• Mertax
  ****

  Akademici si ucvrnkli do textilu, Američanům vzrostla národní hrdost a já jsem ráda, že Spielberg po průměrném Válečném oři dokázal, že ještě umí. 75 %. [Kino](11.1.2013)

 • Skejpr
  *****

  Úchvatné historické (a zároveň nečekaně moderní a současné) drama plné velmi důležitých myšlenek a skvělých hereckých výkonů. Day-Lewis by si toho Oscara zasloužil...(15.1.2013)

 • liskam
  ****

  Za scénář, kameru, hudbu a excelentní herecké výkony Day Lewise, Lee Jonese prostě nemohu dát méně než 4 hvězdy. Film jako takový je opravdu dost rozvláčný, ale nedivme se, cokoli ve filmu Lincoln říká, má smysl a hloubku. Ano v dnešní době je v Evropě je otroctví dávno zapomenuto. Mládež už ani neví co se stalo v naší republice v roce 1968. Tak proč by se měli zabývat nějakým zrušením otroctví v Americe v roce 1865... Za mě 75%(27.3.2013)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Mnoho scén, kde vystupují manželé Lincolnovi, vzniklo z nedostatku zkoušek za pochodu a jen na pár klapek. [Zdroj: deník Metro] (hippyman)

 • - Keď Thaddeus Stevens (Tommy Lee Jones) berie po hlasovaní dokument, preloží ho napoly zvislo. Keď však príde domov a ukazuje dokument manželke, je preložený vodorovne. (Johnny.ARN)

 • - Film Lincoln odhalil, že v Mississippi je otroctvo stále legálne. Táto administratívna chyba bola čoskoro opravená, čo znamená, že zrušenie otroctva formálne vstúpilo do platnosti až takmer 150 rokov od ratifikovania známeho 13. dodatku k Ústave USA. (LordCell)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace