Fantasy / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA / Velká Británie / Maďarsko, 2006, 104 min

Rozpočet $100miliónovTržby USA $75,030,163Tržby Celosvetovo $249,488,112Tržby za predaj DVD v USA $87,571,821 //počet predaných kusov 4,108,006/videl v kine: 55%/(12.1.2007)

• Galadriel

Z knižní předlohy zbyla kostra okousaná na minimum, aby jakž takž držela pohromadě. Za cenu krátké stopáže (u fantasy trochu nepochopitelné) toho opravdu moc nezbylo a to, co zbylo, je naprosto zběsile sestříhané (hlavně závěrečná bitva v jeskyních Vardenů) a co se týče děje tak bez znalosti knihy naprosto nepochopitelné. Skvělou práci odvedl Patrick Doyle (ten pán mě zajímá čím dál víc), kameraman a Slovenské exteriéry a film si drží celou dobu slušné tempo, takže nenudí a až na ty bitvy se na něj hezky dívá. Ale přiběh je prostě v háji, že by mě Edward Speleers nějak nadchnul se taky říct nedá, takže jednou se díky Eragonovi pokochat Tatrami bohatě stačí.(2.5.2007)

Poměrně hezky zpracované .. ale na známější bratříčky to bohužel opravdu nemá ..(26.5.2008)

• LiVentura

Snad jen ty efekty..(20.4.2011)

• Sarkastic

Jedna* za hudbu, druhá* za efekty. Jinak někomu, kdo četl knihu od Paoliniho, se musel nutně zvedat žaludek. Tolik překlepů a chyb v ději jsem dlouho nezažil. Příkladem za všechny je závěrečný boj Eragona se Stínem, kde Eragon svého protivníka rozhodně tak suveréně nevyřídil, jako v knize (Tam mu k tomu dopomohlo štěstí a spojenci). Pan Stefen Fangmeier mě opravdu hodně zklamal.(18.12.2007)