Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jeanne
  ****

  Úžasný příběh o člověku, který užíval příběhy pro předávání jinak nesdělitelných znalostí a zkušeností. A i když jej tak už všichni znali, stále vyprávěl a věnoval pozornost příběhům jednotlivců. Díky nim se nevzdálil od reality života ani v době, kdy musel nahlížet na problémy v maximálně širokém kontextu... Divím se, že dal Spielbergovi někdo peníze film, který průměrný divák nemůže zvládnout. Na druhou stranu, téma, o kterém film pojednává, je maximálně nadčasové a setkáváme se s ním všichni. A ten vkusně dojemný závěr... ach.(12.3.2015)

 • Shakers
  **

  Dve hodiny pekne natočenej nudy. To som teda fakt nečakal. Kostýmy, herci a dobová atmosféra je fajn, ale toto nieje ten Spielberg, ktorý nám servíruje pekné zábery a dobrý príbeh. Príbeh v podstate nie je zlý, ale strašne rozťahaný a nudný a popri tom príbehu, keď už vás nepresvedčí ani Daniel Day-Lewis ako Lincoln, ktorý je ak mám pravdu povedať nudný, tak už to snáď môžte pretočiť rovno na posledných dvadsať minút, ktoré sú asi najzaujímavejšie s celého filmu a kde je aj dosť nevýrazného Johna Williamsa trochu počuť. Lewis ako Lincoln to zahral dobre, ale jeho postava si len ťažko nájde k divákovi cestu. Na všetko čo sme u Spielberga zvyknutý sa tu nachádza len vo veľmi malom množstve a jediné, čo stojí za to sú len občas dobré dialógy a záver filmu. 40% - 2*(8.7.2013)

 • D.Moore
  *****

  Líbí se mi, jak je v posledních letech každý film Stevena Spielberga jiný. Jak pokaždé zkouší trochu jiný postup, jiný žánr a spolupracuje s jinými herci, aby to nakonec pokaždé dopadlo na jedničku. Jako teď. Aby bylo jasno - za jeden z nejlepších Spielbergových filmů vůbec považuji Amistad a o to víc jsem čekal, jak se s otroctvím vypořádá tentokrát. Skoro stejně výborně (tj. Amistad je přece jenom lepší). Natočit dvě a půl hodiny dlouhý film, ve kterém se jenom mluví a kterým prochází desítky historických postav, je zjevně leckomu proti srsti. Nechápu proč. Spousta takzvaných recenzentů nadává, že film je chaotický ukecaný guláš, který vznikl jen proto, aby dostal Oscara/Oscary. A hlavně "tam nejsou žádné bitvy - to i ve Válečném koni jich bylo víc". Proboha, lidi! Lincoln je skvělý právě proto, že v něm bitvy nejsou. Víme, že Občanská válka zuří, díky úvodní scéně si dovedeme představit, jaký humus to je, ale proč bychom se na ni měli dívat víc? Nestačí sledovat, co dělá s lidmi? Podle mě naprosto. Úporná snaha o prosazení 13. dodatku je stokrát napínavější než výjevy z bojiště, na kterém děla trhají lidi na kusy. A ta snaha je výborně popsaná - stejně jako osoba prezidenta Lincolna. Rozvážn i tvrdohlavý umanutý chlap, který má své vrtochy, neduhy, ale i smysl pro humor, věčný vypravěč historek a (nejmilejší překvapení pro mě) protřelý intrikán. V postavách, kterých rozhodně není tak moc, jak mnozí tvrdí, se dá vyznat krásně i díky jejich představitelům, jednotlivé příběhy, na něž je celý děj rozdělen, jsou výborné a hlavně skvěle ukončené (poslední scéna Tommy Lee Jonese!). K hercům není moc co psát, Steven Spielberg si špatné nevybírá... Jen by mě zajímalo proč roli odmítl Liam Neeson, když na Lincolna, jakého tady vidíme, příliš starý určitě není. Ale co, Daniel Day-Lewis je... Páni! Úžasný! Takže teď už jen klasicky pochválit úchvatnou Kaminskyho kameru, která si zase jednou skvěle hraje se světlem i stínem a v kině vypadá náramně, a pochopitelně i Williamsovu hudbu (ve filmu sice nevynikne tak jako na samostatném soundtracku, ale stejně je božská). Pět čistých.(3.2.2013)

 • POMO
  ***

  Primálo Kaminskeho exteriérových kameramanských lahôdok (presnejšie dve: Gordon-Levitt sleduje zasypávanie častí tiel, a posed dvojice na verande domu). Primálo emocionálnych scén v ktorých by sa predviedol John Williams. Primálo vzťahových liniek, ktoré by zdvihli záujem o postavy a ich osudy. Primálo čohokoľvek, čo by zaujalo diváka, ktorého nezaujíma daná historická udalosť. Elegantne sfilmovaná a kvalitne zahraná interiérová dejepisná nuda. Daniel Day-Lewis samozrejme výborný.(22.1.2013)

 • TeeAge
  **

  || Scenár: Tony Kushner | Hudba: John Williams | Produkcia: Steven Spielberg, Kathleen Kennedy | Distribúcia: Touchstone Pictures, 20th Century Fox | Štúdio: DreamWorks, 20th, Reliance, Participant, Amblin, The Kennedy/Marshall Comp. | Rozpočet: 65 miliónov $ | Tržby: 166,045,805 $ || Môže to byť z historického hľadiska akokoľvek hodnotné, ak to nefunguje ako film. Tak obludnú nudu som už dávno nezažil - to aj hodiny dejepisu boli viacnásobne záživnejšie.(25.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace