poster

O mrtvých jen dobře (TV film)

Krimi

Československo, 1985, 74 min

 • farmnf
  ****

  Velmi dobře udělaná socialistická detektivka. Eduard Cupák je tam nechtěně v roli pokomunističtělého rady Vacátka. Svatopluk Matyáš by nejradši celou vesnici zavřel do vyšetřovačky ale jeho šéf Cupák jako by věděl what is go. Libuše Geprtová odvedla vynikající práci, stejně jako Ota Sklenčka. Z krimi vůbec nějak nepoznáte hnilobný dech komunismu vyjma všudypřítomného pomocníka VB Zdeňka Martínka, který tuto roli šťourala a donašeče absolvoval téměř ve všech českých krimi minulého režimu (Smrt stopařek). Věra Vlčková tam opět koupila roli nenasytné venkovské nymfomanky, Jorga Kotrbová zase v roli těhotné a podvedené venkovské slepice(ala Utrpení mladého Boháčka). Herectví Oty Sklenčky tu doslova exceluje, škoda, že v minulosti bylo promarněno rolemi stranických funkcionářů, vlezprdelků a přisluhovačů....zde se předvedl na výbornou. A úžasný Vladimír Krška, vždy tlustý podváděný a alkoholik. Chlastá ve vlastní hospodě ale aby ho hosti neviděli, chodí do sklepa narážet a tam se doráží tvrdým, je to vtipné a opravdové. Rozhodně mohu doporučit, Zdeněk Kubeček?Nevím, neznám ale dobré!(22.11.2009)

 • slunicko2
  **

  Nechtěně silná výpověď o šťastném životě socialistické vesnice. 1) Nízkorozpočtová televizní inscenace (žádný film, prosím) ukazuje v prvním plánu nezajímavý příběh jedné vraždy. 2) Jako u mnoha jiných reálně-socialistických filmů tím neplánovaně atraktivním je druhý plán - zubožená vesnice s otřískanými domy a s bahnitými cestami, na nichž se nablýskaná šedá volha vyšetřovatelů vyjímá jako kočár gubernátora někde na Sibiři. Zachmuření obyvatelé ponuře bloumají mezi domovem, družstvem a hospodou a neznají stejně jako smečka vyšetřovatelů ani úsměv.. Atmosféra jako z Maryši. 3) Příjemné jsou vychytané herecké výkony, tak odlišné od telenovelových rychlokvašek dnešní doby.(1.7.2011)

 • triatlet
  **

  Celkem nezáživná rekonstrukce vraždy vede k očekávanému konci. Snorlax má pravdu - jen bych k Cupákovi přidal i Sklenčkův hlas.(27.10.2014)

 • Snorlax
  **

  Průměrná detektivka, jakých v osmdesátých letech točila ČST téměř kopu ročně. Od samého začátku až po úplný konec mi bylo naprosto jedno, kdo a proč Josku zabil. Celé smutné podívané nepomohla ani přítomnost Eduarda Cupáka, který si zapomněl své charisma vzít s sebou na natáčení. Takže nezbývá než se oprostit od příběhu a zaposlouchat se do libozvučného hlasu páně Cupákova. Podotýkám, že to je z celé téhle nepovedené televizní taškařice nejlepší zážitek.(22.4.2012)

 • LiVentura
  *****

  Výborné krimi, časem zatracované a možná i záměrně příliš neznámé! Ale stojí za to, při chladném večeru hudba navozující sirovou atmosféru zapadlé vesnice dosti padne.(28.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace