Možná je trochu zavádějící samotný název, který slibuje komplexní snímek osobnosti, když ve skutečnosti jde o krátký úsek Lincolnova života z konce války Severu proti Jihu a sporu o zrušení otroctví. Nicméně je to výtečná filmařina nesnažící se za každou cenu blýskat, ale spíše se poklonit před idolem režiséra. Pro amerického diváka, který k tématu má bližší vztah a více mu také říká přehršle jmen, která se ve filmu vyskytují, ale nám neříkají víc, než co nám o nich napsali do scénáře, je to asi o poznání větší pochutnání.(21.6.2013)

Spielbergovi žeriem takmer všetko, dokonca aj Koňa, Lebku a Tintina. Tentokrát ale veľmi rozporuplné pocity. Je to celé nádherne dobové, nádherne nasvietené, nádherne nasnímané a nádherne zahraté. Lenže je to lekcia z dejepisu. Áno, Spielberg sa vyjadruje k fungovaniu demokracie celkovo, a pokiaľ vás zaujíma politika a americká história, budete ten film považovať za veľmi podnetný. Bohužiaľ, postáv a dobovej politiky je tu priveľa, vďaka čomu je prvá cca hodina doslova neznesiteľná. Osobne som to dopozeral až na druhý pokus, čo bolo možno dobré rozhodnutie, zvyšok filmu je omnoho ľudskejší a nájdu sa tam aj scény, ktoré sú tak normálne uspokojujúco divácke. Samotná voľba a záver už je Spielberg so všetkým, čo k tomu patrí. 70%... ale v živote to už nechcem vidieť znovu.(25.1.2013)

Lincoln, kromě toho že po nocích lovil upíry, byl i prezidentem. A určitě dost význačným, jinak by se filmu o něm nechopil sám Steven "mám s ním radši sci-fi" Spielberg. U nás se o něm na škole moc neučilo, takže jsem doteď věděl jen to, že rád chodil do divadla a při své poslední návštěvě v něm se už nedozvěděl pointu hry, ale díky tomuto filmu jsem si rozšířil vědomosti. Co mě určitě zaujalo je fakt, že politika se za ta staletí vůbec nezměnila a pořád ji ovládá korupce a vlastní zájmy nad těmi lidskými. [OSCAR 2013] .. překvapivých 12 nominací, tedy pro mě. Pokud bych měl něco ocenit, tak asi Tommyho Lee Jonese za jeho roli neúplatného senátora, možná ještě kostýmy ..(16.2.2013)

• - Představitel Lincolna Daniel Day-Lewis strávil přípravami na roli jeden rok. (Vrata88)

• - Steven Spielberg režíroval film v reprezentativním oděvu. Svou obvyklou oblíbenou baseballovou čepici vyměnil za černý oblek a vázanku na sněhobílé košili. (Lucasion)

• - Vzhľad lobistu Williama N. Bilba (James Spader) bol vytvorený od nuly, pretože sa nezachovala žiadna jeho fotka. (Marek1991)

• Tommy Lee Jones