2008)

Erotický thriller vysílaný na Nově v půlnočním čase. Narozdíl od kolegy Boogeymana si nemyslím, že by dnes (ani před třemi roky) Mickey Rourke ještě do role zapadl, ovšem tehdy to byl on, na kom stojí a padá atmosféra filmu. Scénář ani kamera nedovoluje dvojici Bisset / Otis projevit naplno ženskou touhu (absence jejich vzrušení je trestuhodná), takže nám zbývá jen německý pár v autě a Mickeyho mnohamluvné pohledy. Sentimenální vzpomínka na léta dospívání, film s nezajímavou zápletkou stavící jen na atmosféře a mrazivém erotickém dusnu (které ovšem zase rozbourává přehnaná snaha tvůrců "zkarnevalizovat" všechno, co se v Brazilíi kdy děje).(24.3.2011)

V mém dětství šlo o zakázaný film. Rodiče si ho pouštěli po nocích a já je zoufale prosil, abych se mohl dívat také. Nikdy jsem je neudolal, ale z mých nájezdů do obýváku jsem několik scén přeci jen pochytil.a tak jsem si na Smyslnou orchidej uchoval vzpomínky jako na něco šokujícího, vulgárního a nevhodného. Včera jsem zjistil, že moje podvědomá ikona erotického filmu je vlastně docela impotentní. Za ta léta představ a skládání střípků mi v hlavě vykvetla fáma, že se jedná bezmála o porno a ono je tam míň erotiky než v bežné současné teenagerské komedii. Ono Rourkeovo charisma je nepopiratelné (ačkoli si myslím, že dnes by do své role zapadl ještě lépe) a hlavní hrdinka je krásná, ale ta vášeň a smyslnost se vytratila, spíš je to takový flirt rozmazleného fracka a upejpavé hysterky, kdy největší emoce vzbuzuje vedlejší postava J. Bissetové a uhrančivé lokace nedostavěného, rozpadajícího se hotelu. Naštěstí ta podivná, frustrující a skličující atmosféra neztratila na působivosti ani po těch zhruba 15ti letech! Ale i tak, Král je mrtev, ať žije Král (Základní instinkt).(5.11.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $11,060,485Tržby Celosvetovo $17,100,000(15.5.2010)

A půl. Zajímavé. Tento film se, jako jeden z mnoha, přidal do mé poměrně obsáhlé "kolekce" snímků, jež zde mají sice podprůměrná hodnocení, ale na mě silně zapůsobily. Smyslná orchidej možná vyzní svým zpracováním veskrze průměrně, ale její celkové smyslné kouzlo mě zcela dostalo. To magické erotické dusno a napětí mezi Mickeym Rourkem a Carré Otis je fascinující. Ty jejich pohledy plné chtíče, touhy a strachu, a smyslně napjaté dialogy mě naprosto uchvátily a rozechvěly. Při jejich závěrečné milostné scéně (která je zároveň vrcholovým završením toho neúnosného napětí a jiskření mezi nimi po celý film) mě vskutku mrazilo po celém těle. Během filmu jsem si říkala, že jestli ti dva neskončí spolu, tak se vážně naštvu:) Mickey byl úchvatný, nádherný a perfektní. Zároveň jsem však nemohla spustit oči z božské Carré Otis. Úžasně mezi nimi fungovala chemie. Dlouho jsem při sledování romanticky až eroticky laděného filmu nezažila, aby na mě takto silně zapůsobila nějaká herecká dvojice. A zvláště ne u filmu s 44% hodnocením. Zvláštní.(1.9.2010)