ファイナルファンタジーVII アドベントチルドレン

• japonský

Fainaru fantajî sebun adobento chirudoren

Animovaný / Akční / Fantasy / Sci-Fi

Japonsko, 2005, 101 min (Director's cut: 126 min)

6.7.2009 Final Fantasy VII Complete Je velká škoda, že se do oběhu neuvolnila hned tato verze, která je o půl hodiny delší a především se více zaměřuje na příběh, který tím pádem pro neznalé, dává konečně smysl. A... a ... ještě jsem chtěl popsat pocity, které ve mně tento film vyvolal, ale nejde to... :-( Jinak, jednoznačně nejlepší animák, který jsem viděl... Někdy v 2007... Je až s podivem, jak dobré hodnocení se tomuto snímku dostává. Perfektní audio-vizuální zpracování jistě hraje svoji roli, ale pro mě je zde ještě jeden faktor. Nostalgický. A myslím, že většina pětkařů tady mi dá za pravdu. Vzpomínám, když jsem před několika lety proškvařil stejnojmennou gamesu a to je přesně ten důvod mého nadšení. Ach ty vzpomínky... 100%(6.7.2009)

FF: Esencia života ukázala, že ide natočiť aj iný 3D film ako komediálne rozprávkové príbehy. Zlyhal však na scenári. Jeho mladší brat je však na tom zo všetkých hľadísk omnoho lepšie. Je tu typicky japonsky polopochopiteľný príbeh, charizmatické postavy a úžasná vizuálna stránka. Tvorcovia sa skutočne vyhrali a chce sa mi zakričať "viac takýchto filmov". Wachovski Bros musia závidieť ako sa dajú natočiť akčné scény a motorkové naháňačky. Celý film je totiž akousi digitálnou postkatastrofickou fantasy ukážkou toho, ktorým smerom sa mohol Matrix uberať. Hru som nikdy nebral, ale ten vizuál ma tak prevalcoval, že musím dať 10/10.(9.12.2005)

CD/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 9/10 Efekty 10/10/// +vizuální orgie, natřískaná hudba, sexy postavy -nepřehlednost v postavách (v jménech), zmatenost děje, titulky/// Absolutní obrazová extáze, doprovázená famózní hudební složkou. Je pravdou že už Esence života byla srozumitelnější, ale proč by opak měl zas tolik vadit. Zvláště když musím usoudit že se jedná o jedno z nejvěrnějších zpracování herní gamesky. To jestli je skutečně věrné musí posoudit pravověrní hráči a fanoušci, ovšem já jsem za každý „herní“ titul velice rád a upřímně ani Uwe z Německa mi nevadí. Přesto zde dostane divák vůbec to nejlepší co se dá zhlédnout. Trošku mi jen vadily některé postavy, těžko se je dalo rozlišit, myšleno jmény. V tomto jsem měl guláš. A rovněž mě moc nepotěšili, že některé souboje vyzněli protahovaně, nebo prostě jsme se nedočkali žádné rychlé smrti. Poslední věc co mi vadí, že některé postavy (hlavně ženské) neměli více prostoru v bojových sekvencích. Jinak už opravdu není nač si stěžovat a pokud skutečně nebudete řešit složitý děj, budete se náramně bavit. Je to prostě pastva pro oči a uši./// Celkem 78%///(22.1.2007)

Má právo na hodnocení někdo, kdo nemá ponětí, co to herní série Final Fantasy je? Nebudu tedy hodnotit příběh a' la "nevím, která bije" a zkusím se zaměřit na čistě filmové věci, kvůli kterým přišel film o hvězdičky. Ta první je kupodivu za akci, která se sice tváří značně cool, ale díky střihu se rozpadá na desítky drobných střípků, které podle mě postrádají návaznost a ve svém celku tah a napětí. A ta druhá za jakýsi postromantický klavír, metalový výplach a brumící chorály, které mi jako hudba tentokrát vůbec nesedly (srv. v rámci žánru třeba s "Akirou" nebo "Ghost in the Shell"). Ale těžko říct, být fanda PC série, možná bych i v tom všem našel opodstatnění, takže mé hodnocení berte trochu s rezervou.(31.5.2006)

Za rozšířenou verzi (126 min).(15.11.2013)

• - Cloudovi vzpomínky na Zacka mají původ ve hře „Final Fantasy VII:Crisis Core“, která vyprávý Zackův příběh. (Mayki)

• - V roce 2009 byla vydána rozšířená verze pod názvem Final Fantasy VII: Advent Children Complete delší o 25 minut. Byly do ní přidány nové scény, mnoho původních bylo předěláno a příběh se více zaměřuje na Clouda a Denzela. Mimoto jsou bitvy násilnější aby působily realističtějším dojmem. Také byly lehce změněny obličeje a oděvy postav aby během bojů vypadaly špinavější a temnější. (Raztubyl)

• - V roce 2006 se prodalo rekordních 2,4 milionů kopií po celém světě. (Ignus.cz)