Balada z hadrů (divadelní záznam)

Komedie / Drama

Československo, 1960, 119 min

Jiří Voskovec (divadelní hra), Jan Werich (divadelní hra)

Kostýmy:

Adolf Wenig

"Horňas: ..tady můžete nastydnout.. Werich: ..to bych byl vůl, za to nejsem placenej"(16.2.2008)

Kdyby na to měl člověk uplatňovat filmová měřítka, moc šancí by tenhle film neměl, ale přistoupíme-li k tomuto dílku jako k archivnímu záznamu divadelní inscenace, což vlastně je, nemůžeme dát méně než 5. Neměli jsme zatím žádné dva lepší humoristy než byl pan Werich s Horníčkem, a že už je to hodně let. Jejich vtipy, hra se slovy a češtinou a obrovský intelektuální nadhled prostě nemají konkurenci. Forbíny jsou vpravdě geniální a hra za nimi také nijak výrazně nezaostává, takže výsledné hodnocení vypadá tak, jak vypadá. A to se vlastně týká i Těžké Barbory.(17.4.2008)

I ta vážná rovina tu beze zbytku funguje. O to lepší jsou tradiční forbíny v podání dua Werich a Vos..., bohužel, tak starý nejsem, abych si to pamatoval, takže ze záznamu skvělá dvojice Werich x Horníček.(17.3.2009)