poster

Iluzionista

 • USA

  Illusionist, The

 • Slovensko

  Iluzionista

Drama / Romantický / Mysteriózní / Thriller

USA / Česko, 2006, 110 min

 • Jeremy.jk
  *****

  Éda Nortnů ( mj. můj druhý nejoblíbenější herec ) má podle mě neskutečný charisma, jenž obohatí každý film, ve kterém se ukáže a tento není vyjímkou. Jako iluzionista působil opravdu skvěle. Poutavý příběh, slušné triky a perfektní Paul Giamatti - tenhle chlápek je zas o krůček blíž mé TOPce 90%.(15.7.2009)

 • mandes
  ****

  rozpočet : $16.5 million otvárací víkend : $6,189,133 tržby celosvetovo : $87,413,690(12.12.2006)

 • Radek99
  ****

  Koho by to napadlo, že Iluzionista je vlastně perfektně maskovaný romantický film, který jen vytváří iluzi mysteriozního thrilleru. A jako každý romantický snímek, i tenhle je tak trochu pohádkou...pohádkou pro dospělé. Tím nejzajímavějším, co Iluzionista nabízí, je ale analogický rozměr mediální manipulace. Jak je snadné zmanipulovat dav, jak je lehké upravit si mediální realitu k obrazu svého cíle a záměru... Je to přiléhavá alegorie k dnešnímu mediálnímu světu...(18.12.2008)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Ačkoli je příběh fiktivní, některé detaily ze života rakouského korunního prince Rudolfa jsou pravdivé. Mrtvoly Rudolfa a vychovatelky baronky Mary Vesterové byly nalezeny v jeho lovecké chatě Mayerling 30. ledna 1889. Dodnes se záhadná událost nazývá Mayerlingský incident. (imro)

 • - Starobyle působících barev filmu režisér dosáhl zastaralou technologií autochrom, která se přestala používat okolo roku 1930. (formelin)

 • - Scény odehrávající se na nádraží byly natočeny na pražském hlavním nádraží (ŽST Praha hlavní nádraží) na původních nástupištích. V letech 1871 až 1919 nádraží neslo jméno Františka Josefa I. Císař František Josef I. je ve filmu otcem postavy korunního prince Leopolda, ve skutečnosti se císařův syn jmenoval Rudolf. (navabaca)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace