poster

Iluzionista

 • USA

  Illusionist, The

 • SK název

  Iluzionista

Drama / Romantický / Mysteriózní / Thriller

USA / Česko, 2006, 110 min

 • Zíza
  ****

  Já chci taky umět kouzlit! ;-)(23.11.2008)

 • DaViD´82
  ***

  Pohádka v hávu důmyslné podívané pro dospělé. Iluzionista již názvem přiznává barvu. Po většinu stopáže se totiž tváří jako něco jiného než čím je. Zdá se být chytrým a promyšleným snímkem, aby se závěrečnou pětiminutovkou vybarvil a zjistilo se, že je vlastně hloupý až běda. Pominu, že doslovné vysvětlení v závěru je trapně zbytečné, když je vše jasné hodinu před koncem. Spíše mě fascinuje, že tvůrci z ničeho nic ignorují jediný bod, který by jim to celé rozsypal jako domeček z karet; "přízraky". Herecky rozhodně nejde o žádné zklamání, ale nezapírám, že od takového obsazení jsem očekával přeci jen více. Iluzionista je až do představení na Hofburgu před honorací výtečný, poté dobrý a v závěru takřka až směšný. Krom toho je také poněkud delší než by bylo nutné. Co ho však činí zajímavým po celou dobu jsou pro našince natáčecí lokace a Glassova hudba, která to v mnoha momentech táhne až moc sama.(16.2.2008)

 • pan Hnědý
  ***

  Příjemné, romantické a Burgerovsky kouzelné. V některých momentech empirických kulis a prostředí Pražských ulic je připomínající atmosféra jako měl PARFÉM - Příběh vraha. Obrazově příliš tmavé. Edward Norton není špatný, skvěle do své role pasuje. Krásná Jessica Biel byla okouzlující, ale já osobně bych rád viděl v její roli milovanou Scarlett Johansson. Nejlepší herec na plátně je Paul Giamatti. A nejlepší trik je pro mě obálka s motýli. Podobný film DOKONALÝ TRIK je promyšlenější, detailně rozsáhlejší, postavou vy tvořenější a má i myšlenku. Předvídatelný závěr je i tak působivý.(13.1.2013)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - V roce 2006 se v amerických kinech objevily tři filmy o kouzelnících: Iluzionista, Dokonalý trik (r. Christopher Nolan) a Sólokapr (r. Woody Allen). (imro)

 • - Ačkoli je příběh fiktivní, některé detaily ze života rakouského korunního prince Rudolfa jsou pravdivé. Mrtvoly Rudolfa a vychovatelky baronky Mary Vesterové byly nalezeny v jeho lovecké chatě Mayerling 30. ledna 1889. Dodnes se záhadná událost nazývá Mayerlingský incident. (imro)

 • - Režisér Neil Burger se při natáčení snímku inspirovával prací Derrena Browna. (Mahalik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace