Přiznejme si, kdo z nás by si někdy, byť na pár chvil, nepřál chytit kouzelnou rybku, co plní i ta nejtajnější přání... Rybku, co sny a fantazii proměňuje v dokonalou skutečnost. Ale přináší tak snadno splněná přání opravdové štěstí...? Nechme o tom vyprávět moudrou pohádku O zlaté rybce, kterou A. S. Puškin napsal už v 1. polovině 19. století. Stále živému příběhu budeme i dnes určitě dobře rozumět. (oficiální text distributora)

Nick321

Moc hezká ateliérová pohádka. Všichni herci zahráli na výbornou. Mít carevnu jako byly ty dvě škatule, to musí být vyloženě radost. :D Jen by mne zajímal takový technický detail- kdo se tedy stal carevnou / carem poté, co ty dvě nány zmizely, a že to nebylo dvořanům divné, že mají najednou carevnu a kněžnu, zda jim rybka propůjčila podobu někoho, kdo tam už byl. ()

ostravak30

Jedna z nejznámějších Puškinových pohádek dostala své ztvárnění. Jak Josef Kemr tak Věra Galatíková či Naďa Konvalinková byli výborní. I kulisy se mi moc líbily. Pravdou ale je, že znám tu verzi pohádky trochu jinak a tato upravená mi v půli přišla trochu unavená. Možná se tvůrci měli držet původního příběhu, který právě v těch stupňovaných přáních má své ponaučení a jisté kouzlo. ()

otík

Tradiční kulisová pohádka o rybáři, který nemohl ulovit žádnou rybku, až se nad ním smilovala mořská víla, nechala se mořským tatíčkem carem proměnit v zlatou rybku a splnila rybáři přání, po kterých toužila jeho hloupá manželka. Hodně neslaná a nemastná pohádka, která stojí pouze na panu Kemrovi a bez něj je to totální otrava. Podobnost dcerušky a Marfušky z Mrazíka je zcela okatá a spíše trapná. Hudba: Vadim Petrov ()

M-arta

Úvod u mořského Cara mě vážně nebavil. Ale když nastoupila paní Konvalinková a ostatní hvězdy (paní Galatíková, Kemr...)., začala docela svižná a veselá studiová jízda. 4 hvězdy za nadčasovost, úsměv, nadhled, lehkost, moudro a hořké pravdy - jo jo, když je člověk nespokojený vnitřně, není spokojený nikdy s ničím. A tady u toho byla aspoň legrace. ()

mira007

Pohádka o rybáři, kterému to chytání ryb moc nejde do doby než chytí zlatou rybku, bohužel má zlou ženu a stupidní chamtivou dceru. Hodně levná studiová osmdesátková pohádka dle Puškina, která má jediné plus ve skvělých hereckých výkonech Kemra ( to mu sedne jako životní role ) a Galatíkové. Provedení primitivní, ale účinné. ()