poster

Ve znamení Merkura (TV seriál)

Povídkový / Drama

Československo, 1978, 5x50 min

Scénář:

Ivan Gariš

Hrají:

Jaromír Hanzlík, Josef Beyvl, Stella Zázvorková, Kateřina Macháčková, Václav Postránecký, Alena Vránová, Ota Sklenčka, Jiřina Štěpničková, Otto Lackovič, Josef Langmiler, Zuzana Ondrouchová, Jozef Adamovič, František Dibarbora, František Filipovský, Petr Haničinec, Jiří Holý, Miroslav Homola, Rudolf Hrušínský, Eva Trejtnarová-Hudečková, Milan Neděla, Jan Pohan, Ilja Racek, Zdeněk Řehoř, Martin Růžek, Josef Somr, Martin Štěpánek, Viera Strnisková, Jana Švandová, Soňa Valentová, Josef Vinklář, Václav Vydra nejml., Jan Teplý st., Petr Oliva, Jindřich Narenta, Július Vašek, Vlado Müller, Míla Myslíková, Robert Vrchota, Miroslav Masopust, Milan Klásek, Jaroslav Mareš, Ladislav Frej st., František Hanus, Kateřina Frýbová, Jiří Lábus, Ladislav Šimek, Josef Hlinomaz, Václav Sloup, Zuzana Šavrdová, Jana Boušková, Marie Rosůlková, Eduard Pavlíček, Jan Skopeček, Vladimír Krška, Jiří Kodet, Andrea Čunderlíková, Josef Čáp, Roman Hemala, Viktor Preiss, Lubomír Kostelka, Josef Mixa, Bohumil Šmída, Dušan Blaškovič, Jozef Kuchár, Zora Kolínska, Darina Chmúrová, Oľga Vronská, Ilja Prachař, Simona Stašová, Antonín Jedlička, Jiří Němeček, Ladislav Trojan, Gabriela Osvaldová, Ladislav Křiváček, Vítězslav Jirsák, Jiří Havel, Jiří Novotný, Stanislava Bartošová, Karel Urbánek, Oldřich Musil, Ludmila Píchová, Miroslav Saic, Jiří Kvasnička, Eva Vosková, Václav Kotva, Josef Patočka, Slavo Záhradník, Juraj Sarvaš, Viktor Blaho, Vladimír Durdík st., Karol Čálik, Ladislav Fecko, Juraj Šebok, Jozef Cút, Igor Čillík, Ján Géc, Karel Hlušička, Zdeněk Kutil, Milan Brucháč
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Snorlax
  ****

  Celkem povedené detektivky, z nichž zřejmě nejlepší je 3. díl, v němž stoického staršího detektiva, jenž dostal k ruce nováčka, ztvárnil výborný Rudol Hrušínský.(31.5.2011)

 • movieretro
  *****

  Tak jsem mněl možnost vidět kompleně všechny díly seriálu a musím říci, že nejsem zklmamanej.Pamatoval jsem si jediný střípek z dětství, a to jak nějací řidiči kamionu pašují sošky v nádrži.Pravda je ta že sošky jsou v kanystru na naftu s dvojitým dnem, ale uteklo 28 let od doby kdy jsem seriál viděl. Nějak nerozumím tomu, proč seriál, jak se zde píše v diskuzi, byl vysílán naposledy v roce 1982.Nepřipadá mi nějak na dnešní dobu závadný, daleko horší je např OKRES NA SEVERU. Seriál je hvězdně obsazen a velmi profesioníálně natočen ostatně jako většina našich seriálu v té době.Samozřejmostí je vyzvednutí celníků a jejich práce.V podstatě to funguje " mrknu a vidím ".Byla ovšem taková doba a s odstupem času je samozřejmě seriál úsměvný. Myslím že by si pan Hanzlík jak bývá jeho zvykem zase nemohl vzpomenout že v něm hrál, ale výkon podává excelentní, jako by byl celníkem od narození. Musím říct že jsem zavzpomínal, pašovali se Marlborky ale i cigarety Peter Stuyvesant, které pravda jsem neviděl hodně dlouho,Švajčiarské hodinky a tovar z Viednie, po ulicích jezdí kloubové Ikarusy a na hrančních přechodech " chcípl pes " takže naši hrdinové mají dost času na svojí práci. PRO VŠECHY KDO SE TĚŠÍ NA REPRÍZU,OD 28.5.2011 NA TV BARRANDOV!(11.12.2010)

 • sud
  ***

  Neškodný seriál (asi jediný) z prostředí celníků. O nějakém realistickém pohledu tu není řeči (na druhou stranu nejde ani o politickou agitku), spíše je to značně zidealizované a zromantizované vyprávění. Kromě epizody Léto s Venuší s příjemným hereckým tandemem Aleny Vránové a Josefa Vinkláře jsou další epizody po všech stránkách průměrné. 50%.(5.1.2013)

 • Trolejbus
  ***

  Jak je možný, že jsem to viděl až po víc než 30. letech?(20.9.2011)

 • PatoP
  *****

  No konečne som to videl a môžem povedať, že vôbec som neostal sklamaný, ba práve naopak, milo prekvapený. Preto je až trestuhodné, že tento seriál ležal 29 rokov v archíve a nikto si ho nevšimol.(27.6.2011)

 • - Seriál se natáčel na hraničních přechodech Halámky, Hřensko, Rozvadov a Harrachov. Dále na zámku Hořovice, v Praze, Mirošovicích, Všechromech, Jažlovicích, Bratislavě, Chebu, Náchodě a Děčíně. (M.B)

 • - Ve čtvrtém díle "Stopa stříbrných draků" celnice Tomašovičová (Viera Strnisková) otevře ve vlakovém kupé aktovku, v níž jsou kartóny cigaret. První vytáhne značku Lord, poté Marlboro. Při výslechu podezřelého v kanceláři však na stolku leží tři kartóny Marlboro, ovšem mají docela jiný obal a tři Peter Stuyvesant (čtvrtý má celnice v ruce). Lordky někam záhadně zmizely. (Robbi)

 • - Stella Zázvorková hrá babičku Jaromíra Hanzlíka, pričom vo filme Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách (1974) hrala jeho mamu. Oba filmy boli pritom natáčané približne v rovnakej dobe. (Gareth_Jones)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace