Cashback

Cashback

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie, 2006, 102 min

Pro mě nečekaně intenzivní meditace nad smyslem života, nešťastnou láskou a krizí existencionalismu v interiérech nočního supermarketu. To vše vedeno v duchu „oslavy lidského těla a mysli" ála nesmrtelné umění renesančních mistrů, dotaženo do extrémů lehce kýčovitým vedením děje a podtrženo desítkami vtipných narážek na ať už současnou či minulou pop-kulturu. Za tohle bych v kině peníze určitě vrátit nechtěl.(20.4.2010)

Cashback je výborná komedie, která má v sobě střípky romantického nádechu, z kterých se nakonec složí celá sklenice. Přirozený humor v ještě přirozenějším ději, jehož expozici si prožil každý z nás. Proto si vás film získá hned od začátku a mnoho postav vám bude připomínat vaše přátele či nepřátele. Režisér si při natáčení krátkometrážní verze zvykl na herce natolik, že je obsadil i do celovečerní verze. Nevím, zda je to dobře nebo špatně, protože jsem tu kratší verzi neviděl. Ale opakování je matka moudrosti, takže herci určitě vypilovali své postavy a odehráli to výbornou. V některých momentech mi to připomínalo Nauku o snech a ten patří taky k mým oblíbeným filmům, takže prostě těch pět hvězdiček musím dát. On si to zaslouží a doufám, že se mi podaří sehnat i tu krátkometrážní verzi, která byla nominovaná na Oscara.(24.7.2008)

Neotřelá narativní hříčka. // Ben Willis se ztrácí mezi skutečností a realitou, je zmítán emocemi a nespavostí... a pohrává si s časem. Ví, jak si vychutnat okamžik, jak ho vystihnout, uchopit a učinit nesmrtelným. A taky ví, že se ony chvíle vyčnívající z množství automatizovaných činů už nevrátí. // Sean Ellis se po dvou letech rozhodl udělat z krátkometrážní hry s časem počin celovečerní a myslím, že se mu to povedlo.(5.3.2008)

Po častých reprízach na Film+ som si konečne našiel čas a musím povedať, že ma film milo prekvapil. Skvelú atmosféru prebdených nocí a zastaveného času výborne skrášľuje hudba podobná tomu, čo často skladá T. Newman. Vnútorný hlas hlavného hrdinu nás sprevádza takmer celým filmom a ja mám pre takýto hypnotický prístup slabosť. Odvážnejšie scény mi vôbec neprišli úchylné, skôr ich vnímam ako fascinácia chlapca ženským telom a jeho krásou. Každý chlapec si určite prešiel takýmto obdobím. Tá atmosferická časť, kde Ben spomína na svoje prvé lásky mi prišla najlepšia. Humorná stránka filmu tiež pobaví (cukrík z úst do úst) , ale tá pokojnejšia ma brala viac. Za zmienku stojí i romantická scéna s hudbou od Frankie goes to hollywood - The power of love . Je to už dávno, čo takto známa skladba, tak dokonale sadla do filmu. Pobaví i pár odkazov na slávne filmy a celkovo treba uznať filmu kvalitu i kus originality. 80%.(25.6.2013)

Svěží závan originality z nejkomerčnějšího možného prostředí supermarketu, kdo by to byl čekal. Cashback střídá poctivou melancholii s třeskutě suchým britským humorem, odvážnou nahotou s tradiční lovestory a myteriózní zápletkou a kupodivu z toho vychází poměrně chutný guláš kde se vše navzájem doplňuje.(16.10.2010)

• - Emilia Fox si kvůli scéně, ve které tancuje u tyče, nechala jednu takovou tyč nainstalovat do svého pokoje. (mrqas)

• - Ve scéně, kdy se „nestydící Švédka“ sklání k malému Benovi (Sean Biggerstaff) pro své nohavičky, je v jednom záběru vidět několik pramínků blond vlasů. Když se ale narovná, má všechny vlasy v ručníku. (dan.pacino)

• - Na pozvánce na Benovu (Sean Biggerstaff) výstavu je uvedeno datum 31. listopadu. Není jasné, zda jde o chybu či o záměrný vtip. (PogoJoe)