Horečná doba

• Španělsko

Calentito, El

Komedie / Hudební

Španělsko, 2005, 90 min

Tři, čtyři, tři, čtyři? Nad hvězdičkami dost váhám, protože je to sice na jednu stranu takové naivní (některé děje) a nevychytané (některé postavy), ale na druhou stranu... to má šťávu (hudba, motiv a k tomu všechen ten pohlavní terorismus, mám-li citovat z filmu). Čtyři. Těsné.(21.12.2008)

90%.. Vůbec netuším kde se vzal ten český distribuční název, ale tahle rozverná komedie s punkovou energií režiséra Chus Gutiérreze běžela na festu pod názvem EL CALENTITO..)) Mezipatra 2007(12.11.2007)

Určitě jsem nečekala takový koktejl všeho možného, od jednotlivých, charakterově zajímavých postav po absurdní situace, kýblu punkové muziky, drog, sexuálních problémů, včetně státního převratu. Chvíli jsem se smála, abych vzápětí nesmutnila a tak stále dokola. Abych pravdu řekla, tak mně ale chyběl větší ponor do Siuxových postaviček i když pilířem všeho byla Sára, ale i té bylo málo......ještěěěě....živelné, ujeté, rozhodně žádná nuda a já souhlasím s tím, co tady napsal už nipandelm(25.6.2015)

Tak tenhle film si budu pamatovat, nijak zvlášť originální příběh o slastech a strastech jedné undergroundové kapelky náležitě vyrovnaný originálně stylizovanými charaktery nejen ústředního tria, svěží hudbou, která měla něco do sebe, přestože punk jde zcela mimo mě, a natočený tak zábavně a svižně, že mě až do závěrečných titulků nepřestávalo zajímat, co ještě uvidím. Nečekala jsem od neznámého filmu nic a dostalo se mi parádní oddychovky, kterou si někdy do budoucna určitě zopakuju...(5.9.2010)

Jako celek nic moc,ale hudba to zachraňuje.Navíc mám slabost pro španělské filmy a španělštinu.Znovu se na to ale už určitě nepodívám.Španělských filmů je totiž dost a tenhle určitě k těm nejlepším nepatří.(23.6.2009)