Základ rodiny

Základ rodiny

The Family Stone

Romantický / Drama / Komedie

USA, 2005, 99 min

Velikej kýč... Ale donutilo mě to k opravdovému smíchu a i k pláči, takže chválím. :)(24.6.2008)

• jajinka

Lehký podprůměr současné americké produkce.. Nic překvapivého.. více méně je vše jasné hned od začátku..(19.9.2006)

• Cherish

Tak tohle byl nejhorší vánoční film, který jsem o letošních Vánocích viděla. Všechny herce mám vcelku ráda, ale zde byli dohromady příšerní. Všechny postavy otravné a jeden dialog trapnější než druhý. Lituji těch promarněných sta minut.(27.12.2011)

Klasická (tragi)komedie z prostředí typické americké rodiny o svátcích sice nepřináší nic nového, ale to staré zpracovává kvalitně, humorně a dojemně. Zábavný film se skvělým obsazením, který prostě stojí za to vidět, když není coby.(4.12.2008)

Základ rodiny je především rodinným dramatem se špetkou romance. Vecpané komediální vsuvky, klišovitý závěr, i nepříliš přesvědčivé vývoje vztahů moje konečné hodnocení osekaly o čtvrtou hvězdu. Vcelku se jedná o dílko příjemné, které u srdce zahřeje. Co se týče herců, pro mne se stala hvězdou filmu svým výkonem Sarah Jessica. Role trapky na entou, snažící se všemožně zapadnout do rodiny svého snoubence, jí očividně sedla jak ulitá.(24.1.2009)