Ve znamení Merkura (TV seriál)

Povídkový / Drama

Československo, 1978, 5x50 min

Ivan Gariš

Jaromír Hanzlík, Josef Beyvl, Stella Zázvorková, Kateřina Macháčková, Václav Postránecký, Alena Vránová, Ota Sklenčka, Jiřina Štěpničková, Otto Lackovič, Josef Langmiler, Zuzana Ondrouchová, Jozef Adamovič, František Dibarbora, František Filipovský, Petr Haničinec, Jiří Holý, Miroslav Homola, Rudolf Hrušínský, Eva Trejtnarová-Hudečková, Milan Neděla, Jan Pohan, Ilja Racek, Zdeněk Řehoř, Martin Růžek, Josef Somr, Martin Štěpánek, Viera Strnisková, Jana Švandová, Soňa Valentová, Josef Vinklář, Václav Vydra nejml., Jan Teplý st., Petr Oliva, Jindřich Narenta, Július Vašek, Vlado Müller, Míla Myslíková, Robert Vrchota, Miroslav Masopust, Milan Klásek, Jaroslav Mareš, Ladislav Frej st., František Hanus, Kateřina Frýbová, Jiří Lábus, Ladislav Šimek, Josef Hlinomaz, Václav Sloup, Zuzana Šavrdová, Jana Boušková, Marie Rosůlková, Eduard Pavlíček, Jan Skopeček, Vladimír Krška, Jiří Kodet, Andrea Čunderlíková, Josef Čáp, Roman Hemala, Viktor Preiss, Lubomír Kostelka, Josef Mixa, Bohumil Šmída, Dušan Blaškovič, Jozef Kuchár, Zora Kolínska, Darina Chmúrová, Oľga Vronská, Ilja Prachař, Simona Stašová, Antonín Jedlička, Jiří Němeček, Ladislav Trojan, Gabriela Osvaldová, Ladislav Křiváček, Vítězslav Jirsák, Jiří Havel, Jiří Novotný, Stanislava Bartošová, Karel Urbánek, Oldřich Musil, Ludmila Píchová, Miroslav Saic, Jiří Kvasnička, Eva Vosková, Václav Kotva, Josef Patočka, Slavo Záhradník, Juraj Sarvaš, Viktor Blaho, Vladimír Durdík st., Karol Čálik, Ladislav Fecko, Juraj Šebok, Jozef Cút, Igor Čillík, Ján Géc, Karel Hlušička, Zdeněk Kutil, Milan Brucháč
  • mikulem

Nakonec jsem to ze zvědavosti dokoukal. Problémem všech dílů je málo děje vzhledem ke stopáži. České epizody jsou vůči tomu zcela bezradné; herecké hvězdy se v nich vyloženě předvádějí, aniž by měly co hrát, a chatrný příběh tím ještě podrážejí. Jedině Slovenská "Stopa stříbrných draků" se s tím dokázala vypořádat, kde ve výsledku sledujeme civilnější, více dokumentární příběh. Celkově pak musím opět více docenit MAJORA ZEMANA, do kterého Sequens přece jen dostal značné řemeslné kvality. MERKUR se nepřibližuje na jeho úroveň.(29.5.2011)

• LiVentura

Kvalitní herectví našich velmi dobrých herců.. To zvedne laťku i horšímu socialistickému dílu, z toho bohužel kdysi těžili.. :-( Jinak nudaaa... strašně táhlé, každý díl..(2.7.2011)

• honajz

Objektivně to na vyšší hodnocení nemá. Ani ne tak pro nějakou komunisticko pohraničářskou propagandu, ta je mi ukradená, propaganda se točí v každé době, i dnes. Ale spíše pro odfláklé scénáře, odfláklé postavy a minimální zaujetí tvůrců. Některé díly mají dobře nakročeno, vypadají jako námět velmi zajímavě, ale všechny střety, peripetie i vyznění jsou - prostě odfláknuté.(29.10.2014)

Celkem povedené detektivky, z nichž zřejmě nejlepší je 3. díl, v němž stoického staršího detektiva, jenž dostal k ruce nováčka, ztvárnil výborný Rudol Hrušínský.(31.5.2011)

• zdenny

Náhodou jsem viděl jeden díl. Hanzlík je fakt opravdový budovatel socialismu. Je to až nechutné, jak prorežimní film dělá hajzly i z lidí, kteří v dnešním měřítku nepáchají. Samozřejmě byly jiné zákony, ale ty tu byly - všichni víme proč...(4.6.2013)