poster

London

 • USA

  London

 • Slovensko

  London

Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2005, 92 min

 • numi
  ***

  Tak neuvěřitelně skutečný a snadno uvěřitelný film už dlouho nepamatuju. Film stojí na malém počtu osob, které jsou ovšem tak rozdílné, že ta jediná věc, která je spojuje (kokain), z nich dělá karikutury jednoho jediného, odosobnělého a sebezničujícího charakteru, který se utápí buď ve svých malicherných problémech či v naddimenzovaných existencionálních otázkách o bohu a vesmíru. Děj se odehrává na relativně malém počtu lokací, ale dokonce ani koupelna, ve které divák "prožije" snad tři čtvrtiny děje, se neokouká díky výborně na aktuální děj navazáným flashbackům a psychedelickým hrátkám s kamerou, rozostřením a zrcadlem. Celková atmosféra stojí a padá na ostrých a výbušných dialozích a tím pádem na výkonech jednotlivých herců. Slečny herečky dobře vypadají, jsou sexy a nic nekazí, zatímco Chris Evans (méně) a Jason Statham (více) vytahují snímek z banalitních keců do inteligentní debaty o ničem a o všem. Dá-li se to tak ovšem říct. Nebýt přerodu v romatický snímek, těsně před koncem, tak to Hunter Richards mohl dotlouct v docela hodně povedené drama dvou osamělých mužů dvou různých generací. Takhle je dobře budovaný depresivní dojem z podstatné části snímku roztříštěn návalem hořkosladkokyselých emocí v závěru a stejná chuť pak zůstane divákovi na jazyku i při závěrečných titulcích. Škoda, přeškoda. Potenciál byl obrovský. Tři a půl. [únor 2006](17.2.2006)

 • Tuax
  **

  Pro me byl tento film nezazivnym zklamanim. Jason Statham jen mlel a mlel a pusobil jako parez. Jesica Biel pusobila jako nevyrovnana osobnost bez charakteru, ktera zije jen pro jednu emoci a ostatni me taky nijak neuchvatili. Navic film natoceny vetsinove ve dvou interierech a bez deje, jen s dialogy a dialogy, ktere po case byly unavne. Jejich syrovost a hrubost to mela si vyvazovat, ale ume se to minulo ucinkem. Jedine co bych bral jako plus, byly video prostrihy, ktere zobrazovaly nektere myslenky postav a vypraveni.(1.10.2010)

 • DEXTER099
  *****

  Film mě nadchl.Asi stačí říct jen film ze života o životě a lásce bez příkras.To vystihuje vše.Herci naprosto přesvědčivý.Sám to znám ze svého života.Takže 85 % a pět hvězd.(15.8.2014)

Nastala chyba při přehrávání videa.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace