Smyslná orchidej

Gale Tattersall

Marc Grossman

Scénografie:

Carlos Conti

Příběh o touze a vášni,uhrančivý i když trochu citově vyprahlý Mickey Rourke a krásná Carré Otis která ho chce naučit co je to opravdová láska a cit.Erotické dusno v tomto filmu by se dalo krájet a je každému jasné že vše směřuje ke strhující,závěrečné,milostné scéně.Navíc k tomu všemu nádherná hudba jako třešnička na dortu.Tenhle film je pro mě srdeční záležitost.Poprvé jsem se na něj díval v roce 1996 se svojí přítelkyní a oba nás uchvátil.Je snadné uhádnout jak to vypadalo u nás doma po jeho skončení.:-)Tenhle film opravdu není žádné porno,ale jemná erotika.Když budete chtít vidět nějakou "tvrdou akci" koukněte se na nějaký film co natočil Rocco Siffredi nebo Robert Rosenberg ale né na tenhle film.(5.3.2011)

Erotický thriller vysílaný na Nově v půlnočním čase. Narozdíl od kolegy Boogeymana si nemyslím, že by dnes (ani před třemi roky) Mickey Rourke ještě do role zapadl, ovšem tehdy to byl on, na kom stojí a padá atmosféra filmu. Scénář ani kamera nedovoluje dvojici Bisset / Otis projevit naplno ženskou touhu (absence jejich vzrušení je trestuhodná), takže nám zbývá jen německý pár v autě a Mickeyho mnohamluvné pohledy. Sentimenální vzpomínka na léta dospívání, film s nezajímavou zápletkou stavící jen na atmosféře a mrazivém erotickém dusnu (které ovšem zase rozbourává přehnaná snaha tvůrců "zkarnevalizovat" všechno, co se v Brazilíi kdy děje).(24.3.2011)

• gibbon

E? Na natočení téhle (ne)smyslnosti dal někdo peníze?(2.7.2005)

• tron

„Človek sa musí občas stratiť, aby sa našiel.“ Toto light porno je také medové, že hláška ukradnutá z VYSLOBODENIA nebude to jediné, čo nemožným tvorcom odpustíte. Bude to aj fádny príbeh, naivne napísané postavy či pornografické hlášky („Chcem sa na vás pozerať. Nehanbite sa. Vy to chcete tiež. Však?“). ZMYSELNÁ ORCHIDEA je ako 9 A ½ TÝŽDŇA, akurát Mickey Rourke vymenil skvelú Kim Basingerovú za krásku bez talentu. Snímka sa preslávila tým, že to medzi ním a Carré Otisovou počas erotických scén údajne iskrilo natoľko, že sa fingovaný sex bežne menil na skutočný (v roku 1992 sa stali manželmi). Ak ste aj vy tieto legendy počuli, asi vás zaskočí, že atmosférická dusná snímka veľa sexu v skutočnosti nemá. Namiesto neho nudné tliachanie. Možno by som mal byť zhovievavejší, ale keď si spomeniem na kvalitné filmy, v ktorých okrem sexu išlo aj o scenár (ZÁKLADNÝ INŠTINKT, MILENEC, DVERE V PODLAHE), nedám 60%, nedám a nedám!(28.5.2011)

• stub

Neuvěřitelná pi*****a, které se bůhví proč přisuzují neexistující rozměry a obsahy. Tam, kde se u 9 a 1/2 týdne kvality zveličují, tady už je třeba si je pro obhajování filmu vysloveně vymýšlet. Úspěchy podobných snímků si umím vysvětlit jen sexuální frustrací diváků(16.3.2008)

• - Film se natáčel v Bahii, v Riu de Janeiru v Brazílii a v New Yorku. Staveniště hotelu byla ve skutečnosti kostra hotelu v Salvádoru, který nebyl nikdy dokončen. Zhroutil se o několik let později po několika desítkách let, kdy stál opuštěný. (rafix)

• - Brooke Shields kvůli nahotě odmítla roli Emily. (aluna)

• - Mickey Rourke se během natáčení seznámil se svou budoucí ženou Carré Otis. Partnery se stali již během natáčení. (Kity162)