Tak si představ

Zuhause ist der Zauber los

Tak si predstav

Komedie / Drama / Rodinný / Fantasy

USA / Německo, 2009, 103 min

Tak si představte, že Eddie Murphy sice do tohodle filmu nepřináší žádné parádní scény, jako se mu dařilo, když byl policajt z Beverly Hills, ale zase na druhou stranu nehraje dvacet rolí včetně té malé holčičky. Musím říct, že jelikož mám Eddieho rád, tak se mi tenhle film taky docela líbil a řekl bych, že tady to nižší hodnocení je dané spíš tím, co si stádo o Eddiem myslí, ne co si o něm myslí jednotlivec. Ten film fakt špatný není a v rámci rodinných bych řekl, že je to v dnešní době i docela příjemný nadprůměr.(4.1.2013)

tenhle bláznivý film stojí a padá s hereckým umem Eddieho Murphyho, který byl pro také bláznivé kousky přímo stvořen. Je to jednohubka, která jak se rychle objeví, tak rychle zmizí. Ale na zlepšení nálady to bohatě postačilo. Musím říct, že mi tenhle film krásně sednul a já jsem se parádně bavila. Předvídatelný děj mi vůbec nevadil.(1.1.2013)

• Chrustyn

Není to vyloženě debilní komedie, jak jsme u Murphyho za posledních 10 let zvyklí ale je to jen šíleně nevtipná a sentimentální nuda na originální téma "otec, který se díky dcerce stal lepším tátou". To tu ještě opravdu nebylo.(12.10.2011)

"Bez urážky.. Zní mi to jako kupa toho, do čeho jste šlápl.." ;)(8.6.2015)

Já se u toho skvěle bavil a protože jsem v reálu taky trochu nahlédl do oboru finančního poradenství, tak to mé vnímání filmu zvedlo ještě o stupeň výše. Tenhle film v sobě snoubí mnoho prvků a to vyšinutí pojetí do fantastična a následné ještě dotažení do absurdna, které tomu dává komediální ráz mi prostě sedlo. Není to sice nějaký šperk mezi filmy, ale mě si i tak získal. Od počátků devadesítých let jsem asi žádný další film s Eddiem Murphym neviděl, tohle mě přivádí na myšlenku poohlednout se po tom, co vlastně v současnosti točí.(4.9.2010)