Smyslná orchidej

Carlos Conti

Kostýmy:

Marlene Stewart
  • stub

Neuvěřitelná pi*****a, které se bůhví proč přisuzují neexistující rozměry a obsahy. Tam, kde se u 9 a 1/2 týdne kvality zveličují, tady už je třeba si je pro obhajování filmu vysloveně vymýšlet. Úspěchy podobných snímků si umím vysvětlit jen sexuální frustrací diváků(16.3.2008)

• kleopatra

Kouzlo 9 a půl týdne tady nefungovalo ani náhodou. Přes závan erotického dusna, kterého ale nebylo dost na udušení, a překrásnou hlavní hrdinku (pozdější Mickeyho manželku Carré Otis) film vyzněl přesně opačně - antiafrodiziakálně.(13.8.2005)

• Gilmour93

Nesmyslná orchidej se snaží tvářit, že není o sexu, nýbrž o milování, ale přitom je hlavně o hovně.. Erotické dusno se sice chvílemi podobá tomu na osmém srazu lesbických abatyší ve Vatikánu a hezounek Mickey ještě nemá obličej jako podhuštěný meteorologický balón, nicméně ono tolik propírané anglické slovo "Nudity" má ve vztahu k tomuto snímku spíše základ v českém jazyce..(30.8.2010)

• Jillen

Ani erotické, ani romantické, ani porno...tak nějak opačný efekt, se kterým zřejmě tvůrci nepočítali...Otis a tehdá ještě kunďák Rourke, nic víc tu není(21.12.2010)

V mém dětství šlo o zakázaný film. Rodiče si ho pouštěli po nocích a já je zoufale prosil, abych se mohl dívat také. Nikdy jsem je neudolal, ale z mých nájezdů do obýváku jsem několik scén přeci jen pochytil.a tak jsem si na Smyslnou orchidej uchoval vzpomínky jako na něco šokujícího, vulgárního a nevhodného. Včera jsem zjistil, že moje podvědomá ikona erotického filmu je vlastně docela impotentní. Za ta léta představ a skládání střípků mi v hlavě vykvetla fáma, že se jedná bezmála o porno a ono je tam míň erotiky než v bežné současné teenagerské komedii. Ono Rourkeovo charisma je nepopiratelné (ačkoli si myslím, že dnes by do své role zapadl ještě lépe) a hlavní hrdinka je krásná, ale ta vášeň a smyslnost se vytratila, spíš je to takový flirt rozmazleného fracka a upejpavé hysterky, kdy největší emoce vzbuzuje vedlejší postava J. Bissetové a uhrančivé lokace nedostavěného, rozpadajícího se hotelu. Naštěstí ta podivná, frustrující a skličující atmosféra neztratila na působivosti ani po těch zhruba 15ti letech! Ale i tak, Král je mrtev, ať žije Král (Základní instinkt).(5.11.2008)