Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2005, 92 min

• gudaulin

Aby film s podobným námětem fungoval, musí se v něm objevovat charismatické postavy, kvalitní herci a scénář musí obsahovat nadstandardní dialogy. Bohužel ani jeden z těchhle zásadních požadavků není splněn - postavy jsou naprosto ploché, Jessica Biel byla, je a s největší pravděpodobností také zůstane pouhou fyzickou ozdobou filmů a nějakého výrazného hereckého projevu není schopná, no a dialogy jsou většinou takové to prázdné tlachání o ničem, pardon o mejdanech a o tom, kdo s kým, místy to má dokonce charakter plků ze známého komiksu Hana a Hana. Nutno přiznat, že se tam objevují půvabní mladí lidé obého pohlaví a film na druhou stranu není ani vyloženě odbytý. Celkový dojem: 40 %. Pokud tohle je životní styl a problémy průměrného mladého Američana, pak si tu hospodářskou krizi skutečně zasloužili a měla by trvat hodně dlouho - než dospějí. A to bude klopotná cesta... V některých momentech je film opravdu povrchní - kde berou hrdinové prachy na svůj životní styl, když např. barová servírka vyšňupá předlouhé lajny kokainu, který rozhodně nepatří ani v Americe k levné droze, je trochu záhadou...(28.6.2009)

Ze začátku slabé a nevýrazné, ale z přibývajícími minutami, překvapivě zajímavé drama o vzpomínkách na jeden opravdu divoký vztah.(9.8.2013)

. „Tahle posedlost všechno vyjadřovat slovy.-To není o slovech. - Ne, tohle je o slovech.“ Velká láska a ještě větší žárlivost a logický důsledek této kombinace. Nicméně s bolestí se dá vyrovnat, pokud se řádně rozebere. A ideální místo je sociální zařízení (není to paneláková velikost) na večírku, kam Syd nebyl sice pozván, ale v zoufalství se vecpal, navíc si na WC přivedl toho správného parťáka na pokec a kokain. A k tématu rozchodu, patří i láska, sex, smysl života, Bůh, vztek a hlavně ta bolest. „nech mě dát ti nahlídnout do mého života, do mojí zasraný bolesti.“ Velmi zvláštní film, plný slov. Odehrávající se v komorním prostředí domu plného lidí .„Pamatuješ si věty, které ti lidi řeknou. Zavrtají se ti do mysli jako výstřely zranění, které se nikdy nevyléčí.“.(12.3.2006)

Konverzačka dvou týpků z jednoho dne, prakticky z jedné párty, o tom, jak si každá z nich dojebal vztah. Drogy, pěkný holky, Jessica Biel, Isla Fisher s úžasným přízvukem, Jason Statham, když měl ještě vlasy. Pohoda jazz. Vadila mi režisérsky nezvládnutá hádka - to bylop moc umělý. # [viděno: monitor, 2.0->5.1] # příběh 6 | hudba 6 | humor 0 | akce 1 | napětí 0 | pustil bych si znovu 5(4.3.2013)

Tohle mohlo bejt mnohem lepší, jen kdyby tu souvislou vrstvu dialogů napsal někdo jinej. Pak by nebyl film plnej povrchních a nicneříkajících pseudonázorů na důležitý věci života. Přesto dávám průměr a to hlavně za "rejžovou" scénku, nic tak vtipnýho jsem dlouho neviděl.(4.6.2007)