No Cabin Fever byl docela slusnej horor, ale tohle bych za horor neoznacil ani nahodou. Eli Roth zapomnel na fakt, ze pohled na vnitrnosti, krev a koncetiny je sice trochu nechutnej, ale rozhodne ne strasidelnej. Urcite se najdou lidi, ktery krev vydesi, ale mezi ty ja nepatrim. A ty lekacky co sem Eli dal se daj spocitat na prstech jedny ruky. Navic tyhle krvavy orgie jsou az ke konci a predchazi jim zhruba hodina, kdy koukate na tri teenagery, ktery hledaj naky holky na mrdani. Sice to je misty sranda a hlavne islandan Oli ma slusny kecy, ale po case to zacne nudit a cekate na krev. Navic je takovy divny kdyz v televizi vidite kus cesky dabovanyho Pulp Fiction, pisnicku Michala Davida na diskotece nebo bandu malejch cikanu, ktery vas rozsekaj na hadry, kdyz jim nedate zvejku. Jako film to je prumer, jako horor na nic a krvavy sceny paradni, takze to dava jakz takz 3*.(12.3.2006)

• Lateef

Eli Roth má o Slovensku zajímavé mínění - sotvaže vystoupíte z vlaku na opuštěném nádraží, tak se na Vás vrhne banda cigáňat. Pár polorozpadlých domů, pár posprejovaných zdí a spousta podzemních kobek s mučícími místnostmi. Ústřední trojice je nezajímavá, žádná z postav není dostatečně vykreslena, takže mi je v podstatě jedno, kdo se obětuje ve prospěch poznání lidské anatomie. Naprosto neexistující atmosféra, pouze prachobyčejné mrzačení lidí rozličnými nástroji. Nereálné(Američan může utéct, ale čest mu to nedovolí). Několik zajímavých scén(skok pod vlak). Film se odvíjí podle hodně průhledného scénáře, stručnou kostru děje lze předpovědět na celý film dopředu. Dochází k dalšímu zaškatulkování režiséra(Eli Roth točí právě dvojku) a po Bollovce přichází další žánr filmů - Rothovka. Jenomže výdělky jsou obrovské. 4,8 miliónů dolarů(rozpočet)/80,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(30.1.2007)

• Cival

Málo skutečné hrůzy na nehorázně velkou porci buranství a umělé brutality, která neopouští nezáživný svět rekvizit a falešné krve. Roth navozuje atmosféru skrze gang cikáňat a poloprázdné nádraží ČD, takže je alespoň legrace. Ale vyvolávat děs prostřednictvím odlíčených modelek a zaplivaných putyk nemá minimálně pro Středoevropana ten správný efekt.(27.1.2006)

Mám myslím jednu celkem dobrou výhodu oproti spoustě ostatních uživatel CSFD a to je v podstatě smutný fakt, že posledních pár roků absolutně nesleduju, co se na filmové scéně děje (ne, nečtu žádné filmové weby ani časopisy). Díky tomu nereaguji na nic jako "trend", nadšení nebo skandální ohlasy kolem některých filmů a díky tomu pak k většině snímku přistupuju s naprosto čistou hlavou a bez jakýchkoliv, ať už pozitivních/záporných očekávání. Tohle je myslím i případ HOSTELU. Eli Roth mě příjemně překvapil už svým CABIN FEVER, tady svůj styl ještě vytříbil a neváhal použít i pár odkazů na další filmy a tvůrce (například scéna s okem a poděkování T. Mikemu v závěrečných titulcích apod.). Samotná myšlenka filmu je alespoň pro mě dost děsivá. Rozhodně bych se nechtěl dostat do spáru "obchodníka", co vás za 50tis nechá umučit k smrti labužnickými sadisty a magory. Po krátkém úvodním rozjezdu začíná být atmosféra celkem tíživá, "městečko kdesi na Slovensku" působí dojmem, kde není dvakrát lehké dovolat se pomoci. Roth se až s jednou výjimkou (to oko) nesnáží býž až příliš detailní nebo bezprostředně šokující a režijní otěže má tak celkem pevně v ruce, závěrečné zúčtování s "kurvami" a likvidace "masožrouta" na wc kabince pak stojí za to a vylepšuje můj dojem z trošku uvadajícího dojezdu ve "fabrice". Dávám 4* a na nové Rothovi počiny se docela těším. (ad celkové hodnocení zde na CSFD ... tak uz to dopadá, když se film díky skandální a větší reklamě dostane do rukou i nehorrorovým fanouškům)!(10.1.2007)

• xxmartinxx

Trapná urážka Rotha a Tarantina Slovenska a důkaz nekončících předsudků vůči východní Evropě. A jakoby mimochodem nefunkční, nudný, málo důrazný a nevypointovaný horor.(2.9.2008)

• - Hostel byl napsaný, vyprodukovaný, režírovaný a uvedený do kin v průběhu dvanácti měsíců, tedy třikrát rychleji, než je hollywoodský průměr. (imro)

• - Původní scénář končí zavražděním malé dcerky jedné z postav, ale producenti měli výhrady, že je to příliš násilnické. I tak tento závěr natočili a najdete ho na DVD. (imro)

• - Film sprevádzali problémy s autorskými právami ohľadom hudby, keďže tvorcovia použili piesne Paľa Haberu bez jeho vedomia a súhlasu. (peiton)