poster

O chytrém Honzovi (TV film)

 • Československo

  O chytrém Honzovi aneb Jak se Honza stal králem

Pohádka / Hudební

Československo, 1985, 67 min

 • honajz
  ****

  Tuhle pohádku "dělá" nadhled a písničky. Ale na Strach má velké oči nemá. :-)(20.7.2010)

 • Peytl
  ***

  Bože, zdálo se mi to, nebo tam opravdu chtěl každej šukat? Nejlépe každý s každým? Cenzor musel bejt na prázdninách v Artěku.(20.9.2014)

 • duklak2
  ***

  Z této pohádky šlo rozhodně "vytřískat" více. Nárožný zde nepůsobil dokonale. Myslím, že na jeho roli měli obsadit někoho jiného. Jinak chválím pěkné písničky a celkem i pohádkovou atmosféru.(10.2.2012)

 • Pohrobek
  ***

  47-letý Nárožný jako chytrý Honza, který, probudiv se, světu ukázal, že nic důležitého nezaspal. Dost šílená a potrhlá pohádka - kupodivu stále v mezích "přijatelného" vkusu.(19.7.2005)

 • Radek99
  ****

  Těžko říci, zda parafráze pohádky je ještě stále pohádkou, ale kupodivu v tomhle případě funguje obé - jak moderní autorská pohádková variace na klasický pohádkový syžet, tak i právě to zesměšnění jeho podstaty - mladého Honzu hraje téměř padesátiletý plešatící kmet, lidový námět se zvrhává v řetězení absurdit, pohádka má mnohdy až dadaistický rozměr, často se tu objevuje metajazyk (úvodní píseň, v níž jsou zmiňováni herci a třeba i autor hudby!) a ryze nepohádkové předměty (rádio, televize, vysavač...), jejichž použití v pohádkovém kontextu je zdrojem komičnosti... Ludvík Ráža touhle pohádkou hodně zabodoval...(16.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace