poster

Iluzionista

 • USA

  Illusionist, The

 • Slovensko

  Iluzionista

Drama / Romantický / Mysteriózní / Thriller

USA / Česko, 2006, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lima
  **

  Tak mdlý herecký projev bych od Nortona nečekal (že by další "Italian Job"?) a ani on možná netušil, jaké za uši tahající repliky ho scenář přinutí vypouštět z úst. Nad vodou tuhle podprůměrnou báchorku, s vizáží trochu dražší televizní produkce, drží jenom skvělý (a film od filmu čím dál lepší) Giammatti, závěrečná "shyamalanovská" pointa pak stojí na velmi vratkých nohách. A celý film bych možná přejmenoval na "Hologram Man" - Eisenheimovy kousky ve druhé půli měly, spíše než k iluzorním kejklím, blíže ke sci-fi (hnusný hnidopich Lima).(9.1.2007)

 • Dever
  ****

  Soundtrack Philip Glass: 1. The Illusionist ,2. Do You Know Me? ,3. Chance Encounter ,4. The Locket ,5. The Orange Tree ,6. The Mirror ,7. Wish I Would See You Again ,8. The Sword ,9. Meeting in the Carriage ,10. Sophie ,11. The Secret Plot ,12. Sophie's Ride to the Castle ,13. The Accident ,14. The New Theater ,15. Frankel Appears ,16. A Shout from the Crowd ,17. Eisenheim Disappears ,18. The Search ,19. The Missing Gem ,20. The Chase ,21. Life in the Mountains ,(27.5.2011)

 • Aluska88
  ****

  Iluzionista mě přivedl na myšlenku, co to vlastně znamená "konec filmu." Konec může být zamotaný, nesmyslný, nedotažený, nelogický, odfláknutý a přesto nám nepokazí dojem z filmu, ale může nám narušit naši vlastní "iluzi" filmu. Tento film je dokonale iluzionistický, magický, všechna kouzla a triky byly naprosto excelentní, scénář sice lehce pokulhával, ale to vše nám vynahradil Ed Norton, kterému to v černém plášti moc slušelo:) Některé snímky jsou vlastně dokonalá iluze a až samotný konec ji osvětluje: SAW: Hra o přežití, Psycho, Klub rváčů či Telefonní budka.(25.5.2008)

 • Tosim
  ***

  Na tomhle filmu mě nejvíc zaujalo obsazení - nevýrazný Edward Norton, spolehlivý Paul Giamatti a Jessica Biel, strašně podobná Scarlett Johansson, která hraje v "konkurenčním" snímku Dokonalý trik. Nejvíc tenhle "čaroděj" zaujme v tom, že se točil u nás. Není nijak zvlášť dobře natočený, chvílemi je i nudný, ale je natočený "správně" do té míry, že si napoprvé vůbec neuvědomíte, jak je pointa a vlastně celá ta aura kolem toho všeho nesmírně děravá.(6.2.2007)

 • Enšpígl
  *****

  Jako dítě jsem byl na vánoční besídce. Když uváděla moderátorka kouzelníka Evžena hrozně jsem se těšil. Bohužel Evžen zapomněl, že sál je mírně do kulata a já seděl v první řadě na kraji, takže když přivezl velkou truhlu a do ní zandal spoře oděnou slečnu a začal s velkými gesty truhlu propichovat noži, já koukal na nohy té slečny, která ležela za truhlou. Evžen mně tehdy vzal iluze a víru, že existují kouzla a magie. O mnoho let později jsem si půjčil film s názvem Iluzionista . Kouzlo filmu na mně začalo působit velmi brzo. Nejen, že mě tento film vrátil víru v kouzla a iluze kterou mě Evžen vzal, ale ještě mně přesvědčil, že nejmagičtější město na světě je Praha a největší kouzlo je láska.(18.3.2007)

 • - Závěrečná scéna na horské louce se natáčela v Peci pod Sněžkou, konkrétně v Modrém Dole. Hora v pozadí rozbrázdněná skalnatými kary je Studniční hora (1554) při pohledu od jihu. (džanik)

 • - Původní povídka Stevena Millhausera má jen dvacet stran a na korunního prince ani půvabnou Sofii byste v ní nenarazili. (Pumiiix)

 • - Sídlo policejního inspektoriátu je ve skutečnosti budova Národohospodářského ústavu Akademie věd České republiky (AV ČR) v ulici Politických vězňů 7 v Praze. Natáčelo se i na romantickém místě soutoku Sázavy a Želivky. (navabaca)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace