Garfield: A Tail of Two Kitties

Rodinný / Komedie / Animovaný

USA, 2006, 74 min

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Animace 7/10/// PLUS: Garfielda mám rád, dokonce mám jednoho doma, i když mu často říkám jinak, ale občas se chová úplně stejně jako jeho filmový protějšek., zápletka je vtipná a přináší spoustu zábavných možností, český dabing je povedený, animace na slušné úrovní a délka tak akorát aby film nezačal vykrádat sám sebe, herci hrají to své v rámci žánru, doufejme tedy že Billy Connolly se tu mohl pěkně vyřádit MÍNUS: může vadit že zápletka je jednoduchá, animace není dokonalá a vůbec veškerá pravděpodobnost dění je čistě pohádková, ale pokud právě tohle někomu vadí, není to film vhodný pro něj./// Shrnutí: Náš kocourek Avatar dává tři drápky z pěti a já jsem na tom podobně. Bavil jsem se, trochu se i smál a hlavně mi to nepřišlo trapné, což u podobných kousků není nikdy jistota. Takže si jdeme dát Lasagne a pustíme si tam nějakou další pohádku./// Celkem 67%///(6.1.2014)

• Spinosaurus

TAK POZOR TADY JDE DO TUHÉHO!! Příšená kravina. Nulová zábava. Mluvící zvířata(kdyby tam tomu alespoň šéfoval Frank z MIB dal bych o jednu hvězdičku víc). Scénář opět vypilovaný ze všech možných filmů od Pidilidí až k Sám doma a bohatý(ten stál taky za hovno).(28.8.2007)

• Hrabka

Komedie, která se bude určitě líbit dětem. Garfield je kabrňák a dokáže zaujmout i starší generace. Děj je hloupoučký, ale herci v čele s Garfieldem to zachraňují. Průměrná zábava s jedním kočičím špekounem. 40%(21.6.2008)

• Jamal

No nevím stále nemohu Garfieldovi přijít na chuť, i když ho mám docela rád, osobně se mi možná dvojka líbila víc jak jednička, i když byla zase méně garfieldovější, takže jsem z toho jelen. Možná je jednodušší vysvětlení, že prostě Garfield do filmu nepatří, že tam nejde vystihnout jeho podstata.(15.1.2007)

• mysiak

Garfield, toto nemáš za potreby....mega strápňovanie jeho, Jennifer Love Hewitt, veľmi zlý garfieldovský humor - asi ho nikto nevidel...radšej bežím čítať komiks(3.7.2008)

• - Práca na digitálnom kocúrovi začala vytvorením makety, ktorá dala kameramanovi a hercom určitú predstavu o tom, kde sa kocúr nachádza a ako je veľký. Po dôkladnom preskúšaní každej scény bol natočený ostrý záber bez makety (alebo akéhokoľvek iného zástupného objektu), aby tvorcom vizuálnych efektov v zábere neprekážala. V tretej fáze celého procesu bola na miesto, kde sa mal Garfield nachádzať, umiestnená najskôr neutrálna šedá, a potom lesklá zrkadlová guľa. (Greenpeacak)

• - Garfieldovo pokračování během úvodního víkendu (16. – 18. 6. 2006) utržilo 7,2 mil. dolarů a celkový výdělek v kinech USA se vyšplhal na 27,8 milionů. Jeho předchůdce utržil před dvěma lety 75,3 milionů v Severní Americe a 200 milionů v kinech celého světa. (imro)

• - Tvůrci zachovali kontinuitu a stejně tak jako v prvním dílu je počítačem animovaný jen Garfield, nyní ještě se svým dvojníkem. Zatímco obě kočky vytvářel tým 30 animátorů, ostatní zvířata jsou živá a staralo se o ně jen několik trenérů. (imro)