Základ rodiny

Základ rodiny

Romantický / Drama / Komedie

USA, 2005, 99 min

• pufina

Takové oddechové rodinné drama - co neurazí (těch nudných pasáží mohlo být míň), ale ani příliš nepobaví (mohly zapojit víc vtipu, škoda).(20.12.2010)

Klasická (tragi)komedie z prostředí typické americké rodiny o svátcích sice nepřináší nic nového, ale to staré zpracovává kvalitně, humorně a dojemně. Zábavný film se skvělým obsazením, který prostě stojí za to vidět, když není coby.(4.12.2008)

Rozpočet $18miliónovTržby USA $60,062,868Tržby Celosvetovo $92,283,851Tržby za predaj DVD v USA $24,186,514 //počet predaných kusov 1,480,619║ zaujímavá zostava sa tu zišla a celkom to tu funguje, každý si tam odbije svoj malý part, občas príde aj na nejaké tie odľahčenia, ušlo to /55%/(9.4.2009)

Před vánočními svátky, kdy se schází celá početná rodina, přiveze nejstarší syn Everett představit svoji nastávající, ta do pohodové a soudržné rodiny pasuje stejně jako její jehlové podpatky do sněhu. Meredith ( Sarah Jessica Parker) je odměřená, upjatá, snaživá a nejistá. Všeobecné rozpaky vystřídá nervozita a nervozitu konflikty a jelikož se budoucí nevěsta cítí v nepřátelském prostředí osamocená povolává si na pomoc svoji sestru Julii a ta zapadne do rodiny jako kdyby tam patřila odjakživa. Komedii jsem v tomhle filmu plném slz neviděla, ale cca 20 minut před koncem se zřejmě i autoři rozpomněli, že točí cosi k popukání a rozhodli se to rychle dohnat po vzoru grotesek, škoda téhle „humorné“ vsuvky.(11.5.2006)

• heyda

Známí herci automaticky nedělají dobrý film. Tohle je krásný případ. Ten příběh, nevím, kdo ho vymýšlel, je ale úplně padlý na hlavu. Motivace a chování některých postav mi přišlo fakt jak z jinýho vesmíru. Možná je to jen trochu jinou rodinou kulturou, kdo ví, ale tohle mi přišlo prostě divný a ten konec....proboha už nikdy! 40%(21.12.2013)