Iluzionista

Illusionist, The

Iluzionista

Drama / Romantický / Mysteriózní / Thriller

USA / Česko, 2006, 110 min

Niekto si na závery podobného typu ako bol tento potrpí, no u mňa s tým nepochodili a aj preto stráca hviezdičku. Ale nielen preto. Už z názvu plynie niečo, prečo ma film lákal a prečo som sa naň (okrem Nortona) tešil a tým aspektom je magickosť. Tá sa postupom ubiehajúcich minút vytráca, našťastie ju potom ale slušne zaskakuje a šikovne zakrýva niekedy až thrillerová zápletka a ostatní herci. Ostatní hovorím najmä preto, lebo Norton, aj keď hrá titulnú úlohu, tak jeho úloha kúzelníka si veľa herectva neodniesla, respektíve ani nemusela. Vďaka patrí určite viac Giamattimu. 80%.(30.5.2008)

Ed opět nezklamal, hvězdička dolů za tu pointu, kterou si každý vypointovatí během pár vteřin.(23.2.2007)

Za mě překvapivě mnohem záživnější než Dokonalý Trik. Edvard Norton si krade celý film pro sebe, je inteligentní,charismatický, bystrý a velmi talentovaný iluzionista. Období v jež se film odehrává mi velmi sedlo, romantika je trefná a neotravující a celkový průběh děje je velmi svižný a nenudící, za mě tedy spokojenost, ani nevím proč jsem film tak dlouho odkládal. Velmi dobré. 80%(10.12.2014)

Spolu s Dokonalým trikem jde o výborný kouzelnický film v kterém jak už bývá zvykem ztvárnil Edward Norton svoji roli naprosto dokonale. Iluzionista má skvělý scénář a samotný film rozhodně nenudí. Příběh je až na pár otřepaných klišé originální a 110 min filmu uteče stejně rychle jako mávnutím kouzelníkovi hůlky. A v hodnocení samozřejmě nemohu opomenout nádhernou Jessicu Biel. Sečteno a podtrženo. 4 hvězdičky.(9.12.2007)

rozpočet : $16.5 million otvárací víkend : $6,189,133 tržby celosvetovo : $87,413,690(12.12.2006)

• - Záběry na konci filmu, kde se inspektor Uhl (Paul Giamatti) snaží dohonit Eisenheima před jeho odjezdem z Vídně, jsou natočeny v pražské ulici Prvního pluku pod Negrelliho viaduktem. (navabaca)

• - Snímek měl světovou premiéru na festivalu v Sundance. (imro)

• - Dívka, která hrála mladou Sophii měla 13 let když natáčela scény, při které políbí Eisenheima. Byl to její první a druhý polibek v životě. (Fantomas92)