Balada z hadrů (divadelní záznam)

Komedie / Drama

Československo, 1960, 119 min

Jiří Voskovec (divadelní hra), Jan Werich (divadelní hra)

Kostýmy:

Adolf Wenig

Kdyby na to měl člověk uplatňovat filmová měřítka, moc šancí by tenhle film neměl, ale přistoupíme-li k tomuto dílku jako k archivnímu záznamu divadelní inscenace, což vlastně je, nemůžeme dát méně než 5. Neměli jsme zatím žádné dva lepší humoristy než byl pan Werich s Horníčkem, a že už je to hodně let. Jejich vtipy, hra se slovy a češtinou a obrovský intelektuální nadhled prostě nemají konkurenci. Forbíny jsou vpravdě geniální a hra za nimi také nijak výrazně nezaostává, takže výsledné hodnocení vypadá tak, jak vypadá. A to se vlastně týká i Těžké Barbory.(17.4.2008)

Hra je hra, ale forbíny jsou dokonalé.(2.5.2006)

Unikátní ano, ale vstřebatelný jen horkotěžko.(16.12.2010)

Je to dokonalé, k popukání, geniální, nevadí mi ani absence Jiřího Voskovce (Horníček ho docela zastane, jinak, ale zastane)..., jen to už trochu bere čas.(9.9.2014)

• WANDRWALL

Hra mě nikdy nezaujala. Zkoušel jsem se jí nechat prostoupit několikrát, ale vzdal jsem to.(12.8.2010)