poster

O mrtvých jen dobře (TV film)

Krimi

Československo, 1985, 74 min

 • slunicko2
  **

  Nechtěně silná výpověď o šťastném životě socialistické vesnice. 1) Nízkorozpočtová televizní inscenace (žádný film, prosím) ukazuje v prvním plánu nezajímavý příběh jedné vraždy. 2) Jako u mnoha jiných reálně-socialistických filmů tím neplánovaně atraktivním je druhý plán - zubožená vesnice s otřískanými domy a s bahnitými cestami, na nichž se nablýskaná šedá volha vyšetřovatelů vyjímá jako kočár gubernátora někde na Sibiři. Zachmuření obyvatelé ponuře bloumají mezi domovem, družstvem a hospodou a neznají stejně jako smečka vyšetřovatelů ani úsměv.. Atmosféra jako z Maryši. 3) Příjemné jsou vychytané herecké výkony, tak odlišné od telenovelových rychlokvašek dnešní doby.(1.7.2011)

 • LadyPupu
  **

  Slabší průměr. Cupák byl fajn, Matyáš taky, ale celkově mě ta zápletka a vůbec výsledné dílo moc neuhranulo.(12.11.2015)

 • LiVentura
  *****

  Výborné krimi, časem zatracované a možná i záměrně příliš neznámé! Ale stojí za to, při chladném večeru hudba navozující sirovou atmosféru zapadlé vesnice dosti padne.(28.7.2008)

 • dopitak
  ***

  Vyšetřovatelské skupina božského Edy je dobrá, televizní omšelost už ne. Je mi líto Sklenčky, ve filmu vypadá už hodně nemocný a slabý, a podobně zbědovaný je i Krška (ten ale hraje opilce). Nesedí způsob vyprávění, kdy od vyšetřovacího stolu skáčeme k natočeným výslechům lidí. Na druhou stranu, tenhle film dokonale reprezentuje šedivý socialismus v ČSSR.(15.11.2015)

 • Terva
  ****

  Detektivní příběh z vesnice, kde každý ví o každém všechno, ale kdo vraždil, neví nikdo. Povedená Československá kriminálka. Scénář - Božena Šimková.(26.6.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace