Rozchod!

Break-Up, The

Rozchod!

Romantický / Drama / Komedie

USA, 2006, 102 min

rozpočet : $52 million tržby celosvetovo : $203,123,229(14.12.2006)

Občas jsem se smál, občas nudil. Vaughn je dobrej, ale celý je to fakt zbytečně dlouhý.(20.12.2006)

Rozchod! je z těch filmů, kterému víc než cokoli škodí ona romanticko komediální nálepka, protože to není ani na slzy, ani na uválení v kotrmelcích, ale mě je sympatický právě tím, že ve své podstatě skutečně hodně připomíná partnerský život. Muž si chce zahrát hru, kulečník, zapařit s kámoši, žena chce uklizený byt, pohodu a hlavně přesný počet citronů. Teorie o Venuši a Marsu v praxi. Myslela jsem, že sbírání ponožek a povalujích se hadrů je ženským národním sportem jen u nás a ono ne, to mě potěšilo. A spoustu dalších zjištění jako třeba, že i když má každý rád něco jiného, může to fungovat, když si ti dva dají šanci, takže věta z kámošových úst "přiznej si, ta holka neměla šanci" vystihla mnohé. Kdyby se do scénáře vloudilo trochu Allenovského sarkasmu, byla by to výborná komedie, kdyby se naopak mírně "ochladilo", viděla bych to na Nicholse. Nic z toho se nestalo, ale to stěžejní, čemu rozumím a líbí se mi to, to tam je a plánuju si, že někdy (až posbírám ponožky, umyju nádobí, naaranžuju citrony .... ) si to zase s chutí pustím.(20.12.2006)

Gary Grobowski se seznámí s Brooke Meyersovou. Zamilují se do sebe, koupí si byt a začnou spolu žít. Záhy se ale ukáže, že jejich zájmy jsou zcela odlišné. Záminkou pro ukončení jejich společného života se stane jedna z mnoha banálních hádek. Brooke a Gary se rozhodnou, že se každý vydá svou vlastní cestou. Potíž je ale v tom, že nádherný byt, který si pořídili a zařídili, patří jim oběma a ani jeden nemá vůli se z něj vystěhovat. V rámci žánru je dobře, že tvůrci přišli s nějakým neotřelým vykreslením vztahu dvou lidí, který má něco i z reálného života. Není tak úplně jisté, proč spolu vlastně byli, protože abstraktní pojem láska je v mém případě vnímání tady podáván spíše jako sexuální přitažlivost, než cokoliv jiného, ale následně film ukázal spoustu situací, které se klidně v běžném životě milostných párů můžou odehrát. Jako nejrealističtější považuji konec, respektive závěrečné setkání, kdy mezi párem vzniklo odcizení. Hlavní protagonisté Jennifer Aniston a Vince Vaughn zvládli svoje role docela dobře, ačkoliv netvořili zcela oslnivý pár, co k sobě padne jako stvořený. V rámci žánru jde však o počin, který zvolil několik inovativních postupů v ději, a to se stává v případě romantických komedií zřídka. Tahle moc cukru nespotřebovala. Mé hodnocení: 70%(29.3.2013)

Jak jsem se toho obával už kvůli různým recenzím a názorů řady lidí, tak jsem byl velmi příjemně překvapen. Vince Vaughn a Jennifer Aniston jsou perfektní dvojka a já doufal, že jim to nakonec vyjde. I když nejsem daleko od pravdy a oni se do sebe zahleděli více než dost a možná že se budou i brát. Film by se mohl srovnávat s Válkou Roseových, ale to by byla velká škoda, protože tento film je tak trochu něco jiného i když na stejné téma. Celkem dobře se na to koukalo a film příjemně a svižně ubíhal. Jsem rád, že se občas urodí celkem slušná komedie od skupiny Frat Pack a je dobře že si Vince k sobě přibrali. I když na to nevypadá je to komediální typ.(21.8.2006)