poster

Iluzionista

 • USA

  Illusionist, The

 • Slovensko

  Iluzionista

Drama / Romantický / Mysteriózní / Thriller

USA / Česko, 2006, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Viktooorka
  ****

  ráda se nechávám vtáhnout do světa magie a iluze.. díky ním zapomenete na reálný svět a na chvíli věříte, že problémy neexistují.. kamarádka mi tenhle film doporučila a já ji za to moc děkuju... nejen že jsou tam nádherně stvárněné kouzla a iluze.. ale ta největší iluze celého filmu je tak grandiózní.. kam se hrabe Copperfield.. :) když so tento film pustíte..určitě neprohloupíte ;)(1.4.2009)

 • gudaulin
  ****

  Pěkně nasnímaný a neobyčejně hezky hudebně podmalovaný mysteriózní snímek, který byl natáčený v jižních Čechách a jako námět si vybral fiktivní spekulativní historku ze starého rakousko-uherského mocnářství. Díky kameře, předvedeným trikům a zmíněné hudbě velmi dobře zkonzumovatelný snímek, na kterém mi nesedlo snad jen obsazení Jessicy Biel v hlavní ženské roli. Jde o standardní hollywoodskou záležitost, která má několik příjemných scénáristických zvratů. Celkový dojem: 80 %. Film o lásce a především o kouzlení.(21.11.2008)

 • Hitman_47
  ****

  Ed opět nezklamal, hvězdička dolů za tu pointu, kterou si každý vypointovatí během pár vteřin.(23.2.2007)

 • Kaka
  **

  Iluzionista není tak dobry jako The Prestige. Tam kde Nolan na diváka chrlí nepopsatelnou atmosféru, vizuální preciznost a scénáristickou sofistikovanost, si Iluzionista vystačí s podmanivou scenérií Prahy a českého venkova. Výsledek samozřejmě není stejný a je jasný kdo je na koni a kdo nikoliv. Norton nic moc nehraje a Jessica Biel je opět spíše na okrasu. Některé části filmu mne vyloženě nudili (překvapivě i konec s pointou) a až příliš často jsou vidět nedostatky v podobě nedotažených kulis a ne vždy úplně optimální výpravy. V čem se od Prestige Iluzionista naprosto liší je celý koncept příběhu. První zmiňovaný kousek má největší zbraně v originálnosti a v tom že je "jiný". Druhý film ukazuje v poměrně solidním a stále ještě relativně nevyčerpaném kouzelnickém hávu pouze klasické a stokrát provařené hodnoty bez ničeho navíc a to zdaleka nemůže stačit. Jestli tedy hodnotím první zmiňovaný film pouze průměrně přes svou poměrnou vleklost a zdlouhavost, nemohu zde jinak, než jíti do podprůměru.(26.12.2008)

 • viperblade
  *****

  Skvělý film, který se sice trochu táhne, ale ten konec vám to vynahradí. Alespoň mně to vynahradil... Plus tu máme mou oblíbenkyni Jessicu Biel a opět je krásná... :-)(30.5.2007)

 • - Starobyle působících barev filmu režisér dosáhl zastaralou technologií autochrom, která se přestala používat okolo roku 1930. (formelin)

 • - Téměř dvě stovky trikových záběrů pro film vytvořilo české postprodukční studio UPP. Režisér si přál aby triky nevypadaly příliš počítačově, protože hrdina kouzlí pomocí mechanických a optických iluzí. (Pumiiix)

 • - Příběh se sice odehrává v Rakousku, ale většina exteriérů byla natočena v Česku. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace