Převtělení

Reincarnation

Horor

Japonsko, 2005, 95 min

• juta

Takaši Šimizu se snažil vytvořit další úspěšný film, který by šel ve stopách jeho Nenávisti, jenomže mu tento počin vůbec nevyšel. Bohužel hororový teploměr vůbec nevystoupal. V Japonsku tohle možná někoho zaujme, ale já bych si od hororu představoval něco jiného.(22.1.2016)

• Freemind

Ještě jeden horror s holčičkou s fialovým ksichtem a vážně budu blejt.(1.2.2008)

Mě to bavilo a kdybych nekoukala na verzi z rádobykinapřiblýNovy, tak bych si to užila mnohem víc. Chápu, že vydělávat se musí, ale nemohl by jim někdo vysvětlit, že reklamy v hororu nejsou to pravý ořechový? No jo, já vím, že je to nezajímá. Takže reprízu jedině v originále a s titulkama. A že si to někdy znovu pustím o tom vůbec nepochybuju.(22.9.2012)

Váhal jsem dlouho mezi třemi a čtyřmi hvězdami a nakonec dám to vyšší hodnocení, protože ač se jedná o nepříliš děsivý japonský horor, má hutnou mrazivou atmosféru, velmi dobrý příběh a skvěle vygradované finále, zejména úplně poslední záběr dal filmu ten klasicky "zlý" východní rozměr.(26.10.2012)

• Deimos

Net/// Obsazení 4/10 Děj 3/10 Hudba 6/10 Efekty 4/10/// +snaha o napětí tu je -jinak je to ovšem celkem nezáživná a nudná duchařina/// Spíš zklamání a docela velké. Začátek vypadá slibně a celkem zajímavě. Výběr prostředí v podobě domu a děj v podobě natáčení filmu (rekonstrukce) podle "skutečných událostí" vyvolává pocit napětí a naděje, že z toho něco bude. Postupně to však stále více přestává dávat smysl, začíná to solidně nudit a ani samotný závěr nijak extra nešokuje a už v žádném případě nedokáže příběh vysvětlit nebo nějak zajímavě uzavřít. Jak japonské filmy můžu, tak duchařiny jim nějak nejdou./// Celkem 39%///(19.10.2009)