poster

Iluzionista

 • USA

  Illusionist, The

 • Slovensko

  Iluzionista

Drama / Romantický / Mysteriózní / Thriller

USA / Česko, 2006, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tosim
  ***

  Na tomhle filmu mě nejvíc zaujalo obsazení - nevýrazný Edward Norton, spolehlivý Paul Giamatti a Jessica Biel, strašně podobná Scarlett Johansson, která hraje v "konkurenčním" snímku Dokonalý trik. Nejvíc tenhle "čaroděj" zaujme v tom, že se točil u nás. Není nijak zvlášť dobře natočený, chvílemi je i nudný, ale je natočený "správně" do té míry, že si napoprvé vůbec neuvědomíte, jak je pointa a vlastně celá ta aura kolem toho všeho nesmírně děravá.(6.2.2007)

 • EdaS
  ****

  Moc pěkné. Na Iluzionistovi se mi toho líbilo hodně - charismatický Edward Norton, zajímavě krásná Jessica Biel, fascinující (a o nějakou cenu si říkající) Paul Giamatti, uhrančivá Glassova hudba, tajuplná atmosféra... jak říkám, moc pěkné.(1.1.2007)

 • Morien
  **

  Hm, tak toto byl pro mě docela překvapení, v tom negativním slova smyslu. Ne že bych očekávala bůhvíjakou katarzi (ano, Dokonalý trik je jenom jeden), ale že se nedostaví ani nejmenší stopa zájmu o dění ve filmu, to by mě nenapadlo. Nortona ráda nemám a jeho herectví mě nudí, Bielina role je prostě být hezká a na Giamattiho zbylo jenom nějaké to pobíhání z místa na místo a zadumané krčení obočí. Když se v závěru začal usmívat nad odhalením té velepřekvapivé pointy, skoro mi ho bylo až líto. Plýtvali jsme oba svým časem, akorát jemu za to někdo aspoň zaplatitl.(29.9.2010)

 • RHK
  ***

  Napínavý historicko - mysteriózní thriller o velkém iluzionistovi a jeho urozené lásce, snoubence rakouského následníka trůnu. Iluzionista je přehlednější, dějově sevřenější a ne tak překombinovaný jako obdobný film Dokonalý trik z téhož roku a téhož prostředí, více však připomene klasický film Podraz. Norton zde však bohužel nepodává tak výrazný výkon jako v Prvotním strachu, kde hrál vyšinutého schizofrenního vraha, a hlavně scénář má mnohé logické díry. Takže z thrilleru je na konci filmu romantická pohádka, což je škoda. Trailer: http://www.csfd.cz/film/214386-iluzionista-illusionist-the/videa/(10.5.2009)

 • Radek99
  ****

  Koho by to napadlo, že Iluzionista je vlastně perfektně maskovaný romantický film, který jen vytváří iluzi mysteriozního thrilleru. A jako každý romantický snímek, i tenhle je tak trochu pohádkou...pohádkou pro dospělé. Tím nejzajímavějším, co Iluzionista nabízí, je ale analogický rozměr mediální manipulace. Jak je snadné zmanipulovat dav, jak je lehké upravit si mediální realitu k obrazu svého cíle a záměru... Je to přiléhavá alegorie k dnešnímu mediálnímu světu...(18.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace