Arkanoid

„My name is Michael Barrett. May I sit down?“ „Depends.“ „Could I buy you a drink?“ „Grab a chair. Guinness, a flagon of your best brand, with a water back.“ Atraktívna žena behá so psom, pozorujú ju dvaja muži, ktorí zapnú odpočúvacie zariadenie v aute. Pri tikaní hodín sa objavujú naschvál sekané úvodné titulky. Russ Meyer obsadil do detektívnej úlohy svojho šerifa. The Seven Minutes je kniha. Sexuchtivú snúbenicu právnika hrá pornstar z Beyond the Valley of the Dolls. Režisér rozohráva vážnu tému ohľadom zatknutia predavača kníh kvôli predaju obscénnej knihy. Téma hodná diskusie, ale filmu? Idey vedia nudiť, ak nie sú dobre podané a to je aj tento prípad. Našťastie to platí len do súdneho procesu, ktorý má svoje kvalitné momenty. Napriek súdnemu procesu tu máme klasického Meyera so štylizovanou scénou znásilnenia a bitky do tanečnej hudby. Kvôli obvineniu zo znásilnenia a vraždy chcú právnici využiť ako poľahčujúcu okolnosť ovplyvnenie práve tou knihou. Herci opäť zvládajú svoje úlohy, hlavne po výslovnostnej stránke. Diváka tu prebúdza, rovnako aj v Beyond the Valley of the Dolls koncert divokej zábavy. Oči kole však omráčenie zobrazené rozvírením vodnej hladiny. Film sem tam pobaví aj hláškami a dialógmi aj ich formou, napríklad dialógy divák počuje, ale ku postavám sa nepriblíži, vidí ich len hra  basketbal tak z desiatich metrov alebo ich kamera zobrazuje ešte pod košom z pohľadu nad košom. V iných filmoch vyvolá napätie zrážka áut. U Russa Meyera mal rovnaký efekt aj skoro zrážka. Menšie napätie obsahu nahrádza režisér aj rýchlym strihom pri dialógoch z jednej postavy na druhú. V závere pri objasnené dôležitých faktov zasa režisér využíva zvýraznené tikanie hodín. Šokujúce odhalenie o impotencii si zaslúžilo zasa zasvietenie reflektoru. Súdnu sieň však ja neviem prežívať naplno. Asi najumiernejší Meyer. Jazykové okienko: from cover to cover; to boot. ()