Sekretářka

Secretary

Sekretárka

Drama / Komedie / Romantický

USA, 2002, 104 min

Úžasná film o sexuálních úchylkách které nevedou ke zkáze, ale k dobru. Film není nijak zvrácený, v podstatě je to taková netradiční romantická komedie. Vynikající je hudba a výtvarná stránka. Nesmím taky zapomenout na herce, oba dva excelují.(5.4.2004)

Takže za A: Maggie zkrátka NENÍ ošklivá. Navíc tady předvádí všem, že prostě umí hrát. Za B: Tento film neměl být nějak šokující. Je to jen jiný pohled na lásku. Za C: Ten film mě donutil přemýšlet a proto mu dám plný počet. Protože, kde je hranice normality? Kdo říká, že láska musí být vždy něžná? Proč, když nezapadáme do davu, jsme hned nenormální? A proč bychom měli vůbec někam zapadnout? Tento film mi do hlavy vnesl spoustu otázek. A tak to mám rád. Za D: Pokud se vám nebudou líbit první 3 minuty, tak ten film radši vypněte. Anebo, (jako v mém případě), počkejte, co se z toho vyklube. Já počkal a vyplatilo se to.(21.1.2009)

Na SM si zrovna neujíždím, ale i tak mě to moc bavilo:-) Škoda jen, že chybělo víc vtipu a nápadů(17.7.2008)

Jak začít? Nic podobného jsem zatím neviděl. Originální, dost divné, snad trochu i zvrácené, a pořád nevím, co si mám o tomto filmu myslet. Navíc James Spader a Maggie Gyllenhaal zahráli svoje role velmi přesvědčivě. Hodnotím 3*, ale je to něco mezi 3/4*.(9.2.2008)

Altamir sa hlboko mýli, ak tvrdí, že "normálny" človek nemá šancu Sekretárku pochopiť. Napriek tomu, že sa za relatívne normálnu (v sexuálnej oblasti) považujem, samoľúbo si myslím, že som tento film hlboko pochopila a oceňujem na ňom nielen skvelé herecké výkony, originalitu, rafinovaný humor, vyrovnanú dávku romantiky a napätia (a vôbec všetko:-), ale aj silný erotický náboj. Milujem toto intímne dielko, dokonale si vychutnávam pomaly plynúci dej a každým pórom nasávam jeho elektrizujúcu atmosféru. Na mieste Lee si nikoho lepšieho ako Maggie Gyllenhaal neviem predstaviť, sadne do role ako riťka na šerbeľ a zvládla ju bravúrne. A výkon Jamesa Spadera (pre mňa najlepší v kariére) je uhrančivý. Ak inde nie, tak v Sekretárke mi konečne ukázal, že je pán herec, ktorý zahrá aj výrazom očí a to si na ňom cením. ...Assume the position...and watch :-)(29.3.2005)