ファイナルファンタジーVII アドベントチルドレン

• japonský

Fainaru fantajî sebun adobento chirudoren

Animovaný / Akční / Fantasy / Sci-Fi

Japonsko, 2005, 101 min (Director's cut: 126 min)

• B!shop

Tak sem prave skouknul tenhle "film" a dostal sem naprosto mega davku nudy, takle sem se u filmu uz pekne dlouho nenudil. Ze zacatku to vse vypada v klidu, nejaky to shrnuti udalosti, aby byl clovek krapet v obrazu, jenze behem deseti minut uz jsem byl absolutne v prdeli. Nejen, ze jsem se neskutecne nudil a chtelo se mi spat, ale absolutne sem nechapal, kdo je kdo nebo o co jim de a do toho tu vsichni neustale jen kecali trapny dialogy. A to se delo hodinu. Pak se nastesti zaclo bojovat, kde najednou odnikud prilitlo dalsich cca deset postav, aby to dej jeste vic zamotalo a zacli se rubat. Souboje jsou udelany hezky, akorat jsou dost neprehledny. Verim, ze ti, co hrali hry, si to asi uzijou, ale ja takle jen znudene 90 minut koukal na hopsajici panacky. Navic mi prislo, ze ty sceny na sebe ani nenavazujou, jakoby nekdo vytipal animovany vsuvky ze hry a spojil to do jednoho filmu. Puvodne sem chtel dat odpad, ale nakonec sem se rozhod pro 2*, za slusnou animaci a pekny souboje a za povedenou hudbu.(31.5.2007)

Sice jsem předtím viděl OAV Last Order, takže jsem se úplně neztrácel, ale hru jsem nehrál, takže jsem si vychutnal hlavně ty vizuální orgie...(11.12.2005)

• Dadel

Pěkné in-game cutscény, bohužel se někam ztratila samotná hra, která by mě určitě bavila mnohem víc. Když mě ve hrách animace nebaví, přeskočím je tlačítkem myši. Zde jsem klikal myší jako o závod a nic...(13.9.2007)

Nerozuměla jsem prakticky vůbec ničemu, ale bylo to tak zatraceně dobře natočené, úžasně animované a velmi velmi působivé, že se to nedá ocenit jinak, než jako absolutně nádherný film.(18.4.2006)

Tržby za predaj DVD v USA $14,836,222 //počet predaných kusov 961,016║ Pre mňa tej zbesilej akcie bolo až nad únosnú mieru, po grafickej stránke to ale uspokojilo. /videl v kine: 40%/(videl na festivale Comicsalon 2006)(11.1.2007)

• - Film měl původně trvat 20 minut. Děj měl být o tom, že někdo chtěl poslat Cloudovi zprávu a jako posel bylo vysláno dítě. Zpráva kolovala od díťete k díťeti, až nakonec k samotnému Cloudovi. Poté se mělo ukázat kdo je poslem. (Ignus.cz)

• - V roce 2006 se prodalo rekordních 2,4 milionů kopií po celém světě. (Ignus.cz)

• - Tvůrci snímku neměli žádné předchozí zkušenosti s natáčením filmů, pouze s tvorbou herních animací. (Raztubyl)