Základ rodiny

Základ rodiny

The Family Stone

Romantický / Drama / Komedie

USA, 2005, 99 min

Komedie? Ale kdeže. Takové vánoční romantické dramátko to je. A vůbec ne špatné. Já na to byl naštěstí připraven, distributorskými "Budete se smát nahlas!" plky na obalu DVD jsem se napálit nenechal, a abych pravdu řekl, užil jsem si příjemných hereckých výkonů, scénáře, který mě mile mátl (ačkoliv nakonec všechno dopadlo tak, jak jsem očekával, chvílemi jsem si nebyl úplně jistý, k jakému finiši film spěje), Giacchinovy hudby... A vcelku hřejivého pocitu během závěrečných titulků. Tu jedinou opravdu komediální vsuvku podbarvenou Čajkovským, které přišla před koncem, jsem tam ale ani mít nemusel. Základ rodiny mi dost připomněl Život podle Dana. Tři a půl.(11.9.2011)

• Easykk

Nebýt toho jednoho dokonalého vtipu, kdy jsme se nemohli přestat smát ještě v půlce reklamy, tak bych měl skoro chuť to poslat do vod odpadových, ale jelikož ji v té rodině fakt skoro nikdo neměl rád ;) tak za to má chudáček Sára Džej Parketová ode mě ty dva hvězdíky ;)(22.12.2010)

"I don't care whether you like me or not! - Of course you do." Netradiční a trochu i smutná komedie o setkání velké rodiny na Vánoce. I když jsem rozuzlení filmu odhadl asi tak v jeho půlce, bavil jsem se filmem po celou jeho dobu. A to, jakým způsobem ke konci tvůrci došli, jsem nečekal vůbec. Výborné herecké výkony, hlavně Rachel McAdams (no jo, je to skvělá a krásná herečka), Diane Keaton a také Paula Schneidera. Mně se film líbil, hlavně teda Rachel...(1.10.2010)

Oddechové drama, které mě takhle před Vánocema poměrně dostalo do vánoční nálady. Navíc tam hraje pár mých oblíbených herců. Vlastně se mi to líbilo, a až na pár detailů tomu vcelku nemám co vytknout. Možná to trochu nadhodnotím, ale dávám 4*(21.12.2010)

Z tohohle tématu se dalo vytěžit mnohem víc. Tolik klišé nacpaných do jednoho filmu (rakovina, homosexualita) se jen tak nevidí. Nemastné neslané herecké výkony to taky nezachránily. Škoda.(27.7.2008)