Základ rodiny

The Family Stone

Romantický / Drama / Komedie

USA, 2005, 99 min

• danecek24

63. Zlatý Glóbus za rok 2005 - nominace (1) - Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Sarah Jessica Parker(5.12.2008)

Taková průměrná komedie o rodinných a partnerských vztazích, kdy si hlavní pár uvědomí, že se vlastně nemilují a každý z nich se zamiluje do sourozence toho druhého, což je podle mě trochu přehnaně urychlené až nereálné, jelikož se to vše událo během jedněch svátků vánočních. Každopádně tento film vůbec neurazí. Brilantní vtipné a dojemné scény na konci filmu přidaly na mém hodnocení. Co je zvláštní, že Dermot Mulroney měl problém se snubním prstenem už ve filmu Svatba mého nejlepšího přítele, a to, když ten prsten uvízl na prstě Julii Roberts.(24.6.2011)

Klasická (tragi)komedie z prostředí typické americké rodiny o svátcích sice nepřináší nic nového, ale to staré zpracovává kvalitně, humorně a dojemně. Zábavný film se skvělým obsazením, který prostě stojí za to vidět, když není coby.(4.12.2008)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Prostředí 6/10/// +obsazení, herci, především pak Claire Danes -obsahově nic extra, postavy jsou celkem zvláštní, vztahy postav/// Něco je v nepořádku. Nejen v této rodině, ale i v tomto filmu. Rodinka je to sice normální, možná o něco větší, ale přesto z ní máte takoví divný pocit a necítíte se s nimi dobře. Což byl asi záměr filmu, aby jsme se mohli vžít do postavy Sarah Jessici Parkerové. Doléhá to však i na diváka a to není zrovna dvakrát idelální. Navíc jednání a motivy postav jsem někdy plně nechápal a v ději se později i ztrácel. Humor taky není kdovíjaký. No prostě je to obyčejný film s kvalitním obsazením vhodný pro chvíle relaxu a ideálně pak před vánoci. Větší ambice to nemá./// Celkem 63%///(23.2.2010)

• mandes

rozpočet : $18 million tržby celosvetovo : $92,283,851(18.4.2007)