Pach krve 5: Krvavý masakr

• USA Wrong Turn 5: Bloodlines (více)
Rozhovor 1 - Doug Bradley

Skupina studentů se vydala do městečka Fairlake na slavný halloweenský hudební festival. Cestou je ale přepadla skupina kanibalů, kteří dostali chuť na krvavou hostinu... Pětice studentů – Billy, Cuz, Lita, Gus a Julian – vyráží o Halloweenu na hudební festival ve Fairlake v Západní Virginii. Ve městě vrcholí přípravy na festival a celou akci sleduje televize. Televizní reportérka Kaleen si jde zaběhat, ale je přepadena a ubodána trojicí kanibalských zabijáků, které vede sériový vrah Maynard. Pětice studentů pokračuje autem na festival a cestou omylem srazí po silnici jdoucího Maynarda. Ten na ně zaútočí nožem. Mladíci začnou Maynarda kopat, když vtom na místo přijede šerifka Carterová, která zatkne Maynarda i Billyho, který vezme vinu na sebe. Ostatní studenti odjíždějí do motelu. Vše sledovala trojice kanibalů, kteří po odjezdu šerifky zabijí jejího zástupce...
Na policejní stanici se Maynard a Billy ocitnou za mřížemi spolu s místním opilcem Mosem. Maynard začne všem vyhrožovat, že pokud se nedostane na svobodu, jeho kanibalové všechny vyvraždí. Šerifka však zjistí, že se jedná o neodsouzeného sériového vraha, a hodlá čekat na příjezd policejní eskorty druhý den ráno. Kanibalové ale mezitím odpojí město od telefonního signálu a elektřiny... (TV Prima)

Rozhovor 1 - Doug Bradley

JASON_X

Zatímco u čtyřky jsem si stěžoval, že scénárista nechal postavy jednat jako naprosté dementy, v pětce byl nejspíš lehce dementní sám scénárista... No ale přijde mi podobný typ demence zábavný? Ano! Bavil jsem se? Ano! Je to přesně ten typ filmu o kterém říkám "je tak blbý, až je roztomilý?" Třikrát ano! Od vyvražďovačky s mutanty na dobrou noc přece nebudu očekávat nějaký intelektuální náboj, natož nějakou logiku... Mám prostě podobné pitomosti rád. I když při scéně, ve které mutant krmí blondýnu jejími vlastními střevy, jsem si říkal, že to už je fakt blbé i na mě... Ale to byla jen taková chvilková slabost. ()

castor

Pětka, hm, ale jo, proč ne? Režisér Declan O´Brien, který přinesl třetí i čtvrtý díl, přichází opět s rodinkou zmutovaných kanibalů, kteří dělají tentokráte nájezdy na návštěvníky kultovního halloweenského festivalu. Pokud první a druhý Pach krve nabízel ryzí brakovou zábavu, s dalšími díly to šlo výrazně z kopce. Trojka nabídla bandu uprchlých trestanců, kterým dal scénárista do hlavy teenagerovský mozek, čtyřka na tom s logikou nebyla o mnoho lépe, jen jsme stáhli věkový průměr skupinky přátel, kteří se před sněhovou vánicí schovají do chátrající psychiatrické léčebny. A jak se dá vytušit, vždy se objevila nezvaná návštěva v podobě masa milujících vidláků. Oba zmiňované díly trpěly neuvěřitelnými logickými lapsy, ne, že by tady nebyly, ale určitě ne v takové míře, takže ty tři hubené hvězdy vůbec nejsou špatný vtip. Tvůrci navíc dodají povinnou ukázku několika párů koziček, herecká dřeva se snaží víc, než jejich kolegové z minula, mordy jsou překvapivě nepřepálené, opět humorné, děj ne úplně triviální a nějaké lekačky nebo dokonce atmosféru už snad ani nikdo neočekává. Přeci jenom ale chybí různé lesní pasti a oběti už tak nějak neslouží (proč, to se nedozvíme?!?) k postupné konzumaci.. Přesto dle mého po jedničce a dvojce nejpovedenější díl téhle série.. ()

Campbell

Takže rychle než zapomenu. Tohle je neuvěřitelně tupý film. Navíc je to takovej typ filmu na který hodně rychle zapomenete protože se jich natáčí v dnešní době až moc a občas i daleko lepší. Tohle je další díl WT opět režírovaný O´Brienem který tuhle serii dokonale pohřbil. První díl mám rád, je krvavý, atmosférický a pěkně udělaný, druhý díl jakž takž ušel a to hlavně díky vraždám, no a pak tu jsou zbylé 3 díly na který si už prostě moc nevzpomínám. Tenhle díl se odehrává po 4 díle(to znamená tedy před 1,2 a 3 dílem) je tu hlavní trojice buranů, kteří mají neuvěřitelně špatné masky. Hlavně hlavní korba ta jeho huba mi přišla silně nepřirozená a Three finger vypadal jak já kdybych měl ksicht přelepenej páskou. No a do toho jim pomáhá ještě jeden nezmutovanej chlápek Bradley(vážně Bradley proč?). Film je plný klišé a naprosto idiotských teenagerů kteří dělají všechno aby umřely. Všechny postavy tu jsou naprosto bez charakterní a tupé až to bolí. A to říkám já člověk kterému tyhle věci moc nevadí. Co bych ale chtěl říct je to že to není zas tak špatné. Jo do ted jsem na to plival ale některé vraždy jsou celkem zábavné a po špatném 4 dílu mi to přišlo jako zlepšení proto dám ty 3 těžce vydřené *. ()

pornogrind

Tahle pětice jedoucí do městečka Fairlake na slavný halloweenský hudební festival měla zemřít už na začátku při čelním náraze do stromu. Oni, ale přežili bez jedinýho šrámu. Zázrak. Proto si pro ně přijde nezvratnej osud v podobě tří zmutovanejch kanibalů, který vede bejvalej pekelník Doug Bradley. Začátek mě celkem pobavil, ale pak už to jde z kopce. Jedna hvězda za D. Brradley(ho) a druhá za gore. ()

lioncel

Klasická eliminace nadbytečného počtu nepříliš inteligentních studentů v poměrně povedené ´komedii´ /já se tedy místy bavil/ odehrávající se kdesi v zapadákově při nějakém hudebním festivalu, který vyčistil téměř dokonale celé městečko od všech jeho obyvatel tak, že zůstali pouze někteří přespolní určení na porážku, dále čtyři sympatičtí domorodí vykonavatelé a to vše samozřejmě za aktivní účasti místního policejního sboru, kterému velí odhodlaný sheriff - Angela .. výborný je krom některých delikátních porcovacích scének především samotný závěr, nejen, že je velké plus, že už je konečně té stupidnosti konec .. stojí tu ještě určitě za připomínku hlavně ta skvělá a moc povedená finální scéna se slečnou - jedinou přeživší - se stopařkou Litou /ta nemá chybu!/ … ()

• Jedná se o druhý hororový film, ve kterém hraje Doug Bradley a má podtitul "Bloodline". Tím prvním byl Hellraiser IV: Bloodline (1996), v českém názvu Hellraiser 4: Pekelný jezdec (1996). (hladass)
  • V čase 0:17:43, když policista padá k zemi, je vidět, jak mu z pravého stehna upadne šíp. V dalším záběru na ležícího policistu mu šíp zase z pravého stehna trčí. (Ace.A.T.L.)
  • Většina filmu se natáčela v UFO Film & Television Studios v Dolna Malina, vesnici u Sofie v Bulharsku. Natáčelo se 19 dní. (LUKICKK)