Fantasy / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA / Velká Británie / Maďarsko, 2006, 104 min

• Reiniš

Takhle nějak to dopadá, když si patnáctiletí cucáci hrají na Tolkiena. Knižní předlohu moc neznám a po tomhle skvostu se na ni ani nechystám. Eragon selhává snad ve všem. Špatný scénář, debilní dialogy, prkenné herecké výkony (Irons s Malkovichem by neměli koukat jen na číslo na výplatní pásce), nulové napětí a gradace příběhu si asi vzala dovolenou. Jediné, co skutečně stojí za to je digitální dračice Safira a těch několik málo přeletů nad Tatrami. Snad nikdy jsem se ještě u žádné fantazy tak nenudil. Jedno nesporné pozitivum ale tahle rádoby fantazy má. Člověk si díky ní uvědomí, že Pán prstenů je skutečně jen jeden a to nejspíš na vždy...(29.12.2007)

Prostucke, bez napatia a miestami dost nuda. Kniha nebola zla, a dalo sa z nej vytrieskat omnoho viac. Z pribehu zostali len zaklady, ale dajme tomu ze tim co ju necitali to tak vadit nebude. Ale mozem povedat ze casting mal stastnu ruku a Spellers aj Guillory sa so svojmi prilezitostami popasovali so ctou. Aj ostatny a celkovo postavy vo filme boli slusne zobrazene aj zahrate. Urcite by podstatne pomohla dlhsia stopaz (minimalne na to aby drak nemusel dospiet behom preletu nad oblakmi). Prostucke, avsak minimalne o triedu lepsie ako hrozna Narnia. Cav, idem si pozriet Pana prstenov 5/10(12.5.2007)

• tron

„Kde niet strachu, niet ani odvahy.“ Fantasy má veľa podôb a ERAGON na Stredozem ani na Harryho Pottera nemá, ale je lepší, ako KULL DOBYVATEĽ a (ale to už sekám vysoko) DRAČIE DIERY (Jeremy Irons, ktorý hral aj v nich, zrejme miluje drakov alebo už je mu len proste všetko fuk). Mne sa ERAGON páčil o čosi viac, ako NARNIA, ale je to ako porovnávať chrípku s angínou a keď som si predstavil, že by som tento "štandardný kus" musel pozerať ešte raz, musím dať len 40%. Pokiaľ sú na plátne mentor Irons, sexi dračica (s hlasom oscarovej Rachel Weiszovej) a slovenská príroda, ujde to. Ale biedne akčné scény, priemerné triky, mdlé masové pasáže či nezaujímavé Zlo (Malkovich i Carlyle dopadli katastrofálne) robia svoje - a rozhodne nie dobre. Dvojka našťastie nevznikla.(5.5.2007)

Eragon nebyl vůbec tak špatný, jak jsem očekávala, dokonce ani ti dva hlavní představitelé nebyli ve filmu tak nesympatičtí, jako v trailerech, drak byl moc pěkný, hlavně jako malý, létací scéna velmi dobrá, příjemná stopáž, příběh ušel, takže nakonec jsem se pobavila celkem dobře.(5.1.2007)

• Trellíno

Bídná režie, špatné triky, zoufalý a občas hodně nelogický střih, pár opravdu hodně bezradných hereckých výkonů, vykrádání všeho možného, tuze nepovedená bitva, vojáci vypadající jak když si odběhly z natáčení Tří veteránů a tímto stylem bych mohl pokračovat až do úplného vyčerpání. Takhle by vypadala Bloodrayne, kdyby na ní měl Boll o padesát mega víc a hudbu mu k tomu skládal Patrick Doyle (společně s Ironsem prakticky jediný klad celého filmu, ale na druhou stranu mi přijde, že Doyle docela vykrádá svého čtvrtého Pottera). Prostě a jednoduše, nikdo a nic mě nedonutí, abych týhle šaškárně dal víc než 30%.(13.12.2006)

• - Oba dva X-meni Ian McKellen a Patrick Stewart dostali nabídku si zahrát Broma, odmítli kvůli třetímu pokračování X-men: Poslední vzdor. (lesumir)

• - Roli Eragona měl původně hrát Alex Pettyfer známý z filmu Strombreaker. Příležitosti se ale vzdal poté, co zjistil, že že by musel cestovat přes celou Evropu - trpí totiž chorobným strachem z létání. (Divočák)

• - Nominácie: Saturn awards - najlepší fantasy film a najlepší mladý herec Ed Speleers; CDG (Costume Designers Guild) Awards - excelentný kostým v oblasti fantasy. (DonParegio)