poster

Eragon

 • USA

  Eragon

 • Velká Británie

  Eragon

 • Slovensko

  Eragon

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA / Velká Británie / Maďarsko, 2006, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AngelAngie
  ***

  Poměrně hezky zpracované .. ale na známější bratříčky to bohužel opravdu nemá ..(26.5.2008)

 • Kaka
  ***

  Oproti knize neuvěřitelně zestručněné. Tak krátká stopáž je brutální co se neuspokojení hutností děje týče, ovšem tempo není nijak závratné a vizuálně se rovněž nejedná o přelom, takže v podstatě díky bohu za ty dary. Useklý konec si přímo říká o další díl, ale to se není čemu divit, neboť ani kniha není jediná. Některá fakta jsou překroucena/pozměněna/vůbec nezmíněna, ovšem narozdíl od LOTRA tento fakt bije do očí až to hezké není. Vizuálně fešně provedený drak kontrastuje s nic moc akčními sekvencemi a dosti lacině vyvolávanými emocemi skrz sterilní a notně okoukané rádoby "výpravné ohromovačky" - panoramatický záběr na skalní město, kamerové eskapády při létajících sekvencích apod.. Hlavní hrdina moc charizmatu nepobral a vše tak nějak kočíruje pouze Jeremy Irons, jehož postava (podobně jako všechno ostatní) je předvídatelná až běda. Jen rutinní žánrovka, aneb nad Pána Prstenů skutečně není.(4.1.2007)

 • kitano
  ***

  Prostucke, bez napatia a miestami dost nuda. Kniha nebola zla, a dalo sa z nej vytrieskat omnoho viac. Z pribehu zostali len zaklady, ale dajme tomu ze tim co ju necitali to tak vadit nebude. Ale mozem povedat ze casting mal stastnu ruku a Spellers aj Guillory sa so svojmi prilezitostami popasovali so ctou. Aj ostatny a celkovo postavy vo filme boli slusne zobrazene aj zahrate. Urcite by podstatne pomohla dlhsia stopaz (minimalne na to aby drak nemusel dospiet behom preletu nad oblakmi). Prostucke, avsak minimalne o triedu lepsie ako hrozna Narnia. Cav, idem si pozriet Pana prstenov 5/10(12.5.2007)

 • castor
  **

  Sterilní skvost. Tohle snad ani desetileté diváky nemůže bavit. Nechápu, jak mohl někdo dát sto milionů dolarů naprostému začátečníkovi..(30.8.2011)

 • flanker.27
  **

  Oproti očekávání jsem neměl potřebu rozběhnout se hlavou proti zdi, není to tak strašnej film, jen absolutně nevýraznej. Ale bohužel ne tak slabej, aby to bylo úplně směšný, takže ani antizábava se moc nekonala. Na příběhu je znát, že pochází z hlavy kluka, kterej toho asi dost viděl a četl, ale něco vlastního a zajímavýho zatím stvořit nedokáže. Natožpak aby napsal kvalitní a uvěřitelný dialogy. Kdybych si přečetl svoje slohovky tak ze začátku gymplu, bylo by to na zhruba stejný úrovni, jen kratší. K fiImu samotnýmu dodám, že i průměrná současná česká pohádka má hezčí výpravu. Saphira a Irons každej po jednom bodu, jinak slabý.(13.9.2010)

 • - Snímek se umístil na 36. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)

 • - Christopher Paolini, autor předlohy, si chtěl v tomto filmu zahrát cameo roli (válečníka, kterému během bitvy o Farthen Dur setli hlavu). Bohužel nemohl, protože v době natáčení propagoval svou knihu na evropském turné. (duklak2)

 • - Guy Pearce měl ztvárnit Durzu a s Elijahem Woodem se počítalo do hlavní role. Pro popovou hvězdu Josse Stona je Eragon prvním zářezem na poli celovečerních filmů. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace