Sekretářka

Secretary

Sekretárka

Drama / Komedie / Romantický

USA, 2002, 104 min

Romantická komedie o sadistovi a masochistce. Zní to absurdně? Není. V podání Shainberga a Wilsona je to snad až roztomilé.(16.8.2008)

Pikantní lahůdka o >věcech lidských< , kterou plně ocení asi spíše poučení znalci... ;o}(1.10.2005)

Čo je normálne ? Kto na to pozná odpoveď ? Majú tí, ktorých konzervatívnejší z nás bez mihnutia oka označia za úchylákov právo na lásku ? Tak tento film sa snaží dať odpoveď na tieto otázky. A celkom dobre mu to ide. Dominantno - submisívny vzťah šéfa a sekretárky je riešený celkom hravou a zábavnou formou, pričom len vyvaľujete oči nad originalitou scenára, i keď je jasné, že sa rúti k happyendu. Spaderova postava je prototypom "nestability" vyvierajúcej z jeho odlišnosti a následnej frustrácie z vedomia tejto odlišnosti, Gyllenhaalovej Lee je zas zo začiatku zakríknutá, neskôr sebavedomá "otrokyňa" a práve jej premena je na jej výkone tým najfascinujúcejším. Film som možno trochu (asi o pol*) nadhodnotil, ale vôbec mi to nevadí lebo takéto filmy nevidieť každý deň. 10/10(7.3.2005)

Velmi netradiční milostná komedie, s velice absurdním humorem i situacemi a zajímavě i trefně zpracovanou S/M tématikou a skvěle vykreslenou podstatou D/s vztahů. A navíc okořeněná skvělými hereckými výkony obou protagonistů.(25.2.2003)

Mírně nadprůměrná televizní inscenace, u níž není jasné, zda se zde nakonec oklikou nestvrzuje patriarchální řád (v němž se žena podřizuje muži) nebo, jestli se toto schéma naopak jemně a rafinovaně neironizuje.(18.2.2003)