Stříbrná vůně mrazu (TV film)

Česko, 2005, 90 min

Jana Janěková a Martin Písařík. Kvůli nim hlavně se vyplatí film vidět, protože svoje party hrajou skvěle. Dobré jsou taky rozpory doby a charakterů, které scénárista vystihl poměrně přesně. Jaromír Polišenský točí hlavně filmy, které se odehrávají v době komunismu a tím je taky snímek velmi cenný.(28.11.2005)

Televizní filmy Jaromíra Polišenského patří k tomu zajímavějšímu, co se u nás točí. Tentokrát vsadil na méně známé herce, ale solidnímu scénáři došel ke konci dech, proto výsledek není natolik silný jako třeba In nomine patris (70%).(26.11.2005)

Zachycení charakterů postav v době sametové revoluce si nezasloužilo tak banální romanci, v níž se spojuje lyrika při vysýpání smetí s 45 000 dolary a Kapským Městem. Silnější úvod, slabší závěr s prvky traileru... Výborné herecké výkony. Scénář: Václav Holanec hudba: Vladimír Godár.(17.11.2010)

Přijatelný a také zajímavý film o osudech lidí, kteří sice osobně nezasáhli do dějin sametové revoluce, ale týkala se jich velmi významně díky blízkým, kteří byli vysokými pohlaváry komunistické strany. Podařený a zajímavý film. Hudba: Vladimír Godár(18.11.2010)

Sametová revoluce je v tomto snímku tak trochu opomíjena a přebíjena vztahem vdovy a mladého pedagoga. Vcelku tak zajímavý námět a šance vytřískat z průměrnéo snímku mnohem víc byla zahozena po pár minutách filmu. Za zmínku určitě stojí velmi dobrý výkon hlavní představitelky J.Válkové, které sekundoval naopak nevýrazný a "bez jiskry" M.Písařík. Tři hvězdy a ani o chlup víc!(17.11.2010)

Výtečný televizní film, který se jako jeden z mála zabývá listopadem 1989 a době poté. Pan Holanec našel ten správný příběh, zasadil ho do té pravé doby, které byla velmi zvláštní a pro lidi nezvyklá. Už pro herecké výkony a skvělou režii mám radost, že pan Polišenský točí dobové televizní filmy.(24.11.2005)