Cashback

Cashback

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie, 2006, 102 min

Neotřelá narativní hříčka. // Ben Willis se ztrácí mezi skutečností a realitou, je zmítán emocemi a nespavostí... a pohrává si s časem. Ví, jak si vychutnat okamžik, jak ho vystihnout, uchopit a učinit nesmrtelným. A taky ví, že se ony chvíle vyčnívající z množství automatizovaných činů už nevrátí. // Sean Ellis se po dvou letech rozhodl udělat z krátkometrážní hry s časem počin celovečerní a myslím, že se mu to povedlo.(5.3.2008)

Zaujímavou formou podaná rôznožánrová haluz, ktorou by mohol mať nováčik Ellis celkom sľubnú budúcnosť, ak teda tento podarený výplod nebol len náhodou, čo sa spájaním nespájateľných okamihov, scén a typov žánrov mohlo stať. Veď efektne spojiť totálne primitívnu a haluznú srandu s dôstojným humorom to dá buď kus šťastia alebo zručnosti. To isté sa dá povedať o monumentálnej, inokedy vážnej a aj súčasnej hudbe, ktorú by do scén, v ktorých bola použitá, nepoužil azda nikto. Len nemôžem povedať, že mi tieto mixy vždy vyhovovali. Pohľad na rôzne situácie je podaný mladým, neskúseným a vcelku pozitívnym spôsobom, ktorý som si nakoniec odniesol aj ja. 80%.(1.12.2007)

Jedno je tedy jisté - Guy Farley je bezesporu velký skladatelský talent a rozhodně byla by škoda, kdyby se do budoucna více neprosadil. To samé by se dalo říci i o Seanu Ellisovi, který se na nás usmívá ze svého nedobytného režisérského stolce a proplácí nám naši investici (cashback) v podobě stylistické lahůdky opěvujícím krásu a sílu okamžiku. Jedinečná spokojenost...(10.5.2008)

230 kilo je potřeba k rozbití lebky. Lidské city jsou 100 krát křehčí.... Film o studentech s hormonálním přetlakem mi v první čtvrt hodince připadal dost nudný. Oživení přinesla práce v supermarketu a nahé slečny. Asi hlavně kvůli nim jsem vydržel a odměnou mi byla závěrečná třetina, která mě fakt ,,chytla". Takže jestli nemáte nic jinýho na koukání a jste schopni se naladit na melancholickou nótu, budete za svoji vytrvalost přiměřeně odměněni. A několikrát i vtipným kouskem.(12.1.2008)

Tohle je zvláštní a pozoruhodný film, který jsem viděl už podruhé a s nímž jsem naprosto spokojený. Samozřejmě, že nebýt úžasného, neobvyklého a originálního námětu, tak bych asi tenhle film tak vysoko nehodnotil, ale právě ten námět z filmu dělá něco výjimečného. Přitom stačilo tak málo, a to sice že se s hlavním hrdinou rozejde jeho dívka a on začne trpět nespavostí a volný čas navíc využije tak, že si začne vydělávat na nočních směnách v supermarketu. Velice jednoduchý nápad, ale zároveň nápad, který funguje. Jistě, samozřejmě to lze považovat za tak trochu mysteriózní nebo fantasy námět, protože neznám nikoho, kdo by vydržel několik týdnů nespat, a stejně tak neznám nikoho, kdo by dokázal zastavit čas, což je specializace hlavního hrdiny. Ale když na to jako divák přistoupím, tak si pak celý film úžasně užívám a ani chvilku jsem se nenudil. Tohle je zkrátka jeden z těch filmů, které jsou originální, neotřelé a sympatické. A velice tomuto filmu pomáhá herecký výkon Seana Biggerstaffa, kterého už jsem viděl hrát jak ve filmu Zimní host, kde předvedl úžasný dětský herecký výkon, tak v prvních dvou dílech Harryho Pottera, kde hrál sympatického kapitána nebelvírského famfrpálového družstva. Zde znovu dokazuje, že má nesporný herecký talent a já už se těším na jeho další role. Cashback u mě tedy získává pět hvězdiček.(23.8.2009)