Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sepp
  *****

  O nametu tohoto filmu nelze diskutovat v tomto prostoru. To je na 16-hodinnove debaty denne po dobu minimalne jednoho roku, aby se mozna dospelo k nejakemu dilcimu vysledku. Tento problem se v dnesni dobe zda uz temer neresitelny, i kdyz nejake kratkodobe reseni se v dejinach lidstva vzdy ukaze... Kazdopadne je snimek jako vice ci mene dokumentarni zachyceni nalady dvou narodu v ramci jedne doby neocenitelny. Myslel jsem si, ze uz nebudu mit prilezitost toto nikdy napsat, ale ta chvile nastala: Spielberg did it again.(9.6.2006)

 • Shit
  ***

  Od Stevena Spielberga jsem čekal daleko víc, protože má na svém kontě spoustu víc než kvalitních filmů, ale poslední dobou mu to zrovna moc nejde a tohle je asi to nejhorší co posledníí dobou natočil. Na mě to dělalo takovej moc zdlouhavej dojem, který ještě zvyšuje fakt, že to má skoro tři hodiny, na takovou délku už musí film opravdu hodně zaujmout a to se Mnichovu u mě nepovedlo. Taky film oplývá maximálně nudnými dialogy o izraeli, izraelcích atd., a věřte mi že jich je tam opravdu hodně, příběh by potřeboval spíš trochu rozpohybovat než ho ubíjet nesmyslnými dialogy, možná tim Spielberg chtěl něco sdělit divákovi, ale udělal to dost nezáživnou formou. Touhle kritikou, ale nechci řict, že film nemá svoje světlejší chvilky a že se na něm nic nepodařilo, protože některé scény se opravdu povedly a zcelého filmu sálá dokonalá atmosféra 70 let. Taky jsou hodně povedné nájemné vraždy atentátníků z Mnichova, které jsou jak po rejžijní tak i kamerové stránce perfektní a trikově jsou na tomsnad ještě líp, v podstatě celej film má takřka bezchybné triky. Dalším plus filmu je herecký výkon Erica Bany, ale i dalších herců, kteří do svých rolí nádherně zapadají. Jenže všechno tohle dokonale zazdí nezáživnej a nudně podanej děj. Je to něco mezi 3* a 4*(10.2.2006)

 • sportovec
  *****

  Rozpolcenost současných vymezení vkusu i pojetí kvality a nekvality v současném umění vůbec je zarážející. Projevuje se plně i v těch částech, kde umění stále zůstává názorným. Podezřívat v případě MNICHOVA židovsky ovlivněného Spielberga z chladu a nepodjatosti je velmi politováníhodným nedorozuměním. Izrael, přestože z krve a bolesti nejen židovské vznikl před dlouhými šedesáti lety, nepřestal být podstatnou částí arabského islámského i křesťanského světa považován v blízkovýchodním kontextu za cosi nepřirozeného a chorobně cizorodého. Místo toho, co by spory tišil, mírnil a řešil, je naopak rozevírá a podněcuje. Na jedné straně se miliony zahraničních židů vykupují z toho, aby se do Izraele stěhovat nemuseli, na straně druhé téměř šest milionů palestinských Arabů má jistotu, že se v dohledné budoucnosti příštích 30-50 let do své staré vlasti, z níž byli postupně bezdůvodně vypuzeni, nevrátí. Ze současných zhruba 7 mil. obyvatel Izraele je téměř půldruhého miliónu Arabů; z více než 5 milionů Židů si statisíce zvykly na tuto zemi a považují ji za svoji vlast. Tragédie Mnichovské olympiády 1972 vyrůstá právě z tohoto nekončícího řetězce ztrát, frustrací, zločinů, válek; konflikt je permanentní, neustále probíhá a ročně polyká minimálně stovky lidských životů.; je součástí také naší současnosti. Filmový příběh, soustředěný zhruba do let 1972-1974, přesvědčivě - skoro by se chtělo říci až sympaticky nehollywoodsky - ukazuje tuto odvrácenou tvář, střetání proslulého Mosadu a palestinských terorizujících partyzánských bojůvek, i to, jak se na pozadí mrtvol často nevinných lidí v hlubokém míru relativizují a posléze postupně rozplývají zdánlivě jasné skutečnosti dvou nepřátelských černobílých pohledů do bezradného ztracena. Zůstává jen krev a nenávratně utracené lidské životy. Kvalitní herecké výkony, úspěšně zvládnutý pokus o ústřední motiv filmu (průběh atentátu) i brilantní kamera posouvají film na rozhraní uměleckého a lehkého thrillerového žánru kinematografie hraného filmu. Napětí z něj neustupuje ani ve zdánlivě klidných scénách. Je jisté, že V MNICHOVU Spielberg dosáhl na jeden z vrcholů své dosavadní tvorby.(1.2.2009)

 • Tosim
  *****

  "Every civilization finds it necessary to negotiate compromises with its own values." Izrael možná ztratil svého syna, ale tento se alespoň pokusil o jakousi rovnováhu. A to se počítá nejvíc. Zmiňovat mistrovské řemeslo je tímto poněkud zbytečné.(27.4.2006)

 • xxmartinxx
  ***

  Mnichov je asi dobře natočený, což nemám problém přiznat, ale zároveň jsem se u něj strašně, ale opravdu strašně nudil. A nebyla to nuda typu "má to hluchá místa, ale vyplatí se čekat", byla to nuda typu "zabijte mě, prosím, ukončete moje trápení": Nevím, co říct víc. Snad jen, že jsem ho do konce dokoukal až asi napotřetí, což se mi stává opravdu minimálně. Tenhle film se mi neodsuzuje lehce, protože chápu jeho na Spielberga neobvyklou hloubku, ale nad 50% se nedostanu. Ani kdybych opravdu hodně chtěl.(21.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace