Balada z hadrů (divadelní záznam)

Komedie / Drama

Československo, 1960, 119 min

Jiří Voskovec (divadelní hra), Jan Werich (divadelní hra)

Kostýmy:

Adolf Wenig

Hra je hra, ale forbíny jsou dokonalé.(2.5.2006)

I ta vážná rovina tu beze zbytku funguje. O to lepší jsou tradiční forbíny v podání dua Werich a Vos..., bohužel, tak starý nejsem, abych si to pamatoval, takže ze záznamu skvělá dvojice Werich x Horníček.(17.3.2009)

"Shakespeare byl, aspoň jak on říká..."(6.10.2006)

Výtečný humor Wericha s Horníčkem, opravdová lahůdka. Jen je škoda, že jsem to nemohl sledovat přímo v divadle, děda mě to vždy vyprávěl, jak chodil na W+V ...byla to úplně jiná doba.(6.9.2009)

Geniální hry divadla ABC v podání Wericha a Horníčka. Myslím, že všichni se shodneme, že nejlepší na tom všem jsou forbíny, no ale vlastně veškeré části, kde jsou tito dva, zbytek filmu, jak napsal například Radek99 "se musí přetrpět" ale zas tak hrozné utrpení to rozhodně není:) Tohle duo si naprosto rozumí, trochu lituju, že jsem neměla možnost vidět V+W to by byl asi teprve zážitek. Každopádně tato hra obsahuje řadu mouder a řekla bych ani ne hlášek jako spíš citátů. Mé oblíbené: "Čas si vymysleli lidi, aby věděli od kdy do kdy a co za to."..... "Život je jediná věc, kterou má člověk doživotně."..... "Jakmile chudý člověk začne mluvit o spravedlnosti, tak je zavřenej." Ale nejlepší ze všech je jednoznačně tato: "Život vždycky stál, stojí a bude stát za to, aby ho člověk dožil, ono se s ním totiž víc dělat nedá. "(13.10.2011)