Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2005, 92 min

• Petrasuvicka

Jak může být v popisu, že to je dráždivý film? Po 30 minutách máte jejich nadávek plný kecky a Stathamův monolog tomu jen nasadil korunu. Pak se jen v duchu modlíte, kdy s tím přestanou a začnou chvilku mluvit slušně. Upřímně, nedočkáte se toho. Určitě to má i svoje příznivce a já právě přepisuji komentář, protože jsem až na několikátý pokus prohlédla smysl. Je to dokonalý pohled na živoucí trosku, kterou z "normálního" dospělého muže udělala jediná žena a slepá láska k ní. Syd nepředstavoval sice ukázku typického a normálního přítele, ale přesto si nezasloužil, aby s ním tohle udělala jedna žena, která s ním nejednala fér. Chyby a špatnosti se dají hledat na obou stranách. Postava London je jednoduše hezká svinská mrcha, jenž se v minulosti snažila manipulovat s mužskou tvrdohlavou vůlí někam, kam nepatřil. Mrcha s neschopností diskutovat o problému či přijmout jiný názor. Jen (s)prostý smutný příběh toho, jak se dokáže někdo chovat k druhému jako ke kusu hadru či neviditelné osobě postrádající ducha a city. Tohle je příklad toho, jak to může skončit.(5.6.2012)

• gudaulin

Aby film s podobným námětem fungoval, musí se v něm objevovat charismatické postavy, kvalitní herci a scénář musí obsahovat nadstandardní dialogy. Bohužel ani jeden z těchhle zásadních požadavků není splněn - postavy jsou naprosto ploché, Jessica Biel byla, je a s největší pravděpodobností také zůstane pouhou fyzickou ozdobou filmů a nějakého výrazného hereckého projevu není schopná, no a dialogy jsou většinou takové to prázdné tlachání o ničem, pardon o mejdanech a o tom, kdo s kým, místy to má dokonce charakter plků ze známého komiksu Hana a Hana. Nutno přiznat, že se tam objevují půvabní mladí lidé obého pohlaví a film na druhou stranu není ani vyloženě odbytý. Celkový dojem: 40 %. Pokud tohle je životní styl a problémy průměrného mladého Američana, pak si tu hospodářskou krizi skutečně zasloužili a měla by trvat hodně dlouho - než dospějí. A to bude klopotná cesta... V některých momentech je film opravdu povrchní - kde berou hrdinové prachy na svůj životní styl, když např. barová servírka vyšňupá předlouhé lajny kokainu, který rozhodně nepatří ani v Americe k levné droze, je trochu záhadou...(28.6.2009)

Rozpočet $2milióny(31.10.2009)

London, aneb příjemné nahlížení do soukromí druhých. Zkuste si představit, že koukáte klíčovou dírkou do centra dění, kde se to zrovna příjemně překlápí. Vidíte a slyšíte všechno. K tomu všemu je dojem autentičnosti velice silný a umocněný nervní těkavou kamerou, která jakoby stále nevěděla kam se postavit. Žádný div, že se dozvíte i mnohé pikanterie s nimiž by se na světlo normálně nešlo. Jestli Vám na jazyku letí výraz šmírování nebudete daleko od pravdy. Příběh o snaze naposledy získat bývalou zpět se pomocí retrospektiv vrací k jádru vztahu naštěstí jen velice opatrně a věří spíš osvědčeným přátelským dialogům v zákulisí. Je to vybrnkávání variace "co by, kdyby" s nutnou náloží peprných historek. V tom vede výtečný Jason Statham, který odhodil koženost Kurýra a je bavičem filmu. Na druhou stranu ani Chris Evans není marný a Jessica Biel dokazuje, že je vhodná i na podstatnější party než je ten v kapesníkovém Sedmém nebi. Dějiny filmu budou psát jiné kousky, to uznávám. Ale nebýt alibistického konce, šlo by se hodně nad průměr.(2.3.2010)

Celkem ucházející drama plné monologů a stupňujících se dialogů a hádek.. Rozhovory od psích prášků, přes sex, kokain, sado-maso a další pikantnosti ze světa vyšších vrstev..(2.12.2006)