poster

Byl jsem při tom

 • USA

  Being There

 • slovenský

  Bol som pri tom

Drama / Komedie

USA, 1979, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • flanker.27
  ****

  Krásná satira na politiku odtrženou od reality. Vedení národa pomocí alegorických přirovnání, nad nimiž "zasvěcení" uznale pokyvují hlavami, aniž by měli tucha oč jde. Skvělý Peter Sellers.(20.12.2007)

 • Trellíno
  *****

  Znáte takový ten zvláštní pocit, kdy se vám svírá hrdlo, nemůžete skoro mluvit a nevnímáte okolní svět. Tak přesně něco takového po dokoukání tohoto filmečku zažívám. Tady se to asi bude řešit předěláváním minimálně osobního TOP 20.(27.7.2003)

 • troufalka
  *****

  "Chápu! Chápu?" . . . . . Švejk je názorná ukázka toho, co způsobí uřední blb u armády. Byl jsem při tom je názorná ukázka, co se stane, dostane-li se v Americe prosťáček mezi vysoké politiky. Jedna z mála amerických komedií, u které jsem se skutečně bavila. Jak je vidno, i Američané si umí utáhnout sami ze sebe. Oceňuji!!! Zahradník do Bílého domu!!!(7.5.2014)

 • Superpero
  ****

  Má to neuvěřitelně pomalý rozjezd. Nějakých 40 minut se tam v podstatě nic neděje. Potom ale kouzlo filmu vyplave na povrch a u všech těch nedorozumění se nejde nebavit. Vrchol absurdity je scéna, když Shirley McLane divoce masturbuje a Peter Sellers se s kamennym ksichtem staví na hlavu. Sellers dobráka zahradníka zahrál moc dobře a ten film z velké většiny fakt stojí na něm. Každopádně tu poslední scénu jsem nepochopil.(26.6.2011)

 • RHK
  ****

  Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. "Příběh o náhodě (A story of chance)." - "Jsem Chance, zahradník."... Geniální tiché herectví Petra Sellerse v roli zaostalého zahradníka s pevným stiskem ruky a jasnými úpřímnými výroky. "Pane prezidente, v televizi vypadáte mnohem menší." "Pokud nejsou poškozeny kořeny, vše je v pořádku."... "Jó, byl opravdu chytrý. Držet se na úrovni třetí třídy. Tomu všichni rozumí."... "Napište o sobě knihu." - "Já neumím psát." -"To nevadí, já taky ne, najdeme někoho, kdo ji za Vás napíše. Stačí, když si ji přečtete." - "Já neumím číst." - "No kdo z nás dneska čte?" - "Rád se dívám na televizi." Trailer: http://www.sms.cz/film/byl_jsem_pri_tom/ukazka(15.11.2009)

 • - Když vychází Chance (Peter Sellers) poprvé z domu na ulici, je v pozadí slyšet skladba "Also sprach Zarathustra", známá z filmu 2001 Vesmírná odysea (1968). (Chegi)

 • - Navzdory opakovaným Sellersovým žádostem neodstranili producenti z verze, kterou předložili v Cannes, závěrečné ”vybrané scény”. (džanik)

 • - Téměř devět let Peteru Sellersovi trvalo, než se mu podařilo nějaké studio přesvědčit k natáčení (hlavně proto, že v 70. letech byla jeho kariéra na dně). Až po úspěšném vzkříšení Růžového pantera se do projektu pustilo studio Lorimar pictures. (džanik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace