Jak vyženit z pekla štěstí (TV film)

Pohádka / Komedie

Česko, 1997, 50 min

Petr Polák

"Koza nebo čert, rozumu mají stejně.." ;)(19.10.2014)

• Ded@M@tes

Špatná pohádka to není, ale za mnohé nedostatky jsou dvě hvězdy přiměřené hodnocení. ( Hodnocení: 4/10 )(19.8.2012)

...Serpentýn, Terpentýn, Pekeláč I., Pekeláč II., Mezoul... lumpostop. A také čert Drmáš, který byl podstatně lepší jako hlásný v nedávno uvedené pohádce O dobré a zlé vodě. Ale ostatní ( Jašków, Wilhelmová, Munzarovi, Hálek atd.) byli i přes malý prostor fajn, takže tahle docela vtipná ale nikterak převratná pohádka, u níž za hlubší zamyšlení stojí jen to, který z čertů ono štěstí vlastně nakonec vyženil, zda Drmáš či Mezoul ;-), u mě zůstala v průměru.(20.10.2014)

Jak přechytračit chytráka, jak se dostat z pekla, nebo jak z pekla něco vymámit. Bylo to tu mnohokrát a je to tu zas. Bylo to tu lépe, bylo i hůř. Tady bylo pár vtipných hlášek, sympatické obsazení (zejména otec a dcera Munzarovi) a protože mám čerty po čertech ráda, nemám náladu hledat na tom mouchy a kritizovat. "Nemaluj anděla na zeď" mi zvedlo koutky a nebylo tam nic, co by mi zvedlo mandle. A peklo je blíž, než tušíme, děláme si ho sami.(23.3.2014)

Taková průměrná pohádka, která neurazí, ale ani nijak nepřekvapí.(19.8.2012)