Občan X (TV film)

Citizen X

Občan X

Krimi / Thriller / Drama / Životopisný / Historický

USA, 1995, 103 min

Pro TV film by kvalita stačila. Filmům v režii David Finchera nesahá kvalitou ani po kotníky. Vykreslení povahy pachatele pouze ze čtené zprávy psychologa. Žádané velké pátrání na místě činu. Spíše se jedná o politický boj dvou lidí proti systému.(23.2.2015)

Jeden z nejlepších filmů, který je podle skutečné události, co jsem kdy viděl. Ponurá atmosféra, která ho prostupuje se hodí k tématu sériového vraha. Naprosto parádně vybraní herci, kteří moc dobře věděli co se po nich očekává a splnili to do puntíku. Věřil jsem jim každé slovo. Pokud máte rádi filmy "podle skutečné události" a zvládáte zrůdnosti sériových vražd, myslím že tenhle by jste měli určitě vidět. Za mě 95%(21.8.2012)

Na televizní film výborný kousek. Sice film nenabídl podrobnější analýzu případu, postupy s jakými vyšetřovatelé přicházeli nebo nějaké body, o které by se dalo opřít, ale na druhou stranu naprosto výborně představili tehdejší atmosféru v Sovětském svazu, nesmysly, kterými oblbovali celý národ, ale i perfektní herecké výkony, které si připsal každý, kdo se ve filmu objevil. Stephen Rea, Donald Sutherland, Max von Sydow, ale i Jeffrey DeMunn (ten především). Na fakt, že je film dotován americkými penězi je tenhle film dost objektivní. Celé to dává smysl od začátku až do konce. Jakmile se na scéně objeví masový vrah Andrej Čikatila, tak jsem napětím ani nedýchal. Nehledě na to, že některé záběry jsou naprosto precizní. Tohle je poctivě odvedená práce silného příběhu, která stojí za to vidět.(3.8.2013)

Andrej Čikatilo byl reálný ruský masový vrah, který kdyby nebylo železné opony, tak nemusel mít na svém kontě až tolik obětí. Je až neuvěřitelné z jakými vyšetřovacími metodami pracovala sovětská policie!? Kulku do týla, kterou si nakonec Čikatilo vysloužil, bylo opravdu velice malé zadostiučinění pro tu ohromnou spoustu pozůstalích! Opravdu drsná podívaná...(12.1.2015)

"Doktorky, kteří jsou členy strany zavírám na nejkratší dobu, co jde. Sexuální devianty, kteří jsou členové strany držíme trochu déle!" "Taková arogance!!!"(4.1.2015)