Ve svém režijním debutu líčí herec Aksel Hennie, který zde ztělesňuje protagonistu Davida, drsný příběh mladíka, jenž se musí sám vyrovnávat s těžkými životními zkouškami. Otec umírá na rakovinu, bratr postižený Downovým syndromem potřebuje trvalou péči, matka jen rezignovaně vegetuje. Právě když má David zařídit otcův pohřeb, zaplete se v posilovně, kde pracuje, do obchodu s drogami, organizovaného Pákistánci. Jejich vydírání je nemilosrdné a David mu musí čelit docela sám poté, co ho opakovaně zradí nejlepší přítel. Ubránit se je nad jeho síly, David se však nevzdává, a navíc pochopí, že nejdůležitější hodnotou v životě je zodpovědný postoj. Kulisou tohoto dramatu je dnešní Oslo, pocity bezvýchodnosti a neustálého ohrožení umocňují scény uzavřené do těsných interiérů a opakované výjevy brutálních fyzických útoků. (MFF Karlovy Vary) (oficiální text distributora)

emma53

Moc Aksela neznám, ale tady byl jedinečný a já mu Davida maximálně věřila. Celkově má hlavní hrdina David v životě pech, doma to nestojí za nic a ještě se mu podaří dostat do problému, z kterého je cesta hodně nejistá. Výborné drama a já si dám určitě Aksela Hennieho do hledáčku, protože tady byl rozhodně excelentní a na jeho režijní debutní snímek to bylo velmi příjemné překvapení. Soundtrack je v Uno minimální a když už, tak to byl přesně můj šálek kávy......a to, že čerpal i ze svých osobních zkušeností je určitě velkým bonusem. ()

Madsbender

Výstižný názov, len čo je pravda. Špinavá, surová realita súčasného Nórska, presiaknutého cudzincami, pochybnými živlami, násilím a kriminalitou, a zároveň krásna ukážka života rúcajúceho sa ako domček z kariet. Ústrednou postavou je ničím výnimočný, obyčajný mladý muž pracujúci v posilňovni, ktorý sa dostane do kolotoča postupných hromadiacich sa problémov, až je to už nezvládateľné a on je definitívne v absolútnych sračkách. Vynikajúca severská dráma o vzťahoch, priateľstve a skutočnej povahe ľudí. Druhé stretnutie s fantastickým Henniem, ktorý si tentoraz narozdiel od Tyldumových Lovcov hláv, v ktorých som ho videl po prvý raz, zasadol aj na režisérsku stoličku, a výsledkom je pôsobivý obrázok pouličnej špiny, ktorej je Oslo plné. Hennie sa u mňa pomaly začína radiť na stupienkoch severských hereckých koncertmanov vedľa Mikkelsena a Thomsena. 100% ()

Jello Biafra

Veriť niekomu na 100% sa občas nevypláca. Svoje o tom vie hlavný hrdina tohto filmu, ktorý sa nevedomky zapletie do obchodu s drogami s ktorým nemal vôbec nič spoločné a nakoniec musí strpieť aj zradu údajne najlepšieho kamoša. Drsné severské drama ukazuje odvrátenú tvár nórskej metropole Oslo v pravej "kráse". Režisér Aksel Hennie, ktorý si tu zároveň zahral hlavnú úlohu, ukazuje Oslo ako špinavé a depresívne miesto, kde sa pre ranu od pakistánského gangstra nechodí ďaleko. Zaujímavé posolstvo filmu jasne zdeľuje, že človek sa má vždy spoliehať v prvej rade sám na seba. ()

eLeR

Nórsko ma svojimi filmami zatiaľ nikdy extra nesklamalo. A o Akselovi a jeho hereckom výkone sa dá povedať to isté. Šikovný chalan ... a ešte aj réžia mu ide. Výborný film, skvelá hudba ... a chlapec, ktorému život rozdal naozaj karty o ničom. (filmová výzva 2017 - emma53) a Videné v rámci 30 dní so svetovou kinematografiou (marec 2017) ()

JANARYBA

Aksel Hennie je "borec" jako herec, ale koukám, že i jako režisér. Hlavní hrdina v jeho podání je na první pohled tvrďák, kterého jen tak nic nerozhází, uvnitř však má citlivou duši, což se snaží úspěšně maskovat.. Když se mu shodou něšťastných okolností život otočí o 180 stupňů, přijde o všechny přátele a ještě se nešťastně zaplete s Pákistánci, najednou nemá v životě žádné východisko a tady se (bohužel) žádný happy end nekoná. "Reálnější než realita".... ()

• Film je částečně založen na životních zkušenostech režisérů filmu. (Cheeker)
  • Přestože se jednalo o Hennienův režijní debut, byl oceněn cenou Amanda za nejlepší režii. (morgos)
  • Během dvou týdnů po premiéře zhlédlo film v norských kinech zhruba 150 000 lidí, což znamenalo velký úspěch. (Cheeker)